AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  Parashikimi i vitit 2023
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët 2023
  ASPEKTET PLANETARE
  ASTRO-EROTIKA
  => Sjellja seksuale e burrit dhe gruas
  => Joshja seksuale
  => Kur mund ta gjeni dashurinë
  => Shenjat në shtëpinë e pestë
  => Takimi parë dhe orientimi seksual
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  Kuptimi i fjalës grek, helen dhe barbar
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Libra astrologjik
  HISTORI GJUHE
AstroN
ASTRO-EROTIKA

SJELLJA E SHENJAVE NË DASHURI DHE SEKS

 


 


Dashi dhe dashuria

Në lojën e dashurisë të lindurit nën shenjën e Dashit janë gjithë zjarr, por dinë të jenë edhe romantikë me partnerin. Në dashuri godasin lehtë sidomos në moshë të pjekur. Disa prej tyre janë besnikë kur martohen dhe janë për familje të madhe, për të tjerë dashuria është një problem i dorës së dytë. Në lidhjet personale ata janë të sinqertë, të drejtëpërdrejtë, janë miq bujarë dhe entuziastë. Kanë dëshira të forta seksuale që i bën dashnorë pasionantë, por dhe të bezdisshëm. Dëshira e tyre e fortë seksuale i bën donzhuanë dhe martesat mund të dështojnë. Në se ty të pëlqen një Dash duhet të lidhesh me të me mish dhe shpirt, ndryshe do ta humbasësh. Zoti i luftës nuk mendon përpara se të veprojë, ata bëjnë seks, pastaj mendojnë. Dashi kënaqet më shumë duke gjuajtur (ngacmuar) sesa duke kapur. Janë shumë dominues, megjithatë nuk duan një partner të nënshtruar. Dashit i duhet një partner spontan, në jetë dhe në dhomën e gjumit. Nëse në dhomën e gjumit ka rutinë ai do t’i hedhë sytë diku tjetër.
Mashkulli Dash në shtrat: Mashkulli i kësaj shenje është dominues, kërkues dhe i zjarrtë! Ai është një dashnor i shkëlqyer, pornëse prisni që të drekoni me të nën dritën e qirinjve, më mirë shkoni diku tjetër. Dashi pëlqen ta bëjë seksin të shpejtë dhe të nxehtë, prandaj përgatituni të dëgjoni hungërima dhe ofshama (rënkime). Nuk është mashtrues, por nëse merzitet ai do t’ju flakë tutje në çast.
• Femra Dash në shtrat: Femra e kësaj shenje nuk e shikon seksin me aq romantizëm, por e mendon atë si një akt fizik. Kaq. Ajo do t’i trajtojë meshkujt si një copë mishi, pastaj të nesërmen të mendojë për këtë. Është pak e çuditshme, prandaj prisni prej saj biseda të pista (me fjalë banale), dhe mos u habisni nëse ajo do t’ju qëllojë me shuplaka vitheve. Ajo dëshiron të jetë e kërkuar në çdo kohë. Nëse nuk i kushtoni vëmendjen e duhur, ajo do ta kërkojë atë diku tjetër.
• Pozicioni më i mirë: Dashi është “mashkulli” i zodiakut. Prandaj prisni që ata t’ju mbajnë nën kontroll gjatë gjithë kohës. Çfarëdo që ata thonë, bëhet.
• Pikat e nxehta të Dashit: Fërkimet, gudulisjet, kafshimet e lehta në qafë dhe më sipër e bejnë atë të ndizet. Do t’i pëlqeni atij përsa kohë do t’i përkushtoni vëmendje.
• Përputhshmëria e Dashit: Dashi përputhet me Luanin, Shigjetarin, Binjakët dhe Ujorin.

Si ta bësh për vete Dashin?

Çfarë të bëni:

 • Terhiq vemendjen e tij duke e pare ne sy.
 • Ji i gatshem te besh cdo gje, qe nga nje takim ne mesnate ne plazh dhe deri tek sportet ekstreme.
 • Tregohu i forte. Nje Dash do te te habise gjithmone, pavaresisht nga ajo qe ti pret.
 • Cdo dite eshte nje aventure e ndryshme.
 • Ji gati te perballesh me nje tip energjik por ne te njejten kohe edhe romantik.
 • Ji kurajoz. Dashi e vlereson shpirtin e iniciatives dhe shpirtin e pavaresise.
 • Ji krenar per shpirtin e tij te pandalshem.
 • Meso te relaksohesh dhe te defrehesh pasi do te te ngaterroje ne nje rrjete pasioni.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos u mundoni ta lidhni shume me veten tuaj pasi do te marre vendime shume te shpejta per te ruajtur lirine e tij.
 • Nuk duhet te jeni shume kritike me te apo me miqte e tij.
 • Nuk duhet t’i mbani inat.
 • Nuk duhet te kerkoni te terhiqni shume vemendje nga ai duke flirtuar me te tjeret apo duke folur per ish te dashurit. Keto gjera nuk funksionojne me nje Dash i cili preferon qe ta braktisesh te shkuaren dhe te mendosh vetem per te tashmen.
 • Nuk duhet te vendosesh qe nuk je ne humorin e duhur pasi e ke terhequr ne krahet e tua. Do te mendoje qe nuk e do me edhe pse mund te jete e kunderta.
 • Mos u mundoni te ftohni shpirtin e tij. Partneri, ashtu si edhe lidhja do te plagosen.

 


Demi në dashuri

Në dashuri ata janë të devotshëm, romantikë dhe hera-herës posesivë, kërkojnë durim dhe besnikëri. Janë shumë të ndjeshëm dhe është e domosdoshme të gjejnë një marrëveshje fizike të përkryer me partnerin e tyre. Dashurinë ata e shprehin copë. Janë partnerë besnikë dhe konstantë, e duan shtëpinë, janë prindër xhentilë dhe s’kërkojnë shumë nga fëmijët e tyre. Nëse dikush ofendon unin e tyre, ata bëhen të tërbuar dhe janë gati për paqe vetëm nëse kërkesat e tyre pranohen. Demat duhet të mos përdorin pasurinë për të mbuluar një dëshirë të thellë. Kanë gjithashtu nevojë të eksplorojnë thellë shpirtin e tyre për t’u ndjerë në harmoni me botën. Duhet të gjejnë vlerat e tyre më të vërteta dhe më të thella. Kur t’i gjejnë ato, s’do të lidhen më me zinxhirë pas njerëzve apo pas parasë.

