AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  => Shenjat e horoskopit perëndimor
  => Dorëshkrimet e Detit të Vdekur
  => Shenjat dhe lumturia
  => Lulja e fatit
  => Personazhi që ju shkon dhe veset tuaja
  => Shenjat dhe gurët e çmuar
  => Statistika karakteresh
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Lulja e fatit

Lulja që ju sjell fat sipas shenjës së horoskopitSipas karakteristikave të shenjës suaj mësoni se cila është lulja më e përshtatshme për ju.

Dashi

Dashi është shenjë zjarri dhe të lindurit në këtë shenjë janë kurajozë, me iniciativa, gjithmonë në kërkim të stimujve të rinj, origjinalë, krijues dhe spontanë. Ata e mbrojnë zemrën e tyre të butë nga frika e vuajtjeve. Ata shfaqen më të guximshëm se sa janë në të vërtetë. Adhurojnë të shfaqin aftësitë dhe fitoret e tyre. Preferojnë të jenë ata lider sesa të udhëhiqen nga të tjerët. Lulja më e përshtatshme për të lindurit në shenjën e Dashit është dafodili i verdhë.

Demi

Pasionantë, përtacë, posesivë dhe sensualë: Të lindurit në shenjën e Demit nuk kënaqen lehtë, sepse nëse nga njëra anë ndjejnë lidhjen me Tokën, nga ata tjetër vuajnë influencën e Venusit, kjo gjë i bën të lidhen me vende dhe me njerëz, por edhe të jenë kokëfortë dhe të vendosur deri në ngurtësi.
Në përgjithësi janë njerëz pak mendjemëdhenj, por kur zgjedhin dikë dinë të jenë shumë besnikë. Lulja e tyre ideale është trëndafili, që përfaqëson ëmbëlsinë e tyre të mbyllur midis gjembave. Trëndafili është një bimë e vështirë për t’u kujdesur dhe mund ta shpojë atë që kërkon ta këpusë. Për këtë është një bimë me vlerë dhe unike.

Binjakët

Janë shenjë e ajrit dhe janë të lidhur me mendimin, intelektin dhe njohjen. Binjakët kanë karakter të dyfishtë, sikur të kishin një shpirt të ndarë. Janë racionalë dhe emocionues, ndryshim dhe stabilitet, petale dhe gjemba. Janë të komunikueshëm, kreativë, por në të njëjtën kohë kërkojnë te të tjerët stabilitet e qetësi. Binjakët janë lider të mirë edhe pse i kanë idetë të ngatërruara. Lulja që u përshtatet është kokoceli i kaltër, simbol i qetësisë dhe zambaku që përfaqëson elegancën dhe forcën, por edhe ftohtësinë dhe vëmendjen.

Gaforrja

Gaforrja është shenjë uji nën ndikimin e hënës. Të lindurit në këtë shenjë konsiderohen si ëndërrimtarë, abstraktë, të përhumbur nëpër ëndrra, frikacakë për të dalë nga guacka e tyre. Ata janë romantikë dhe përpiqen të jetojnë në një dimension të qetë dhe të dobët. Shpeshherë bien në pesimizëm në vend që të luftojnë për çështje që ja vlejnë. Lulet e tyre të fatit janë lulebora që simbolizon ftohtësinë, bimë që e duan edhe hijen edhe diellin, edhe lagështirën edhe thatësirën.

Luani

Shenjë e zjarrit e cila sundohet nga Dielli. Luani ka të gjitha karakteristikat “reale” të zodiakut : është një lider natyral, i fortë dhe kryeneç, rrëmbehet nga zemërimi, por edhe dominon të tjerët. Të lindurit në këtë shënjë janë shpirtmëdhenj, kurajozë, besnikë dhe bujarë, duke marrë shpeshherë edhe rrezikun mbi supe, ata shfaqen edhe egoistë. Lulja simbol e të lindurve në shenjën e Luanit është luledielli, lulja që u korrespondon planetit të tyre dominues, Diellit.

Virgjëresha

Është shenjë e Tokës, shenja më e arsyeshme, që dëshiron ta ketë çdo gjë nën kontroll. Të lindurit në këtë shenjë janë mbretër të rregullit dhe transparencës, ata nuk bëjnë komplimente, por dinë të vlerësojnë personat besnikë. Lulja e tyre e fatit është gardenia, simbol i pastërtisë dhe sinqeritetit, por edhe zambaku që përmban në vetvete besnikëri dhe fisnikëri.

