AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  => Tranzitet e profesionit
  => Statistika profesioni
  => Pasuria
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Pasuria

KUSH MUND TE BEHET I PASUR SIPAS ASTROLOGJISE

Sipas kerkimeve astrologjike njerezit me te pasur ne bote do te jene ata qe kane lindur me Jupiterin ne shtepine e dyte te hartes astrologjike individuale. Shtepia e dyte eshte shtepia e parase te cilen e fitojme me mundin dhe djersen tone, dhe jo parase qe na e kane lene trashegim te paret tane (kete e ka shtepia e tete). Jupiteri eshte planeti i cili i zmadhon gjerat, i shton. Per shembull nese ai futet ne shtepine e gjashte (e cila eshte shtepia e shendetit), atehere njerezit lindin te shendoshe sepse eshte Jupiteri ai qe e ka shtuar shendetin. Po keshtu, kur Jupiteri ndodhet ne shtepine e dyte te parase, atehere ai shton pasurine tuaj gjate jetes. Njeriu me i pasur ne bote sot per sot eshte Bill Gates i cili ka lindur me Jupiterin ne shtepine e dyte te lindjes. Edhe presidenti i sapozgjedhur i SHBA, Donald Trump, rezulton te kete Jupiterin ne shtepine e dyte te hartes se tij astrologjike dhe eshte shume i pasur. Nuk ka rendesi shenja juaj zodiakale, rendesi ka nese keni Jupiterin ne shtepine e dyte. Shtepite zbulohen me ane te ashendentit. Nese, per shembull, keni ashendent Demin, (me ashendentin nis shtepia e pare), atehere shtepia e dyte eshte shenja pas Demit, qe i bie Binjaket, dhe nese Jupiteri eshte tek Binjaket, atehere i bie ne shtepine tuaj te dyte. Por varet sa grade nis shtepia juaj e dyte per te qene me ekzakt. Ka dhe raste qe secilit prej nesh gjate jetes, ne nje periudhe te caktuar, te pakten nje here ne 12 vjet i shton te ardhurat me shume se heret e tjera. Kjo ndodh kur Jupiteri ndodhet tranzit ne shtepine tuaj te dyte. Ndersa njerezit qe kane lindur me Jupiterin ne shtepine e peste kane me shume shanse te fitojne ndonje llotari, prandaj blini sa me shume bileta te tilla (kjo gje pengohet vetem nese ndodhet edhe Saturni aty, sepse ai i zvogelon mundesite). Ata qe kane lindur me Jupiterin ne shtepine e tete, do te pasurohen ose nga trashegimia qe i kane lene te paret e tyre (nese kane pasur prona), ose nga trashegimi tjeter, si per shembull pronat (parate) e partnerit te marteses, nga bashkepunime te tjera, apo ndonje pasuri tjeter e papritur. 

(Nikolaos)
 


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=