Demi sundohet nga Venusi që është i dobishëm kur vjen puna te dashuria dhe seksi. Njerëzit e kësaj shenje janë sensualë, besnikë dhe të besueshëm. Kur bëjnë dashuri (jo seks), është kënaqësia më e madhe fizike dhe natyrore për ta. Demi beson që duhet përdorur romanca për të arritur te seksi. Prej tij mund të prisni lule, dhurata, dreka me qirinj të ndezur. Ata nuk pëlqejnë t’i marrin gjërat me nxitim, në jetë as në seks.
• Mashkulli Dem në shtrat: Ai sillet si njeri i egër, prandaj prisni tre gjëra prej tij: gatimin, qëndrimin në shtëpi dhe të bërit seks. Është i dashur, i qetë dhe do t’i marrë gjërat avash-avash. Ai pret nga partneri që gjërat të mos mbarojnë shpejt por të vazhdojnë sa më gjatë.
• Femra Dem në shtrat: Ajo është e ëmbël dhe prekja e saj është e butë, i pëlqen t’ju bëjë shumë masazh. Kur është në humor, seksi mund të zgjasë shumë me të, dhe i pëlqen të kënaqë partnerin e saj.

• Pozicioni më i mirë: Misionar – i qetë dhe romantik, ata mund t’ju vështrojnë në sy dhe të ndihen më të afruar.
• Pikat e nxehta të Demit: Pika e nxehtë e Demit është gusha dhe qafa, pra puthjet, kafshimet e lehta dhe thithjet.
• Përputhshmëria e Demit: Demi përputhet me Virgjëreshën, Bricjapin, Gaforren dhe Peshqit.

Si ta bësh për vete Demin?


Çfarë të bëni:

 • Pergatitini ushqimin e tij te preferuar. Kompletojeni mbremjen me qirinj e muzike romantike.
 • Merrni kohe dhe kujdesuni per te dhe bejeni te ndihet i vecante. Do ta vleresoje.
 • Ji i gatshem te kalosh shume kohe me te. Gjithmone e vlereson kur e perkedhel.
 • Prit qe te te mbeshtese. Kjo shenje do ju prese gjithmone me krahe te hapur kur te keni nevoje per te.
 • Mbeshteteni ne zgjedhjet e tij te perditshme te lidhura me punen dhe karieren.

Çfarë të mos bëni:

 • Nuk duhet te anulloni nje takim apo mos te jeni ne shtepi ne oren qe duhet te ishit aty.
 • Nuk duhet te jeni te paparashikueshem.
 • Nuk duhet ta shtyni te marre nje vendim shume shpejt pasi do ta acaroje shume.
 • Mos u tregoni te paduruar, pasi ai ka nevoje qe te marre te gjithe kohen qe i nevojitet.
 • Mos u sill me kokefortesi , pasi ka marre nje vendim qe nuk i pelqen te nderroje mendje.
 • Mos bej gabimin te mos jesh serioz. Nese nuk jeni te sigurt qe doni nje lidhje serioze, mos filloni fare nje lidhje me nje Dem.
 • Mos shpenzoni shume, pasi sigurimi financiar eshte shume i rendesishem per kete shenje.
 • Mos dyshoni ne lidhjen e tij. Ndienjat jane shume te rendesishme per kete shenje dhe kur impenjohet rri i tille.

 


Binjakët në dashuri

Në dashuri Binjakët nuk janë të qëndrueshëm dhe besnikë, hera-herës kanë një aspekt që mund të quhet imoral. Ka Binjakë që përfshihen në emocione të forta, ka edhe të tjerë që janë kundër sentimentalizmit sepse janë llogjikë. Në dashuri thellësia e ndjenjave të tyre zgjat pak, më tej ata bëhen flirtues dhe të cekët. U pëlqen biseda e nivelit të lartë, por mund të futen në grindje pa kuptim duke u bërë gënjeshtarë dhe tradhëtarë. Ata janë të paqëndrueshëm sepse janë gjithmonë në kërkim të diçkaje më të re dhe u pëlqen të bredhin lule më lule (sidomos meshkujve). Janë të aftë për pasione të thella. Janë simpatikë dhe joshës kanë nevojë të mbështeten tek një person me karakter të fortë që të përpiqen të organizojnë jetën e tyre në të gjitha gjërat e vogla praktike.

Binjakët kanë dy personalitete, ose kështu duket. Ata pëlqejnë të argëtohen dhe të jenë qendra e vëmendjes. U pëlqen të tregojnë histori dhe nuk janë kurrë të merzitshëm. Kanë nevojë për një partner me të cilin të ndihen të gjallë. Ata e duan shumë llojshmërinë, spontanitetin. Bëjeni në një vend ku mund të ndiheni si i mbërthyer.
• Mashkulli Binjakë në shtrat: I njohur si “binjakët” mashkulli i kësaj shenje tregon një anë të ndryshme në çdo kohë. Një moment ai do t’ju thotë fjalë të ëmbla në vesh, në tjetrin do t’ju grisë rrobat dhe t’ju thotë të përkuleni.
• Femra Binjakë në shtrat: Femra e kësaj shenje nuk është tipi që futet në një lidhje të gjatë aq shpejt. Ato kanë nevojë për spontanitet, ose do të largohen. Nëse skena nuk ndryshon, ajo do të ndryshojë njerëzit e saj. Femrës së shenjës së Binjakëve i pëlqen të flasë për seksin, sa më shumë ndërsa e bën atë. Përgatituni për diçka të ndryshme në çdo kohë.

• Pozicioni më i mirë: stili 69 – Ata pëlqejnë të japin dhe të marrin kënaqësi në të njëjtën kohë.
• Pikat e nxehta të Binjakëve: Binjakët sundojnë shpatullat (supet), krahët dhe shalët. Nëse doni t’i ndizni ata, filloni me një masazh dhe përqëndrohuni në këto pika, duart e tyre janë shumë të ndjeshme, prandaj përdorni lëpirjen, kafshimet e lehta dhe thithjen. Shpejt, do ta gjeni veten të shtrirë mbi tavolinë ndërsa ai ju vërsulet.
• Përputhshmëria e Binjakëve: Binjakët përputhen me Peshoren, Ujorin, Dashin dhe Luanin.

Si ta bëni për vete një të shenjës së Binjakëve?

