AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  => Shenjat e horoskopit perëndimor
  => Dorëshkrimet e Detit të Vdekur
  => Shenjat dhe lumturia
  => Lulja e fatit
  => Personazhi që ju shkon dhe veset tuaja
  => Shenjat dhe gurët e çmuar
  => Statistika karakteresh
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Shenjat dhe lumturia

Çfare ju ben me te lumtur sipas shenjes suaj

DASHI – Sfida.

Nuk ka asgje qe mund ta gezoje nje Dash me shume se sfidat e perditshme. Jane te paret qe hidhen ne bast, qe hapin nje loje te rrezikshme. E adhurojne adrenalinen dhe risine.

DEMI-Pushimi

Demi e ka te nevojshme paqen. E dashuron ndjesine e relaksit dhe qetesise, kohen per te menduar dhe analizuar. Prandaj demet duan te kene gjithmone nje axhende te qendrueshme, ku te perfshihet patjeter edhe koha e relaksit.

BINJAKET – Bisedat

Nese nuk flasin, Binjaket duan patjeter te lexojne, shkruajne mesazhe apo edhe artikuj ne bllogje. Nuk ka gje qe Binjaket ta shijojne me shume se venia e imagjinates ne levizje, kurioziteti dhe ideja se mund te thone dicka interesante ne bisede.

GAFORRJA – Nje perqafim i ngrohte

Gaforret nuk duan asgje me shume ne bote se ndjesia se dikush i çmon, i do, kujdeset per te. Vete Gaforres i pelqen t’i ndihmoje te tjeret e te kujdeset per ta, por e kerkon kete edhe tek ata. Eshte shenje tejet familjare; lumturia e Gaforreve varet nga siguria qe i krijohet.

LUANI – Komplimentat

Nese komplimentoni nje Luan, e keni bere automatikisht te lumtur. Luanet e adhurojne ndjesine e te qenit “yll” i situates, edhe kur jane ne prapaskene. Sipas intv, jane mbreter dhe jane te vetedijshem por e kane qe edhe te tjeret ta dine e t’ua thone. Veçse nese i perkedhelni ne kete aspekt, do te jene shume besnik e mbrojtes ndaj jush.

VIRGJERESHA – Mirenjohja

Virgjeresha ka instiktin e te ndihmuarit te te tjereve, nuk i thone kurre “jo” dikujt qe kane nevoje te ndihmohet. Por dhe vete kerkon shume ndihma. Por qe te vijoje t’ju ndihmoje duhet t’i vini ne dukje inteligjencen, pasi kjo e motivon shume. Po ashtu, per Virgjereshen eshte shume e rendesishme mirenjohja, t’u thoni qe jane miq te mire.

PESHORJA – Harmonia

Si nj shenje ne kerkim te ekuilibrit, Peshorja nuk para e pelqen sfiden, luften, kerkon harmoni mes te gjitheve. Nuk eshte altruiste, perkundrazi thellesisht egoiste; nuk mund te ndihet mire ne nje ambient jo te qete. Eshte shenja “avokat i djallit”, sepse shpesh vihet ne mbrojtje te te dyja paleve qe mund te jene kundra njera-tjetres.

AKREPI – Privatesia

Shenja me misteriose e horoskopit ndihet mire dhe e mbrojtur sa me pak gjera te dihen per te. Akrepi mund te kete frike nga informacionet qe dalin per te, pasi ndihet i ekspozuar ndaj te tjereve, madje nuk i pelqen aspak ta kene ne dore. Nga ana tjeter, per te barazpeshuar jeten e izoluar, do te kete dike qe t’i besoje e te mund t’ia thote te gjitha.

SHIGJETARI – Aventura

Shigjetari njihet si shenja me aventuriere. Nje Shigjetar do ta gjeje sesben menyren per te eksploruar diçka te re. Edhe nese nuk udheton dot, qe eshte pasioni i madh i nje shigjetari, do te kerkoje te rrethohet nga njerez te rinj interesante, qe te qeshin me shakate e tij.

BRICJAPI – Respekti

Nese nuk ia beni me dije qe e respektoni nje Bricjap, i hiqni nje prej gjerave me te rendesishme te jetes: statusin. Bricjapi jeton per statusin dhe ben gjithçka qe te arrije aty ku do, ndaj ta respektoni, eshte me e pakta qe mund te beni.

UJORI – Te qenit i veçante

Nje Ujor kerkon te jete dhe eshte ndryshe. Per te eshte eshte e rendesishme qe te tjeret ta dine kete. Ata jetojne me standartet e veta, pa u ndjere aspak te detyruar te jene pjese e rrymes. Nga ana tjeter, adhurojne te bejne biseda te thella, mbi aspekte te pamenduara, nga te cilat mund te zbulojne gjera te reja, dhe mbi te gjitha, te ndihen interesante.

PESHQIT – Vetmia

Kjo shenje kaq e ndjeshme dhe kaq enderrimtare nuk mund ta zhvilloje imagjinaten e pakufij ne mes te zhurmes. Te qenurit vetem eshte diçka e domosdoshme per ta, sepse duan te mendojne. Po keshtu vleresojne shume pranine e atyre qe i kuptojne thelle, pa qene e nevojshme te flasin.

 


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=