AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  => Shenjat e horoskopit perëndimor
  => Dorëshkrimet e Detit të Vdekur
  => Shenjat dhe lumturia
  => Lulja e fatit
  => Personazhi që ju shkon dhe veset tuaja
  => Shenjat dhe gurët e çmuar
  => Statistika karakteresh
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Personazhi që ju shkon dhe veset tuaja

 1. Ja me cilat personazhe të filmave për fëmijë përshtaten shenjat sipas karakterit:


Dashi:
Piter Pan. Djaloshi i përjetshëm i cili nuk donte të rritej kurrë.
Demi: Tiana. Punëtorja nismëtare që donte ushqimin e mirë.
Binjakët: Bazil. Mendimtari i shpejtë, llafazani dhe hetuesi i shkëlqyer.
Gaforrja: Kala. Nëna e dashur, mbrojtëse zemra e së cilës ishte aq e madhe saqë adoptoi një fëmijë të bërë burrë.
Luani: Mufasa (luani mbret). Shumë e thjeshtë! Mbreti kurajoz dhe besnik.
Virgjëresha: Bagira (te filmi ‘Mogli’). Pantera e përgjegjshme, serioze dhe lehtësisht e stresuar.
Peshorja: Pokahontas. Vajza e matur dhe e sjellshme, e cila u përpoq të sillte ekulibër ndërmjet vendasve dhe kolonistëve.
Akrepi: Bisha (te filmi ‘e bukura dhe bisha’). Princi i frikshëm i cili mësoi të dashuronte.
Shigjetari: Bela. Vajza e vogël nga qyteti e cila digjej për aventura.
Bricjapi: Mulan. Vajza e zellshme e cila ishte lidhur me sensin e detyrës.
Ujori: Esmeralda. Vajza cigane me shpirt të lirë dhe e pavarur, e cila ishte mike me të gjithë të dëbuarit.
Peshqit: Ariel. Sirena e ndjeshme e cila ëndërronte të jetonte në botën tokësore.

2. Pas çfarë vesesh mund të jepet secili prej nesh kur është i merzitur?

Dashi ka një zakon për t’u dhënë pas duhanit dhe alkoolit kur është i merzitur. Kjo është një shenjë kokëfortë, dhe është pothuajse e pamundur për t'i bindur që ta lënë këtë ves sapo ta kenë marrë atë.

Demi është një qënie sensuale, por zhgënjimi në dashuri mund ta bëjë atë të marrë veset e alkolit dhe duhanit.

Binjakët janë shenjë me humor të ndryshueshëm, dhe gjendja e tyre shpirtërore ushqen një nxitje për seksin, adrenalinën dhe një pasion për cigaret. Kanë shumë mundësi të jepen pas seksit më shumë se shenjat e tjera.

Gaforrja priret të stresohet për pamjen e trupit dhe lufton pasiguritë duke pirë duhan për të qëndruar e dobët. Kur shqetësimi për pamjen e saj e çon në trishtim, ajo nis alkolin dhe fillon të marrë ilaçe.

Luani merr pjesë pothujse në çdo ves, ngaqë kanë shumë besim në vetvete. Mos u habizni tek i shikoni duke luajtur bixhoz, duke pirë, duke gjuajtur për seks dhe duke përdorur drogë, të gjitha njëkohësisht.

Virgjëresha janë të dhënë pas punës dhe janë zakonisht të zënë më shumë se çdo shenjë tjetër. Veset e tyre më të mëdha (përeçse të fiksuar pas punës) janë pija dhe duhani për t’u qetësuar.

Peshoret janë idealistët më të spikatur, por kur janë keq, u drejtohen ilaçeve (drogave) qetësuese më shumë se të tjerët.

Akrepi janë më të prirur të jepen pas seksit dhe të varen pas pornografisë më shumë se shenjat e tjera.

Shigjetari njihet si person i paqetë dhe endacak dhe e mbush nevojën e tij për aktivitet me seks të shthurur, alkol dhe cigare për të gjetur lumturi. Ai e bën këtë pa u shqetësuar shumë, sepse beson se ka fuqi për ta shëruar veten në fund.

Bricjapi janë më të organizuar dhe kanë më pak mundësi për të marrë vese të tilla se shenjat e tjera. Sidoqoftë, kur janë të tensionuar Bricjapët kanë prirje të hanë në mënyrë të çrregullt për shkak të fiksimit të pamjes fizike për të mbetur të dobët.

Ujori është aventurier dhe eksperimentues. Kanë më shumë mundësi të bien nën recetat e ilaçeve (drogave) qetësuese sesa disa të tjerë.

Peshqit pinë zakonisht për të mundur stresin dhe për t’i bërë ballë një romance të dështuar. Është një mekanizëm rezistence për një shenje të ndjeshme, por kjo mund t’i çojë në një varësi që rrjedh nga depresioni.

 

Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=