Çfarë të bëni:

 • Mesoni te vleresoni flirtet.
 • Jini fleksibel dhe te hapur, pasi Binjaket duan te luajne dhe ndoshta ju nuk do te jeni partneri i vetem.
 • Ji terheqes dhe gjthmone pak rreshkites, pasi Binjaket adhurojne gjuetine.
 • Ji i mireinformuar mbi gjithcka pasi Binjaket jane degjues shume te mire.
 • Ji elokuent ne te folur pasi do te te perfshije ne biseda terheqese.
 • Perdor mendjen dhe trupin tend ne dashuri, pasi nje Binjak do ju pergjigjet dyfish nese do te dini te stimuloni edhe mendjen e tij.
 • Jepini lirine per te cilen ka nevoje. Do te ndihmoje te vleresosh cdo gje qe te ofron jeta.
 • Ji i gezueshem pasi nese je i merzitshem Binjaku do te avulloje sa te hapesh e te mbyllesh syte.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos e pengoni te flirtoje pasi eshte nje person shume i shoqerueshem dhe nuk do te kuptoje se pse do te ndrydhesh instiktet e tij.
 • Mos bej gabimin qe te mos jesh nje degjues i mire me ta, ai merzitet shpejt dhe mund te mos doje ta shtyje biseden per me vone.
 • Mos u sill ne menyre shume tradicionale, duhet te mesohesh edhe me te papritura.
 • Mos u sill si shume i habitur ne disa rrethana, pasi ndonjehere mund te sjelle letra per te luajtur, djathe dhe biskota ne krevat.
 • Mos u mundo ta lidhesh shume me veten nje te shenjes se Binjakeve, pasi do te arratiset nga ty shume shpejt.

 Gaforrja në dashuri

Të lindurit e Gaforres në dashuri janë të devotshëm, romantikë dhe të aftë të arrijnë rezultate, janë kurnacë mbrojtës për të dashurin e tyre. Shpesh herë ata martohen të rinj, por nuk zhgënjejnë pritjet e partnerit sepse janë më të pjekur se mosha e tyre dhe i edukojnë mirë fëmijët e tyre. Gratë kërkojnë tek burri mbrojtje dhe udhëheqje ndërsa burrat kërkojnë një dashuri materne. Të gjithë ata kanë tendencë xhelozie dhe janë tepër posesivë. Ata nuk kërkojnë shumë, një shtëpi, paqe dhe rehati. Në jetën intime janë të ndjeshëm, xhentilë të ngrohtë me partnerin. Shpesh e teprojnë me fantazinë dhe duan të përjetojnë një ideal romantik. Megjithë zig-zaget dhe flirtet në dashuri ata mbeten të lidhur ndaj familjes, partnerit dhe fëmijëve.

Dashuria dhe seksi shkojnë bashkë përgjithmonë prandaj kujdes Gaforret. Njerëzit e kësaj shenje fillimisht kanë nevojë të ndihen të sigurtë në dashuri, pastaj mund të çlirohen për seks. Gaforret varen nga siguria.
• Mashkulli Gaforre në shtrat: Meshkujt e kësaj shenje janë të ndjeshëm dhe venë nevojat e partnerit para atyre të vetes. Natyra e tyre e përkujdesshme i tërheq partnerët. Ai do të bëjë gjithçka që duhet për ta mbajtur partnerën të lumtur.
• Femra Gaforre në dashuri: Ajo është seksi (erotike) dhe i pëlqen të qëndrojë në shtëpi. Ajo varet nga një mashkull i familjes. Pëlqen komplimentat dhe të puthet kudo. Ajo ka nevojë për siguri përpara se të shprehet lirshëm.

• Pozicioni më i mirë: Kjo nuk është shenja e cila pëlqen të lidhet me zinxhir dhe të fshikullohet. Gaforrja kërkon siguri, kështuqë merreni shtruar dhe bëni atë që ju pëlqen me të kur ajo është e shtrirë.
• Pikat e nxehta të Gaforres: Gaforrja sundon gjoksin dhe kraharorin. Nëse përqëndroheni në këto zona do ta bëni Gaforren të çmendet. Prekeni dhe putheni në këto pika. Me mashkullin Gaforre mund të tregoheni më të egër, atij i pëlqen kjo gjë.
• Përputhshmëria e Gaforres: Përputhet me Peshqit, Akrepin, Demin dhe Virgjëreshën.

Si ta bëni për vete Gaforren?

Çfarë të bëni:

 • Jepini shume vemendje dhe vleresoni sigurine materiale.
 • Mesoni te vleresoni qetesine dhe rehatine e shtepise pasi ai do te tregoje se sa mund te jene te kenaqshme keto ore.
 • Kujtohu dhe festo ditet e shenuara si Shen Valentini dhe pervjetorin e takimit tuaj te pare.
 • Tregoji se sa e vlereson pasurine e jetes suaj se bashku.
 • Hapi zemren tende, do te mesoje se si te jepni dhe te merrni emocione, te keni besim dhe te gjeni siguri ne lidhjen tuaj.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos u tallni me te edhe pse mendon se je i sjellshem. Mund ta marre seriozisht dhe mund te ngelet shume i lenduar.
 • Mos u influenconi nga levizjet e humorit te tij. Mesohu te jesh si ne trenin e te papriturave nga ky kendveshtrim.
 • Mos mendoni te jeni ju ne rolin e drejtuesit pasi Gaforrja ka idete e tij mbi ate qe do.
 • Mos u tregoni shume te rende me te. Do te reagoje ndaj kesaj sjellje.
 • Mos i trajto problemet familjare ne menyre siperfaqesore, pasi mund te mendoje qe po e nenvlereson jeten e shtepise qe per te eshte shume e rendesishme.

 

Luani në dashuri

Në dashuri të lindurit e shenjës së Luanit janë të ngrohtë, romatikë dhe kanë dëshira të forta seksuale, të cilat shpesh i bëjnë jokonstantë me partnerin, gjë që mund të shkojë deri në ndarje. Duan të kenë shumë të dashur dhe t’i kenë të pashëm. Luanët në dashuri nuk janë besnikë, por i mbeten besnikë familjes. Seksualiteti i tyre është dominant dhe gjëja që pëlqejnë më shumë është admirimi. Kur takojnë për herë të parë një person interesant, e tërheqin atë me sensualitetin e tyre të zjarrtë dhe të parezistueshëm. Kur një person i shenjës së Luanit bie në dashuri, ai bie seriozisht dhe nëse kjo dashuri është reciproke, jeta do të jetë një aventurë e bukur për ta. Por, sigurisht që jeta nganjëherë është e tillë dhe zemra e Luanit shpesh herë e plagosur dhe e thyer, i duhet shumë kohë Luanit për ta shëruar dhe për ta marrë veten. 

