AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  => Sjellja seksuale e burrit dhe gruas
  => Joshja seksuale
  => Kur mund ta gjeni dashurinë
  => Shenjat në shtëpinë e pestë
  => Takimi parë dhe orientimi seksual
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Shenjat në shtëpinë e pestë

Seks, Dashuri dhe Rock and Roll
Shtepia e Diellit dhe e Luanit


Nese doni te dini se cili eshte stili apo menyra juaj e sjelljes ne dashuri, seks, takime dhe aktivitete kenaqesie ne jete atehere duhet te shikoni pozicionin e shtepise se peste ne harten tuaj qiellore. Shenja ne piken ku nis shtepia e peste do t’ju tregoje çdo gje qe duhet te dini ne lidhje me dashurine dhe menyren se si e shijoni lojen e takimeve. Kjo eshte shtepia ku ju bini ne dashuri dhe jepni dashuri. Aty ju shprehni dashurine tuaj ne menyre seksuale apo ne menyra te tjera krijuese – si per shembull duke lindur femije. Cila shenje eshte ne piken e shtepise suaj se 5-te? Lexoni me shume per te zbuluar se çfare do te thote kjo per dashurine dhe jeten seksuale…

 

Dashi ne piken e Shtepise se 5te

Nese Dashi eshte shenja e pikes se shtepise suaj te peste atehere ju hidheni me koke te paret kur ndodh te ndiqni dashurine, seksin dhe argetimin!

Takimet e dashurise do te duken per ju si nje gare sportive dhe ju mund te merrni kenaqesi duke provuar partnere te rinj seksual, duke vendosur edhe nje vrime tjeter ne rripin tuaj. Me Dashin ne shtepin e peste prireni te jeni egoist ne nje lidhje dashurie dhe ne kerkim te kenaqesise seksuale por njekohesisht do ta stimuloni partnerin tuaj me stilin tuaj te papermbajtur. Dashi ne shtepine e peste ju ben te bini shpejt ne dashuri dhe te shkoni ne shtrat me partnerin me shpejt sesa te tjeret per shkak te natyres suaj te rrembyer (ne dashuri). Sidoqofte, kur vjen koha e dashurise, njerezit me Dashin ne shtepine e peste nuk ngurrojne te luftojne per te. Ne fund te fundit, ata e dine shume mire qe dashuria mposht gjithcka.

 

Demi ne piken e Shtepise se 5te

Nese Demi eshte shenja qe ndodhet ne piken e Shtepise suaj te peste atehere ju do te jeni te ngadalte dhe te qendrueshem ne dashuri dhe seks. Nje marredhenie – madje dhe nje lidhje e re – ka nje sens te menjehershem besnikerie dhe qendrueshmerie ne syte tuaj dhe ju i merrni lidhjet shume seriozisht. Me Demin ne shtepine e 5te kenaqesite sensuale jane te rritura dhe ju jeni te afte te shijoni seksin dhe te jepni kenaqesi seksuale me shume se shenjat te tjeret. Demi ne shtepine e 5te do te sillet ne dashuri ne nje menyre me romantike se te tjeret dhe do te shijoje eksperienca gostie, qerasje, dreka e darka reciproke. Megjithese me Demin ne shtepine e peste nuk do te bini ne dashuri menjehere, kur e beni kete ekziston nje sens “derisa vdekja te na ndaje” qofte kjo edhe thjesht nje lidhje sentimentale. Dashuria dhe seksi per Demin ne shtepine peste nuk eshte kurre rastesore – eshte e perjetshme.

 

Binjaket ne piken e Shtepise se 5te

Me Binjaket ne piken e shtepise se peste seksi nis ne mendje! Lidhjet e dashurise kerkojne lojra fjalesh dhe biseda intelektuale qe t’ju shijojne. Nese asgje nuk shkon sipas kesaj atehere dashuria e madhe mund te mos vije kurre tek ju. Nese Binjaket jane shenja qe ndodhet ne shtepine tuaj te 5te keni prirje te lidheni me disa persona ose te keni shume partnere seksual. Madje mund te terhiqeni nga lidhjet e rastit me shume sesa te tjeret. Kjo eshte nje shenje e dyfishte dhe ka nevoje per stimulim te vazhdueshem ne menyre qe te mos ndihen te merzitur. Nje marredhenie qe eshte e hapur dhe qe ju ben kurioz , nganjehere natyre fluturake do te jete shume terheqese per dike qe ka Binjaket ne shtepine e peste. Premtimet jane te mundshme sidoqofte menyra e vetme per t’i qendruar besnik nje dashurie eshte nese ky person di si t’ju beje per vete. Mbi te gjitha, Binjaket ne shtepine e peste do t’i shijojne kenaqesite seksuale kur jane duke folur per to.

