AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  => Karakteristikat të shenjave kineze
  => Kombinimi i shenjave dhe elementet
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Kombinimi i shenjave dhe elementet

 Horokopi Kinez bazohet mbi bashkimin e dates se lindjes me nje cikel te vecante te kohes, e cila percaktohet nga levizjet e henes. Cdo cikel ka nje zgjatje prej 60 vjetesh, gjate te ciles alternohen 12 sektoret, secila me nje zgjatje te nje viti henor qe konsiston ne 354 dite, sipas elementeve:Uji, Metali, Zjarri, Toka dhe Druri.

Uji – Te lindurit jane nen influencen e Ujit, jane ekstremisht te manovrueshem dhe fluide, ashtu sic e tregon edhe elementi I tyre.Jane shume krijues dhe per kete gje jane me shume te dhene pas artit dhe per nje jete te levizshme.Te arsyeshem dhe altruiste ju pelqen te udhetojne dhe te zbulojne kultura te reja.
Ngjyra e bashkangjitur: E Zeze.

Metali – Te lindurit e influencuar nga Metali jane te forte dhe virtuoze, ju pelqen te kene objektiva ambicioze, pretendojne shume nga vetja dhe nga kush i rrethon. Ne jete luftojne per te afirmuar vlerat e drejtesise dhe te ndershmerise, sic ndodh shpesh, fatkeqesisht pa arritur rezultatet e deshiruara, duke qene larg mundesive te tyre.
Ngjyra e bashkangjitur: E Bardhe.

Zjarri – Te lindurit nen elementin e Zjarrit jane plot energji dhe per kete edhe marrin “zgjarr” shume shpejt. Nga temperamenti jashtezakonisht I vendosur, ju pelqejne aktivitetet fizike dhe jetojne shume fizikisht raportet e tyre interpersonale. Adhurojne te rrijne ne ajrin e paster dhe shpesh jane mbrojtes te vendosur te ceshtjeve mbi ambientin.
Ngjyra e bashkangjitur: E Kuqe.

Toka – Ata qe kane lindur ne nje vit te influencuar nga elementi i Tokes jane te karakterizuar, nga nje kapacitet i madh per te perballuar ngarkesa te medha pune. Ne qofte se jane te motivuar ne menyren e duhur, do dine te arrijne cfaredolloj rezultati. Durimi eshte nje nga cilesite kryesore te tyre, edhe se e tejkalojne kufirin duke ja lene vendin rrembimeve te medha zemerimi.
Ngjyra e bashkangjitur: Kafe.

Druri – Ata qe kane lindur nen influencen e Drurit jane te lindur per te qene drejtues (leadership). Inteligjente dhe racionale, xhentile dhe zemermedhenj, jane shpesh miq ideale, ose partnere shume te mire. Per te pasur sa me shume rezultate ne zotesine e tyre per te drejtuar, ata duhet te veprojne se bashku me nje grup personash, ku mund te gjejne se kush eshte me i zoti nder ta per te kryer detyren e drejtuesit.
Ngjyra e bashkangjitur: Jeshile.


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=