Përgatituni për një rrugë të gurtë me Luanin. Ata mund të jenë egoistë, edhe në dhomën e gjumit. Sidoqoftë, Luani është i interesuar për më shumë sesa vetëm seks. Faktikisht, ata duan dashurinë. Luani kërkon gjithashtu edhe miqësi. Njerëzit e kësaj shenje mund të jenë shumë romantikë, sidoqoftë kur vjen puna te krevati, ata duan demonstrim.
• Mashkulli Luan në shtrat: mashkulli i kësaj shenje është një dashnor i mirë sepse nuk i pëlqen të dështojë. Ai është shumë seksi (joshës) dhe ka shumë admirues. Nëse e mbani të lumtur vazhdimisht, nuk do t’ju ikë.
• Femra Luan në shtrat: Partneri i saj e adhuron atë sepse ajo është joshëse edhe pa u përpjekur. Femrat e Luanit pëlqejnë të luajnë me meshkujt, dhe duan që ata t’u binden çdo fjale të tyre.

• Pozicioni më i mirë: Gjithçka gojore, Luani pëlqen të shërbehet me një buzëqeshje.
• Pikat e nxehta të Luanit: Luani sundon kurrizin (shpinën). Prandaj, një masazh sensual do t’u bënte mirë atyre. Sigurohuni të mbani kontakte fizike gjatë gjithë kohëve, dhe mos kini frikë ta puthni dhe ta kafshoni në kurriz.
• Përputhshmëria e Luanit: Përputhet me Dashin, Shigjetarin, Binjakët dhe Peshoren.

Si ta bëni për vete Luanin?

Çfarë të bëni:

 • Sigurohu qe t’i thuash shpesh Luanit se sa eshte i mrekullueshem, i bukur, dhe shkelqyes. Do te dije te ta ktheje me dashuri dhe me dhurata.
 • Kenaqeni duke i lejuar momentet e tij te te qenit ‘I famshem’ dhe ai do t’i ndaje keto momente me ty.
 • Vleresoje dhe inkurajoje sensin e tij te humorit, sepse jo vetem qe do te kenaqe, por edhe do te ndricoje ditet e tua.
 • Mesohu te jesh i nenshtruar dhe mesohu ta pranosh. Do te te detyroje te nenshtrohesh ose do te largohet.
 • Tregoji se sa i rendesishem eshte per ty.
 • Hapi zemren tende, pasi kjo shenje mund te jete shume me shume se sa thjesht i dashuri.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos e injoro dhe mos harro planet e tij nese do ta shohesh serish. Do te mendoje qe nuk je i interesuar.
 • Mos u mundo t’i thuash se cfare duhet te beje. Ai nuk pelqen te humbase kontrollin dhe i pelqen te dominoje situaten.
 • Mos u mundo ta largosh nga qendra e vemendjes, pasi ai adhuron te jete gjithmone ne qender.
 • Mos u mundo te ulesh mendjemadhesine e tij pasi kjo mund ta lendoje me shume nga sa mund te mendosh ti dhe egoja e tij mund te jete me delikate nga sa duket.
 • Mos e kritiko ne publik pasi kjo eshte dhunimi me i madh i besimit te tij.

 


Virgjëresha në dashuri

Në dashuri të lindurit e Virgjëreshës janë të devotshëm ndaj partnerit. Nuk janë shumë të ndjeshëm, por mungesa e ndjenjave tek disa është një koracë që fsheh shumë emocione që ata kanë frikë t’i shprehin sepse s’besojnë tek të tjerët. Ata janë të fshehtë dhe të rezervuar në dashuri dhe janë më tepër mekanikë sesa pasionantë dhe, duke marrë parasysh këtë duhet të gjejmë një partner që u përshtatet. Ata ndihen inferiorë ndaj të tjerëve dhe prandaj fshehin me kujdes ndjenjat. Shpesh janë dhe romantikë të ëmbël.

Virgjëreshat kanë dy personalitete, nga njëra anë janë ‘të pastër’ dhe nga ana tjetër tregohen dhelpra. Ata do t’ju bëjnë të mendoni se janë të këndshëm dhe të pafajshëm, dhe më pas t’ju joshin. Virgjëresha kërkon një lidhje që zgjat, sesa një partner për një natë. Sapo të fejohen, njerëzit e kësaj shenje pëlqejnë të përqafojnë seksin.
• Mashkulli Virgjëreshë në shtrat: Mashkulli i kësaj shenje ëndërron për një partnere perfekte. Ai priret të jetë kritik, sidoqoftë nuk duhet ta merrni si sulm, ai thjesht po përpiqet të jetë perfeksionist. Ata priren të kenë disa mendime të çuditshme, megjithatë ata kanë nevojë të ndihen rehat (të qetë).
• Femra Virgjëreshë në shtrat: Femrat e kësaj shenje janë shumë punëtore dhe të kujdesshme për pamjen e jashtme. Ndonëse e mbajnë veten pastër, në shtrat ato ëndërrojnë lojrat ‘e pista’. Femrat Virgjëreshë kërkojnë një partner perfekt, ndonëse e dinë që ai nuk ekziston, prandaj ata zgjedhin dikë që afrohet sa më shumë me njeriun e përkryer. Ato duan pasionin e fortë.

• Pozicioni më i mirë: Çdo pozicion që përfshin kontaktin me sy, ata pëlqejnë të joshin me shikim.
• Pikat e nxehta të Virgjëreshës: Virgjëresha sundon barkun, që do të thotë se nëse e ledhatoni, fërkoni, puthni dhe lëpini në pjesën e barkut, ajo do të ndizet flakë.
• Përputhshmëria e Virgjëreshës: Virgjëresha përputhet me Demin, Bricjapin, Gaforren dhe Akrepin.

Si ta bëni për vete Virgjëreshën?