Peshorja

Peshorja është një shenjë ajri e cila dominohet nga Venusi. Ekuilibri dhe bukuria janë dy fjalët që i karakterizojnë më shumë të lindurit në këtë shenjë. Pavarësisht përpjekjes për kompromis dhe të shfaqurit diplomatic, personat e shenjës së Peshores kanë dëshirë të gjejnë ekuilibër në të gjitha situatat, urrejnë konfliktet dhe padrejtësitë. Ata dashurojnë pafundësisht gjithçka që është e lidhur me bukurinë dhe harmoninë. Lulet e tyre janë zymbyli dhe irisi, që përfaqësojnë vullnetin e tyre në dashuri dhe të qenit elegant.

Akrepi

Kush ka lindur në shenjën e akrepit sigurisht nuk i mungon hijeshia dhe një aureolë misteri që rrethon të shkuarën, duke e bërë karakterin e tyre më të parezistueshëm. Midis të gjitha shenjave të zodiakut akrepi është më sensuali dhe gjithashtu ka defektin të bëhet shpejt viktimë e xhelozisë. Pasioni bën dallimin në dashuri dhe mund të transformohet në një zjarr të vërtetë kur bëhët fjalë të përgjigjet ndaj ofendimeve, gjë që nuk ndodh rrallë, duke pasur parasysh që të lindurit në këtë shenjë janë shumë të ndjeshëm. Misteri dhe sensualiteti përfaqësohen më së miri si nga orkidea.

Shigjetari

Të lindurit në këtë shenjë karakterizohen nga optimizmi Adhurojnë të rrethohen nga miqtë, të udhëtojnë dhe të zbulojnë vende të reja ku mund të kënaqin kuriozitetin e tyre. Rezulton e vështirë për të mos thënë e pamundur të rrëmbesh zemrën e një shigjetari që edhe në dashuri dëshiron të hidhet në aventura të panjohura dhe në njohje të reja. Lulet e kësaj shenje janë karafili i kuq simbol i fisnikërisë, por edhe i pasionit me të cilin shigjetari jeton jetën e tij.

Bricjapi

Të vendosur si askush tjetër të lindurit në shenjën e Bricjapit dallohen për përkushtimin dhe vendosmërinë që kanë për të arritur objektivat. Shpeshherë mund të duken si robër dhe të nënshtruar, por paraqitja gënjen, sepse në realitet janë shumë të sigurtë në vetvete. Në dashuri ata lëshohen komplet në kënaqësinë e të jetuarit në çift. Lulja e tyre është lulëkuqja, symbol i fuqisë që kërkojnë në punë dhe i besnikërisë, element që karakterizon jetën e tyre private.

Ujori

Ujori është shenja më antikonfromiste e horoskopit: të lindurit në këtë shenjë adhurojnë të shkojnë në kundërshtim me rrymën dhe të harrojnë çdo rregull, sepse ata janë shpirt I lirë. Shumë altruist për shoqërinë por në dashuri herë pas here nuk janë besnikë. Në raportin në çift fiton dëshira e tyre për liri dhe pretendojnë të ndryshojnë ide si dhe kur të duan. Lulja e kësaj shenje janë mëllaga, simbol i miqësisë.

Peshqit

Peshqit janë një ndër shenjat më krijuese të gjithë zodiakut. Arti rrjedh në venat e tyre dhe kjo karakteristikë provokon shpesh një “luftë” kundër botës së brendshme që jo gjithmonë kupton atë të jashtmen. Të paqëndrueshëm dhe shpesh në mëdyshje të lindurit në këtë shenjë adhurojnë që çdo gjë ta shohin në një këndvështim tjetër, Peshqit janë ëndërrimtarë me sy hapur, besojnë pafundësisht në dashurinë e përjetshme. Lulja e tyre me fat është peonia (lulegjaku) e cila me delikatesën e saj simbolizon zemërgjerësinë, reflektimin, meditimin, por dhe fiton mbi frikërat e tyre të fshehta.

Anthia

Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=