AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  Parashikimi i vitit 2021
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët 2021
  ASPEKTET PLANETARE
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  => Kuptimi i shkronjave
  => Parashikimi me domino
  => Si të realizoni një dëshirë
  => Çfarë përgjigje do të kem?
  => Orakulli i flakës
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Kontakt për parashikime
AstroN
Si të realizoni një dëshirë
LOJE DESHIRASH


 
Mos lexoni asnje rresht perpara, nese doni qe loja te funksionoje, por merrini pikat me radhe!
 
 
1. Shkruaj numrat nga 1 deri ne 11 ne nje kolone (nga lart poshte).
2. Perkrah numrave 1 dhe 2, shkruaj 2 numra te tjere domethenes per ty.
3. Perkrah numrit 3 dhe 7, shkruaj nga nje emer te personave qe te interesojne.
4. Perkrah numrave 4, 5 dhe 6 shkruaj tani emrat e personave çfaredoqofshin ata (mik, familjar, kusheri...)
5. Tek numrat 8, 9, 10 dhe 11 shkruaj nga nje titull kenge per secilin, qe kane domethenie per ty.
6. Me ne fund, shpreh nje deshire dhe shiko perfundimin me poshte!
 
 

 


REZULTATI :

1.Ti duhet t’ia thuash kete loje kaq personave sa tregon numri perkrah numrit 2 nese doni qe deshira juaj te plotesohet.
2. Personi qe ke vendosur te numri 3 eshte ai qe ti dashuron.
3. Personi qe ke vendosur te numri 7 eshte dikush qe ti e vlereson shume por me te cilin nuk te ecen shume.
4. Personi qe ti e ke vendosur te numri 4 eshte dikush qe ti i kushton shume vemendje apo respekt.
5. Personi qe ti e ke vendosur prane numrit 5 eshte ai qe te njeh me mire.
6. Personi qe ti e ke vendosur te numri 6 eshte ai qe te sjell me shume fat.
7. Kenga e vendosur prane numrit 8 lidhet me shume me personin qe ti ke vendosur perkrah numrit 3.
8. Kenga perkrah numrit 9 lidhet me shume me personin perkrah numrit 7.
9. Kenga te numri 10 eshte ajo qe te vjen me shume ne mendje e ka shume rendesi per ty.
10. Kenga te numri 11 eshte ajo qe zbulon ndjenjat tuaja ne lidhje me jeten.
 
JU UROJME FAT!

Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
 
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free