Çfarë të bëni:

 •  Ji i durueshem dhe pranoje kujdesin e tepert qe u jep detajeve. Do te perfitosh pasi dashuria e saj do te kete nje afrim vigjilent dhe te detajuar per ta bere me te mire jeten tende.
 • Tregoji se sa je i imresionuar nga sforcot e saj te vazhdueshme per te permiresuar gjithcka qe e rrethon, pasi do te sforcohet edhe me shume per te te dhene nje imazh perfekt.
 • Ji nje mik dhe nje shoqerues intelektual, ashtu si edhe i dashur.
 • Virgjeresha ka nevoje per nje partner qe di te vleresoje dhe kultivoje aftesite analitike.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos ji dembel dhe i paorganizuar ne shtepi. Sensi i rregullit i Virgjereshes qe eshte shume i dukshem ne gjerat e shtepise, do te ndihet i ofenduar nga ky dembelizem.
 • Mos u mundo t’i japesh per te ngrene dicka qe nuk i pelqen pasi thjesht do ta merzisje dhe do i prisje oreksin fare.
 • Mos e nenvlereso asnjehere performancen ne dhomen e gjumit, pasi perfeksionizmi i kesaj shenje shkon deri aty dhe kete duhet ta vleresosh!

 


Peshorja në dashuri

Në lidhjet personale janë të mirëkuptueshëm, sheshojnë çdo gjë me kompromis dhe shpesh i japin të drejtë të dashurit dhe kur s’ka të drejtë fare. E duan seksin e kundërt dhe rrezikojnë të kenë shumë partnerë e të mos jenë besnikë. Në fakt vuajnë nga teprica e romanticizmit. Martesat e tyre mbijetojnë sepse ata krijojnë një bashkim shpirtëror me partnerin dhe tolerojnë difektet e tij. Duhet të kenë kujdes që kur të fejohen të mos i zgjasin marrëdhëniet për një kohë të gjatë, por të martohen sa më shpejt.

Peshorja ekuilibrohet ndërmjet të qënit joshës dhe një partner i shkëlqyer, gjë që i bën njësh për të kënaqur nevojat tuaja. Nëse ato nuk marrin çfarë duan nga ju, mund të shkojnë diku tjetër, edhe para se t’i japin fund.
• Mashkulli Peshore në shtrat: Mashkulli i kësaj shenje pëlqen të përjetojë seksin si aventurë. Mos u çuditni nëse ai ju sugjeron banjon e restorantit, apo të putheni me të nën tavolinë. Ai pëlqen të ndihet i mbërthyer. Mashkulli i kësaj shenje preferon që rolin drejtues ta marrë partnerja. Ai është shumë romantik dhe do të provojë çdo fantazi që ju mund të keni.
• Femra Peshore në shtrat: Ferma Peshore në shtrat është njësoj si mashkulli i kësaj shenje, përveç pjesës anatomike. Ajo do një partner që pëlqen ndryshimin dhe përmbush fantazitë e saj.

• Pozicioni më i mirë: Dashnori/ja i zodiakut do t’ju bëjë çmos që ju të rënkoni dhe të bërtisni. Prisni net dhe ditë të gjata në shtrat me Peshoren.
• Pikat e nxehta të Peshores: Peshorja sundon fund-shpinën dhe belin. Kështuqë përkëdheleni, shtërngojeni dhe qëllojeni (nga prapa) sa të doni.
• Përputhshmëria e Peshores: Përputhet me Binjakët, Ujorin, Luanin dhe Shigjetarin.

Si ta bëni për vete Peshoren?

Çfarë të bëni:

 • Mundohu ta mbash gjithmone situaten e qete dhe harmonioze, pasi Peshorja vlereson kur gjerat jane te ekuilibruara .
 • Kultivo interes per artin dhe letersine. Peshorja do te te tregoje vleren e muzikes dhe poezise.
 • Pranoji ekstravagacat e vogla dhe beji komplimente te vazhdueshme, e do te ta ktheje me shume sensualitet.
 • Merri nje mendim mbi gjerat qe po ndodhin ne jeten tende, pasi do te dije te te ndihmoje te marresh nje vendim te arsyeshem.
 • Kupto qe jeta me nje Peshore eshte gjithmone si nje jete ne peshore, megjithate kjo shenje do te sjelle ekuiliber ne jeten tuaj.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos pretendo qe te marre vendime ne moment, edhe sikur te behet fjale vetem per faktin se cfare do te haje ne mengjes. Peshores i pelqen te vleresoje alternativat dhe mund te jete shume i pavendosur.
 • Mos i thuaj qe nuk ka nje pamje te mire pasi mund ta besh te shqetesohet per gjithe diten dhe gjithe naten.
 • Nuk duhet te jeni jo fleksibel apo jo spontan, dhe nese te pelqen t’i kesh te gjitha gjerat ne rregull mund te bezdisesh nga kjo shenje. Peshorja mund te jete nje shenje mjaft kapricoze.
 • Nuk duhet ta shtyni qe te marre nje vendim te rendesishem, pasi pelqejne te mendojne per gjerat e rendesishme me ngadale dhe me kujdes

Akrepi në dashuri

Në dashuri të lindurit e shenjës së Akrepit janë pasionantë, besnikë me partnerin dhe kujdesen për të, të butë dhe janë të devotshëm ndaj tij. Janë epshorë në ekstrem dhe kanë dëshira të forta seksuale, pra duhet të kenë kujdes për organet e tyre gjenitale (riprodhuese). Në dashuri kërkojnë të arrijnë një bashkim, një bashkim shpirtrash me partnerin, pra kërkojnë shpirtin më tepër se trupin, kështu janë të aftë të arrijnë majat e pasionit ku mund të takojnë perversione të rrezikshme, duke u bërë përbindësha sadistë të erotizmit. Akrepi është simbol i seksit dhe janë dashnorë pasionantë, energjikë dhe seksualë. Ata e konsiderojnë bashkimin me atë që duan të shenjtë. Ndjenjat e tyre janë aq të thella saqë shpesh ata bëhen protagonistë të dashurive tragjike dhe të dhunshme.

Kujdes: Akrepi është shumë posesiv (zotërues). Njerëzit e kësaj shenje ndihen të kërcënuar edhe nëse ju i hidhni vështrimin dikujt tjetër në dhomë. Nga ana tjetër, ata janë besnikë, të besueshëm dhe gjithmonë do të gjenden aty ku ju keni nevojë për ta. Akrepat janë gjithashtu mbrojtës. Ata e dinë që dituria është fuqi. Ata e pëlqejnë (shijojnë) shumë seksin dhe fantazitë e pista.
• Mashkulli Akrep në shtrat: Mashkulli Akrep gjithmonë i kënaq partneret e tij. Janë dashnorë të shkëlqyer dhe duan të kënaqen.
• Femra Akrep në shtrat: Femra Akrep duket e heshtur dhe e pafajshme, sidoqoftë ato janë më të egrat e zodiakut. Ato nuk duan të luajnë dhe zakonisht marrin çfarë dëshirojnë. Kujdes: Femra Akrep mund ta mbajë inatin gjatë dhe madje të kërkojë hakmarrje.