 

Gaforrja ne piken e Shtepise 5te

Nese Gaforrja eshte shenja ne piken e shtepise suaj te 5te atehere dashuria, seksi dhe flirtet do te kene nje sasi te rendesishme emocionale te lidhur me to. Nuk jeni person qe perjetoni marredhenie te rastesishme seksuale pa pasur edhe ndjenja. Seksi pa dashuri eshte i veshtire ne mos i pamundur meqenese jeni ka te prekshem dhe here pas here te kujdesshem. Me Gaforren ne shtepine tuaj te 5te do te jeni jashtezakonsiht mbrojtes dhe te perkushtuar ne dashuri dhe ne marredhenie – madje dhe nje lidhje e rastit – do te zbulonte instiktin tuaj prej nene. Nese Gaforrja eshte ne shtepine tuaj te peste mund te bini ne dashuri me lehte me nje partner i cili ndan me ju pasurine dhe traditat tuaja – ose me dike qe interesohet per te krijuar nje familje te mundshme se bashku. Gaforrja ne shtepine e 5te ka nevoje per siguri emocionale me nje partner ne menyre qe te shijoje kenaqesite seksuale.

 

Luani ne piken e Shtepise se 5te

Me Luanin si shenje ne piken e shtepise suaj te 5te dashuria, seksi dhe lidhjet do te perjetohen me nje stil ne forme loje dhe me nje fare pompoziteti. Luani ne shtepine e peste tregon nje romantizem te vertete – dike qe do te perjetoje dashurine dhe seksin si nje aventure pasionante per ta shijuar ate ne maksimum! Nje marredhenie kalimtare do te shikohet si nje lidhje e rendesishme dhe nese kjo eshte shenja ne piken e shtepise suaj te 5te atehere ju jeni vertete “te dashuruar me dashurine”. Luani ne shtepine e 5te do te ndjeje nje sens te madh krenarie ne fuqine e tij seksuale dhe i pelqen te komplimentohet si nje dashnor i shkelqyer. Nese Luani eshte shenja ne piken e shtepise suaj te peste do ta jepni dashurine me nje zemer te hapur dhe t’i shprehni partnerit tuaj ngrohtesi dhe gjalleri te jashtezakonshme. Luani sundon zemren dhe ne shtepine e 5te zemra juaj eshte shume e gjere, sidomos ne dashuri.

 

Virgjeresha ne piken e Shtepise se 5te

Nese Virgjeresha eshte shenja ne piken e shtepise suaj te 5te atehere ju do te jeni perzgjedhes kur vjen puna per lidhje apo sex. Kur bini ne dashuri, kjo ndodh vetem pasi partneri juaj i mundshmem arrin te plotesoje normat tuaja te jashtezakonshme ne marredhenie. Me Virgjereshen ne shtepine e 5te ju beheni nje dashnor praktik, efikas qe e jep dashurine me kushte dhe ndjen qe dashuria duhet merituar. Do te kete gjithashtu nje lidhje te forte mendore per ju ne ceshtjet e dashurise nese Virgjeresha eshte ne shtepine tuaj te 5te. Nese partneri juaj nuk mund te stimuloje mendjen tuaj atehere do ta kete te veshtire te stimuloje edhe deshiren tuaj seksuale. Kur jeni ne nje lidhje dashurie, Virgjeresha ne shtepine e peste do t’ju beje nje dashnor te devotshem qe kenaqet duke u kujdesur per partnerin. Ndonjehere, me kete shenje me shtepine e 5te dikush prej jush mund te behet skllav i dashurise.

 

Peshorja ne piken e Shtepise se 5te

Me Peshoren si shenje ne piken e shtepise se 5te dashuria eshte vertete nje experience romantike dhe e bukur. Do t’ia shprehni dashurine ne nje menyre joshese dhe te kendshme cilitdo me te cilin keni lidhje apo marredhenie seksuale me te. Nese Peshorja eshte ne shtepine tuaj te 5te ju vertete keni etje per nje pervoje partneriteti dhe do te doni te plotesoni nevojat e te dashurit tuaj ne menyre qe te ndiheni te plotesuar sa me shume ne dashuri dhe seks. Peshorja eshte nje shenje ajri keshtu qe duhet edhe terheqje intelektuale midis jush dhe personit me te cilin lidheni. Gjithashtu do te doni te shijoni pushimet me partnerin tuaj me kete pozicion ne Peshores. Vallezimi, apo disa tipe te tjera artistike do mund te jene hobet qe do te shijoni se bashku. Nese keni Peshoren ne piken e shtepise se peste atehere kur vjen puna per dashuri dhe seks ju gjithmone perpiqeni te arrini ekuilibrin dhe harmonine.

 

Akrepi ne piken e Shtepise se 5te

Me Akrepin ne piken e shtepise se 5te ju silleni ne dashuri dhe seks me nje force ekstreme! Cdo marredhenie qe mund te nisni – edhe ne takimin e pare – do te jete e rrethuar me rryma te forta emocionale. Per ju, dashuria eshte “gjithcka ose asgje” dhe mund te jeni mjaft posesiv ne dashuri me Akrepin ne shtepine e peste. Do te dukeni natyre seksuale pa u perpjekur shume dhe mund te joshni disa partnere te mundshem. Kur keni nje lidhje dashurie do ta ndjeni kete emocion thelle ne shpirt nese Akrepi eshte ne shtepine tuaj te 5te. Duhet te ruheni nga xhelozia e tepert dhe mund te keni nevoje te kontrolloni partnerin tuaj me kete pozicion. Megjithate, nje gje eshte e qarte – nese kjo eshte shenja ne shtepine tuaj te peste do te jeni besnik ne dashuri dhe seks. Nuk ka gjera te tilla si lidhjet rastesore (kalimtare) ne listen tuaj!

