AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  => Parashikimi i vitit 2020 sipas Jupiterit
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020

 Horokop 2020

DASHI NĒ 2020

Horoskopi i Dashit 2020 tregon se viti i ri do të jetë plot sukses personal dhe profesional. Do të zbuloni që ky vit që vjen është shumë më aktiv dhe i orientuar drejt qëllimit, dhe çdo ndjenjë e mbetur e përgjumjes dhe e mbërthyerjes zhduket shpejt. 2020 është një vit shumë me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Sipas horoskopit, do të pësoni një rritje të energjisë së pastër. Mund të presësh mundësinë për të krijuar diçka të re dhe të mrekullueshme këtë vit. Dëshironi të filloni një biznes të vogël? Τë organizoni një ngjarje? Të kesh sukses në një konkurs? Apo ndoshta do të dëshironit të shkruani një libër? Të gjitha këto gjëra janë të mundshme dhe më të lehta për t'u arritur më shumë se kurrë!

Mes shumë angazhimeve dhe pengesave në punë, një person i apasionuar pas jush do të jetë në gjendje të gjejë ca kohë në vitin 2020 për t’iu përkushtuar dashurisë: Shkurti dhe Shtatori do të jenë muajt më premtues, veçanërisht për takimet e reja. Marsi do të kalojë në Shenjën Tuaj nga fundi i Qershorit e tutje dhe do të nxjerrë guximin dhe shkathtësinë tuaj për të pushtuar dikë që fillimisht do t'ju japë një kohë të vështirë. Seksi do të jetë intensiv dhe mbizotërues, por tërheqja fizike nuk është e mjaftueshme!

Ndikimet planetare në Dash në vitin 2020

 Në dashuri, Jupiteri gjashtëkëndësh me Neptunin sjell gjithashtu pasion dhe kreativitet në vitin e ri, gjë që do t’i mundësojë Dashit të shprehë më mirë ndjenjat e veta, dhe të krijojë një lidhje më të fortë me partnerin ose me partnerët e ardhshëm potencialë, në rast se ata nuk janë tashmë të përfshirë në një marrëdhënie sentimentale të qëndrueshme. Këtë vit, Saturni do të ndikojë në jetën profesionale të Dashi, dhe do të kërkojë efikasitet, dhe menaxhim më të mirë të kohës dhe energjisë në punë. Saturni është në Bricjap, dhe për Dashin, Saturni është në shtëpinë e 10-të për një vit të tërë. Kjo do të sjellë shumë përgjegjësi për sa i përket studimeve, udhëtimeve jashtë vendit, besimit. Jupiteri është afër Saturnit deri në 20 Dhjetor, dhe do t'i sjellë Dashit arsye të mjaftueshme për kënaqësinë në punë: oferta interesante për punë, shpërblime që përputhen me përpjekjet, forcë e shtuar dhe vlerësime. Marsi dhe Venera do të jenë përgjegjës për evolucionin romantik të Dashi në vitin 2020. Janari, Shkurti dhe dekada e parë e Marsit duket se shoqërojnë marrëdhëniet e Dashit me zhvillimin personal, karrierën dhe shfaqjen në publik.

Romanca është në shtrire të plotë në prill, kur kalimi i Venusit përmes Dashit sjell sensualitet, etje për dashuri, një fuqi të madhe joshëse, fat dhe harmoni në jetën në çift. Lilith ose Hëna e Zezë evoluon gjithë vitin në lëvizje të drejtpërdrejtë, ndërsa Kironi është retrogradë në Dash midis 11 korrikut dhe 15 dhjetorit. Marsi retrograde në Aries midis 9 shtatorit dhe 14 nëntorit. Gjatë kësaj periudhe, Dashi do të ndjehet i mbërthyer, i paaftë për të finalizuar me sukses çdo plan. Ata do të ndjehen të irrituar dhe të pafuqishëm. Duhet të pajisen me durim dhe të gjejnë sa më shumë kohë të jetë e mundur për veten e tyre.

Paraja

2020 do të sjellë nevoja të rritura për siguri. Do të dëshironi të zhvilloni disiplinë dhe rregull në mënyrën sesi i trajtoni paratë. Tensioni në lidhje me shtëpinë do të kërkojë që të zhvilloni më shumë strukturë. Do të ndjeheni të kufizuar në aftësinë tuaj për të shprehur veten por kjo do të fillojë të lehtësohet në tetor dhe nëntor. Në fundin e vitit do ta keni më të lehtë të përzieni financat dhe investimet. Vetëm në fund të dhjetorit do të filloni të shihni kthimet e investimeve tuaja dhe të filloni të hyni në një periudhë ku do të tërheqni para, veçanërisht para nga burime të ndryshme përveçse nga puna. Ju mund të keni konflikte për çështjet financiare të "të tjerëve" si mosmarrëveshje familjare mbi pasuritë ose pronat. Muajt për t’u pasur kujdes janë shkurti dhe muajt në fund të vitit.