• Pozicioni më i mirë: Ata duan seksin më së shumti – kështu që Akrepi është i gatshëm për çdo gjë.
• Pikat e nxehta të Akrepit: Pika e nxehtë e Akrepit është mes këmbëve: organi gjenital. Dituria e partnerit i ndez gjithashtu ata. Bisedat me fjalë të pista e eksitojnë atë aq shumë. Përgatituni për një rrugë të egër dhe kënaqshme me të.
• Përputhshmëria e Akrepit: përputhet me Peshqit, Virgjëreshën, Gaforren dhe Bricjapin.

Si ta bëni për vete Akrepin?

Çfarë të bëni:

 • Tregohu i kendshem sa me shume te mundesh sa here te jesh ne prezencen e tij. Do te vleresoje terheqjen tende seksuale ose te pakten ate qe duket si e tille.
 • Ji i gatshem te flasesh me detaje per deshirat e tua erotike apo sekretet e tua me te fshehta.
 • Ndaj gjithcka me te, do te doje te dije gjitcka per deshirat e tua te fshehta dhe do te doje te t’i plotesoje.
 • Investo ne çarçafe mendafshi dhe qirinj. Akrepi do te marre persiper muziken e ambientit dhe masazhet.
 • Hyr ne marredhenien me te thelle qe mund te kesh imagjinuar ndonjehere.
 • Akrepi eshte partneri me pasional dhe magnetik qe ke njohur.

Çfarë të mos bëni:

 •  Mos e akuzo duke i thene qe nuk eshte besnik apo qe po luan me ndienjat e tua. Do ta marre si nje ofendim serioz. Akrepi eshte nje nga shenjat me besnike dhe te perkushtuar.
 • As mos mendo te stimulosh xhelozine e tij si me qellim, apo edhe padashje.
 • Mund tu godase duke u bere shume i nevrikosur apo jashte mase posesiv.
 • Mos u tallni me performancat e tij seksuale. Ata jane te njohur per aftesine seksuale dhe jane shume krenare per kete.

 


Shigjetari në dashuri

Në dashuri Shigjetarët janë ekspertë, flirtues, kërkojnë një partner të dëgjueshëm e të nënshtruar, që të jetë i kënaqur t’i ndjekë e t’u bindet. Megjithatë nuk janë tiranë kur gjithçka shkon mirë, përkundrazi tregohen bujarë dhe duan të bëjnë dhurata të papritura. Janë tipa pasionantë dhe dashurinë e shprehin copë. Nëse partneri i mashtron hidhen menjëherë në krahët e një partneri tjetër. Ka Shigjetarë që në dashuri kanë ‘qimet e derrit’ dhe gjejnë një partner që s’bën për ta. Nëse martohen janë bashkëshortë besnikë dhe prindër të denjë. Por ata janë dashnorë të lirisë dhe të dhënë pas karrierës kështu që në jetën e tyre, mbetet pak hapësirë për shtëpinë e familjen.

Shigjetarët janë shumë lozonjarë dhe të patrazuar (moskokëçarës). Edhe atyre u pëlqen të zbukurojnë historitë e tyre. Në dhomën e gjumit janë spontanë dhe aventurierë. Kur e gjejnë “njëshin” e tyre ata i dedikohen plotësisht përsa kohë që edhe tjetri u përkushtohet gjithashtu.
• Mashkulli Shigjetar në shtrat: Atij i pëlqen të gjuajë, sidoqoftë mund të jetë krejtësisht egoist në dhomën e gjumit. Kur vjen puna te marrëdhënia, nëse seksi i refuzohet, ai do të hedhë shikimin për diku tjetër.
• Femra Shigjetar në shtrat: Femra Shigjetar e ndryshon shpesh mendjen e saj dhe mund të jetë e vështirë për ta mbajtur të lidhur pas vetes. Këto femra janë shumë aventuriere në dhomën e gjumit dhe pa paragjykime. Ato do t’i fshehin emocionet e tyre, prandaj është e vështirë për t’i kuptuar ato.

• Pozicioni më i mirë: Ata do të bëjnë çdo gjë, dhe jo vetëm njëherë.
• Pikat e nxehta të Shigjetarit: Shigjetari sundon ijët, kofshët dhe vithet. Prandaj kapini dhe shtërngojini ato me butësi. Mundohuni t’i fërkoni dhe t’i godisni nga prapa.
• Përputhshmëria e Shigjetarit: përputhet me Luanin, Dashin, Ujorin dhe Peshoren.

Si ta bëni për vete Shigjetarin?

Çfarë të bëni:

 • Tregoji gjithmone anen tende te ndriçuar dhe te kenaqur. Shigjetari do te te jape shembull duke u treguar gjithmone xhentil dhe optimist.
 • Jepi lirine fizike dhe emotive per te cilen ka nevoje.
 • Degjoje pasi do te te mesoje te arrish ate liri aq te shenjte ne jeten tende.
 • Mbaj gjithmone gati nje valixhe udhetimi me pak gjera thelbesore. Mund te te kerkoje papritur te niseni ne ndonje udhetim neper vende te largeta apo ekzotike.
 • E vlereson nje barcalete te mire, nje xhiro ne trenin e shpejtesise, apo nje shetitje ne mal.
 • Ji entuziast, energjik, dhe gjithmone gati per aventura.
 • Provo te gjitha aspektet e marredhenies, pasi Shigjetari mund te jete ne te njejten kohe i dashuri yt, miku yt me i mire, si edhe frymezimi yt.

Çfarë të mos bëni:

 • Nuk duhet t’i tregosh anen me te erret dhe negative te personalitetit tend. Ai ka nevoje te shohe anen positive te jetes edhe nese do te thote qe te injoroje depresionin tend.
 • Mos i thuaj asnjehere qe ai e ka gabim ndersa ti e ke mire. I pelqen te mendoje qe ai e ka gjithmone pergjigjen gati per cdo pyetje apo situate.
 • Mos i zini frymen pasi do te ike.
 • Nuk duhet te tregoheni te paduruar per te jetuar raportin ne çift dhe nese po pret deklarata te dashurise se perjetshme duhet te presesh edhe shume. Shigjetari nuk dashurohet shume lehtesisht.