 

Shigjetari ne piken e Shtepise se 5te

Nese Shigjetari eshte shenja ne piken e shtepise se 5te atehere dashuria, seksi dhe lidhjet do te jene nje aventure e nxehte! Nese ka pasur ndonjehere person qe eshte i gatshem te rrezikoje ne dashuri ai jeni ju – Shigjetari ne shtepine e 5te do te sjelle besim te jashtezakonshem dhe optimizem ne dashuri dhe seks. Ju prisni qe te dilni fitimtar ne dashuri dhe zakonisht, ia arrini! Nje marredhenie seksuale mund te duket si nje loje sportive me Shigjetarin ne shtepine 5te. Ne shtrat ju kerkoni te beni nje loje te forte plot perleshje meqenese ju pelqen te jeni fizikisht aktiv me partnerin tuaj ne menyra te ndryshme. Ju pelqen te keni edhe shume liri ne dashuri keshtu qe do te keni nevoje per nje partner qe mund te respektoje hapesiren tuaj. Me Shigjetarin ne shtepine tuaj te 5te do te kenaqeni duke u lidhur me njerez te pozitave te ndryshme shoqerore, shpesh duke joshur partnere te huaj ose ne vende te largeta. Kjo perforcon thellesine dhe cilesine ne aventurat tuaja seksuale dhe romantike.

 

Bricjapi ne piken e Shtepise se 5te

Nese Bricjapi eshte shenja ne shtepine tuaj te 5te atehere ju e perjetoni seksin, dashurine dhe lidhjet me shume seriozitet, realizem dhe maturi. Dashuria e vertete duket si nje perralle qesharake per ju dhe ka mundesi te prisni me shume se te tjeret perpara se te perjetoni eksperiencat me te kenaqshme seksuale dhe romantike qe jua kane premtuar ne jete. Nese keni Bricjapin ne shtepine tuaj te 5te mund te jeni me te turpshem per ta hapur zemren tuaj ne dashuri por sapo ta beni kete do ta shikoni dashurine dhe seksin me pergjegjesi te madhe. Bricjapi ne shtepine e peste do te kufizoje aftesine tuaj ne dashuri. Nganjehere ceshtjet praktike apo karriera mund te jene me te rendesishme sesa interesimi pas lidhjeve romantike. Sidoqofte sapo te bini ne dashuri, me kete pozicion do te punoni ne menyre te palodhshme per te siguruar qe dashuria juaj te mos vuaje.

 

Ujori ne piken e Shtepise se 5te

Me Ujorin ne piken e shtepise suaj te 5te dashuria, seksi dhe lidhjet do te jene teper te pazakonshme! Mund te jeni rebel ne dashuri dhe te kundershtoni te gjitha rregullat tradicionale te nje lidhjeje, duke preferuar te krijoni vet rregullat tuaja. Ujori ne shtepine e peste ju ben te ngarkuar me shume energji nervore ne dashuri dhe jeten seksuale. Ju pelqejne bisedat online, lojrat seksuale elektronike dhe madje komunikimi me partnerin tuaj duke perdorur pajisjet me te fundit teknologjike. Nese keni Ujorin ne shtepine e 5te nje marredhenie seksuale mund te jete e cuditshme (jashte normalitetit) ose mund te bini ne dashuri me nje njeri shume te pazakonshem i cili eshte nje eshte njeri disi largpames. Mund te ndodhin ndarje dhe lidhje te papritura nese Ujori eshte ne shtepine tuaj te peste por mund t’ju pelqeje ta trondisni jeten tuaj te dashurise here pas here. Per ju, dashuria dhe seksi duhet te kete gjithmone pak shije rebelimi.

 

Peshqit ne piken e Shtepise se 5te

Nese Peshqit eshte shenja ne piken e shtepise suaj te 5te atehere ju do te silleni ne dashuri dhe lidhjet seksuale me nje menyre emocionale, imagjinative dhe majepsese. Mund ta keni te veshtire t’i dalloni te metat e personit me te cilin do te lidheni, duke u prirur ta shikoni ate si nje person te perkryer tamam si nje hyjni. Nese Peshqit jane shenja ne shtepine e peste jeni te etur per lidhje te thella shpirterore keshtu qe marredheniet tuaja seksuale priren te jene me te magjishme se te tjerat. Jeni te afte te jepeni me trup dhe me shpirt krejtesisht gjate seksit. Nese keni Peshqit ne shtepine tuaj te peste mund te lidheni ose te bini ne dashuri me nje person psikik apo teper artistik. Gjithashtu mund te bini ne dashuri me dike qe s’ka lidhje me realitetin ne njefare menyre – dikush qe perfundimisht ka nevoje per ju qe te shpetoje. Me Peshqit ne shtepine e peste, dashuria mund te kete nje sens sacrifice ne lidhje me te.


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=