 

Bricjapi në dashuri

Në dashuri ata janë të devotshëm dhe kurrë emotivë. Zakonisht në dashuri janë të pavendosur (edhe pse shpesh pamja e tyre mund të jetë tërheqëse) dhe nuk nxitojnë të zgjedhin partnerin e tyre të ardhshëm të jetës sentimentale. Në lidhjet personale Bricjapët kanë probleme. Në fakt janë shumë të përqëndruar tek uni i tyre dhe janë shumë të kujdesshëm me të panjohurit. Janë pak pasivë dhe të turpshëm dhe presin që hapin e parë ta bëjnë të tjerët. Kanë pak miq, por janë shumë besnikë ndaj tyre dhe nëse tradhëtohen hakmerren rëndë. Bricjapët ka raste që nuk e vlerësojnë shumë seksin e kundërt dhe para se të nisin një lidhje që mund të çojë në martesë, peshojnë me kujdes gjithë pro-të dhe kundrat. Dhe sa martohen janë besnikë përjetë. Kur vendosin të martohen janë ekzigjentë, kërkojnë mirëkuptim nga ana e një personi të pjekur dhe të ekuilibruar dhe e shpërblejnë me pasion dhe besnikëri. Bricjapët s’janë romantikë, por mbeten melankolikë.

Bricjapit i pëlqen të fshehë emocionet e tij, prandaj nuk do ta merrni vesh kurrë nëse janë të dashuruar. Bricjapët udhëhiqen nga paraja dhe e menaxhojnë atë mirë.
• Mashkulli Bricjap në shtrat: Pasi ka punuar gjithë ditën e gjatë, mashkulli i Bricjapit do që ta kryejë përfundimisht punën dhe të mos e vrasë më mendjen për të. Mos prisni shumë spontanitet prej tij. Ata zakonisht i mbajnë fantazitë e tyre erotike të pashprehura.
• Femra Bricjap në shtrat: Kontrollon tekat dhe zakonisht i pëlqen të eksperimentojë, prisni prej saj dëshira dhe kërkesa të rastësishme.

• Pozicioni më i mirë: pëqafimi njëkohësisht me puthjet.
• Pikat e nxehta të Bricjapit: Bricjapi sundon gjunjët. Kushtojini vëmendje kësaj zone dhe ata do të çlirohen dhe t’ju kushtojnë gjithë vëmendjen e tyre.
• Përputhshmëria e Bricjapit: Përputhen me Virgjëreshën, Demin, Akrepin dhe Peshqit. 

Si ta bëni për vete Bricjapin?

Çfarë të bëni:

 • Kupto devotshmerine e tij ndaj punes dhe deshiren e tij per te patur sukses.
 • Beji dhurata te kujdesshme qe tregojne devotshmerine tende dhe aftesine per tu kujdesur per parate. Do te vleresoje gjestin dhe veprimin tuaj.
 • Ji i durueshem dhe kupto qe gjerat e mira i vijne atyre qe dine te presin.
 • Bricjapi, kur eshte gati do te besoje verberisht tek ty dhe mund te behet i varur.
 • Mundohu gjithmone te dish se cfare po ben dhe bej gjithmone ate qe thua.

Çfarë të mos bëni:

 • Mos mendo ta besh te duket si budalla ne publik. Urrejne te turperohen, sidomos perpara te tjereve.
 • Nuk duhet te jeni shume ekstravagante me blerjet qe beni pasi kjo shenje nuk aprovon shpenzimet e teperta edhe pse mund t’i keni bere per te.
 • Mos u terhiqni nga fjalet qe thoni pasi Bricjapi preferon integritetin dhe veprimet se sa fjalet boshe.
 • Mos prisni qe te bjere menjehere brenda me ju pas pak takimesh, pasi mund te duhet pak kohe qe te ndizet.
 • Mos e kritikoni per perkushtueshmerine ndaj punes, familjes, apo cdo lloj gjeje tjeter, pasi nese e beni, po kritikoni ate qe per te eshte shume special.

 Ujori në dashuri

Në dashuri ata e luajnë mirë lojën dhe janë flirtues. Entuziazmohen lehtë, shpesh janë dhe të paqëndrueshëm, kur martohen duhet të jenë të vëmendshëm për të mos rënë në kurthin e mosbesnikërisë, venë në provë durimin e familjarëve dhe të tjerëve sepse nuk i pranojnë lehtë marrëdhëniet dhe detyrimet.
Në dashuri apo miqësi nuk i jepen kollaj tjetrit, sepse janë gjykatës të mirë të natyrës njerëzore dhe mund të konsiderohen të ftohtë. Por nuk gjejnë miqësinë apo dashurinë që është ndjenjë për ta, bëhen miq apo dashnorë të pashoq dhe besnikë përjetë në miqësi. Në se tradhëtohen, zemërimi i tyre është i tmerrshëm. Nëse zhgënjehen s’të falin.

Ujori është mjeshtër i të gjitha stileve. Seksi për ta është më tepër një eksperiencë mendore, sesa fizike. Njerëzit e kësaj shenje nuk e kanë qejf shumë lidhjet serioze (zotimet), prandaj mos u nxitoni për dashurinë me ‘D’ të madhe kur jeni me këtë shenjë. Në krevat ata janë shumë zbavitës dhe origjinalë (kreativë). Prisni të mësoni prej tyre gjëra të reja. Shumë Ujorë janë të paduruar, prandaj duan që seksin ta bëjnë të shpejtë dhe shumë të kënaqshëm.
• Mashkulli Ujor në shtrat: Atij i pëlqen të eksperimentojë, prandaj prisni prej tij të shikoni pornografi, luajtje rolesh, seks në vende publike, dhe sadizmo-mazokizmin. Meshkujt Ujorë mund t’ju mbajnë në seks derisa partneret e tyre të mbarojnë punë.
• Femra Ujor në shtrat: Femra Ujor ka nevojë për një mashkull të sinqertë dhe të ndershëm. Ajo nuk ka kohë për lojra, prandaj sapo t’ia nisni lojës, ajo do të zhduket. Ajo përpiqet të mos shfaqë emocione, prandaj mund të duket e ftohtë dhe nganjëherë e paafrueshme.

• Pozicioni më i mirë: Masturbimi reciprok.
• Pikat e nxehta të Ujorit: Ujorit i pëlqejnë këmbët (shalët) e tij dhe vdes që t’ia ledhatojnë. Mos shkoni më poshtë se nyjët e këmbës!
• Përputhshmëria e Ujorit: përputhet me Peshoren, Binjakët, Dashin dhe Shigjetarin.

Si ta bëni për vete Ujorin?Çfarë të bëni:

 • Mundohuni te flisni per argumente te ndryshme dhe Ujori do te kete gjithmone dicka per te shtuar.
 • Surprizoje me nje objekt te vecante dhe jo te zakonshem. Ai adhuron surprizat dhe sa me origjinale te jene, aq me te keshillueshme jane.
 • Mbaj nje distance sigurie nga pikpamja emotive, te pakten ne fillim, pasi Ujori eshte nje shenje e larget ne fillim dhe ka nevoje per hapesirat e tij per te qene i lumtur.
 • Vleresoje devotshmerine e tij per qellime speciale dhe ideale, dhe ai do te te tregoje vleren e berjes se botes nje vend me te mire dhe me krijues.
 • Hyr ne intimitet me pare me mendjen e tij dhe me pas me trupin e tij. Do te te kape menderisht dhe do te te intrigoje totalisht.

Çfarë të mos bëni:

 • Nuk duhet te jeni shume precise. Nese kerkon perpikmeri apo varesi totale, do te ndihesh keq. Ujori sillet sipas deshirave te tij dhe shpesh jeton ne boten e tij.
 • Mos kerko nje lidhje serioze shume shpejt dhe mos kerko asnjehere te jesh gjeja e vetme ne universin e tij.
 • Mos kerko ta ndryshosh menyren e tij te te menduarit edhe pse ndoshta nuk je dakord me pikepamjet e tij ne disa aspekte.
 • Mos u mundo te terheqesh nje Ujor ne krahet e tua kur ai e ka mendjen ne nje vend tjeter.
 • Mos u mundoni te influenconi menyren e tij te te veshurit. Mund te mendosh qe nuk eshte ashtu si duhet, apo edhe i cuditshem, por Ujoret preferojne te vishen ndryshe nga gjithe te tjeret.

 Peshqit në dashuri

Në dashuri Peshqit janë krijues, romantikë, të ndjeshëm dhe të këndshëm me partnerin. Pak miqësi, por shumë dashuri karakterizojnë eksperiencën e tyre të dashurisë. Peshqit në dashuri janë të brishtë, hera-herës seksualë dhe me partnerin duan më tepër një bashkim shpirtëror sesa material. Peshqit kanë gjithnjë nevojën të dinë që kanë mbështetjen dhe simpatinë e të tjerëve. Plagosen dhe dëshpërohen lehtë nëse personat që dashurojnë nuk e tregojnë çdo çast simpatinë e tyre për ta. Gjithë Peshqit kanë etje për simpati, për ndjenjë dhe për dashuri. Kur ndonjëri u afron dashurinë nuk kënaqen plotësisht, por kur u mohohet ankohen pafundësisht. Nuk është e domosdoshme të duan persona konkretë. Meshkujt Peshq zgjedhin gjithnjë gra më të mira se veten, qoftë nga pikpamja ekonomike dhe nga ajo shoqërore. Nga pikpamja seksuale Peshqit janë më shumë pasivë, shumë të papërfillshëm. Kur martohen përgjithësisht janë besnikë, e duan shtëpinë, por nuk e mbajnë siç duhet meqë janë ëndërrimtarë.

Peshqit preferojnë të bëjnë çdo përpjekje për të kënaqur partnerët e tyre. Kur kryejnë ndonjë akt intim ata e konsiderojnë atë si një akt romance. Dashurinë e përjetojnë me romancë, sidoqoftë mund të bëhen lehtësisht xhelozë.
• Mashkulli Peshqit në shtrat: Meshkujt e kësaj shenje janë shumë romantikë dhe dashnorë të shkëlqyer. Meqë u pëlqen romanca, i japin më shumë rëndësi dashurisë sesa seksit.
Femra Peshqit në shtrat: Femra e kësaj shenje ka nevojë për romancë, i pëlqejnë përqafimet dhe pëshpëritjet e dashurisë. Ajo dëshiron që partneri ta admirojë dhe të ketë nevojë për të. Nëse ajo merr çfarë dëshiron, me siguri do të përkujdeset për të gjitha kërkesat tuaja.

• Pozicioni më i mirë: Gjithçka që përfshihet në kënaqësinë e partnerit.
• Pikat e nxehta të Peshqve: Pika e tyre e nxehtë janë këmbët (shputat e këmbëve). Nisjani me një masazh dhe fërkim këmbësh me ujë.
• Përputhshmëria e Peshqve: përputhen me Gaforren, Akrepin, Demin dhe Bricjapin.

Si ta bëni për vete një person të Peshqve?Çfarë të bëni:

 • Meso qe te lejosh te te zbrese edhe ndonje lot kur sheh filma dramatike apo degjon pjese muzikore. Peshqit do te dijne te vleresojne sensibilitin tend dhe do te dine ta largojne lotin tend me nje te puthur.
 • Hyr ne kontakt me dashurine tende per cdo qenie ne univers. Do te te beje te kuptosh shume gjera.
 • Meso se si te komunikosh miliarda shprehje dahurie, te gjitha pa thene asnje fjale. Do te jete i afte te lexoje shpirtin tend me ane te syve te tu.
 • Ofroji mbeshtetje, dhe meso si te sillesh me kembe ne toke pa e lenduar ndjeshmerine e tij.
 • Dashuro artet e bukura dhe veren e mire, Peshqit do te dijne te te duan per kete.

Çfarë të mos bëni:

 •  Mos mendo qe ai eshte me dinak nga pikpamja financiare ne lidhjen tuaj. Peshqit veshtire i japin problemeve financiare vleresimin e duhur.
 • Mos ia thuaj me te ashper qe eshte nje enderrimtar me sy hapur. Peshqit jane te njohur qe jane ne sintonim perfekt me boten shpirterore dhe jo ate materiale.
 • Mos e kritikoni dashurine fushe me lule, pasi Peshqit besojne vertet qe kjo ekziston.
 • Mos e trajto me shume siperfaqesi, mos luaj me te dhe mos i bej te kuptojne qe je ti qe po drejton lojen. Ai nuk e pelqen kete sjellje se shkon kundra idese se tij per dashurine e vertete dhe lidhjen shpirterore.
 • Mos i limitoni impulset e tij artistike pasi eshte vertet nje shenje kreative dhe mund te bllokoni.

 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
 
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free