Karriera dhe puna

 Në muajt e parë të vitit 2020, do ta gjeni veten më të sigurt dhe konkurrues. Do të përpiqeni të ndiqni udhën tuaj përmes forcës së personalitetit, por mos u çuditni nëse nuk funksionon. Marrëdhëniet e lehta me shokët ose bashkëpuntorët mund të mungojnë. Ata mund t'ju mërzisin, të jenë xhelozë dhe të krijojnë distancë në arenën e punës. Ju mund të këmbëngulni dhe t’i shtyni deri në një pikë ku të shihni plasaritje me punën tuaj të tanishme, qoftë nga acarimi, leja e mungesës, ose transferimi i jashtëm. Do të jetë një bekim i fshehtë ndoshta në masën që do ta kuptoni më mirë kush jeni në botën e punës dhe që do të dëshironi të ndryshoni rrënjësisht atë që bëni. Bëni kujdes në vendimin tuaj pasi nuk mund të dëshironi më shumë punë publike, punë më konkurruese që do të vijë me atë vendim. Bota juaj e punës do të testohet plotësisht në vitin 2020.

A do të marrë Dashi një punë në vitin 2020? Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit dhe doni të filloni disa projekte të rëndësishme, koha më e rekomanduar për këtë është prilli. Njerëzit e lindur në shenjën e Dashit do të kenë mundësinë të bëjnë një udhëtim të madh jashtë vendit, të zhvendosen ose të studiojnë përtej kufijve të vendit. Shumë prej tyre mund të marrin oferta pune nga jashtë, dhe ata do të gëzojnë një ngritje të mrekullueshme në karrierë.

Dashuria & Marrëdhëniet

 Në vitin 2020, kërkesat që i keni vendosur mbi veten tuaj dhe gjithashtu projektimi mbi të tjerët do të lehtësohen. Marrëdhëniet kanë qenë të vështira vitet e fundit dhe viti 2020 ju sjell energjitë e favorshme për krijimin e partneriteteve dhe marrëdhënieve të zgjeruara që janë shumë më të përmbushura dhe të kënaqshme. Problemet e brendshme dhe punët e dashurisë do të jenë një mësim për të mësuar këtë vit, veçanërisht deri në fillim të verës. Pas kësaj, bëhet më lehtë lundrimi. Ju madje mund të bini thellë në dashuri dhe të keni marrëdhënie më të thella, madje edhe me të njohurit, nga fundi i verës deri në vjeshtë. Viti i kaluar ishte fillimi i zhvillimit të sensualitetit dhe intimitetit. 2020 do të ketë nivele të reja, nivele më të thella intimiteti dhe kuptueshmërie.

A do ta gjejë dashurinë Dashi beqar? Zakonisht, Dashi është një person shumë me fat. Në tremujorin e tretë të vitit 2020, theksi do të bjerë në jetën sentimentale, dhe Dashi që ende është në kërkim të një partneri të përshtatshëm avantazhohet. Disa kundërshtime nga prindërit mund të ndodhin në korrik, ose ndoshta disa komplikime për ata që kanë një fëmijë nga një marrëdhënie e mëparshme. A do të martohet Dashi beqar në vitin 2020? Dashi që tashmë janë të përfshirë në marrëdhënie të lumtura do të kenë rritur ndjenjat për partnerët e tyre. Por ata do t'i mbajnë nën kontroll emocionet e tyre. Në Mars dhe Qershor, disa Desh mund të martohen ose të hyjnë në një fazë të re marrëdhënieje.

Parashikimi i shëndetit

Në fillim të këtij viti në vitin 2020 do të keni shumë energji personale. Por ashtu si në fushat e tjera të jetës suaj, do të ndjeheni të shqetësuar dhe të sëmurë lehtësisht. Do të ndiheni më mirë gjatë muajve të fundit të verës dhe muajve të parë të vjeshtës. Shëndeti dhe ushqimi, dieta dhe stërvitja nuk do të jenë më të rëndësishmet në këtë vit. Por do të keni një nivel të qëndrueshëm shëndetësor. Mirëqënia ka nevojë për vëmendje, por ju ka të ngjarë ta lini të shkojë. Do të vazhdoni të lidheni me tokën dhe natyrën, por mbani mend se ajo për të cilën nuk kujdeseni mund të kthehet për t'ju ndjekur në vitet e mëvonshme. Gjeni kohë për t’u kujdesur për shëndetin tuaj. Energjitë që ju lidhin me daljet, publikun në 2021 do të kenë nevojë për nivelin tuaj më të lartë të shëndetit.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Dashi me ashendent Dashin:  Në të njëjtën kohë shumë iniciativë dhe mjaft të kujdesshëm për të mos marrë rreziqe të tepërta, me aftësi do të drejtoni varkën tuaj. Kjo do t'ju bëjë të mbërtheheni midis pengesave dhe arritjes së qëllime të rëndësishme profesionale këtë vit.

Dashi me ashendent Demin: Sa vit i shkëlqyeshëm! Ai me të vërtetë do të shënohet nga Jupiteri. Rezultati: në profesionin tuaj, ju do të jeni në gjendje të shfrytëzoni mundësitë që do të shfaqen, dhe shpejt do të ngjiteni në shkallët e hierarkisë.

Dashi me ashendent Binjakët: Këtë vit, ju do të keni mundësinë për të arritur gjëra të mëdha. Por, për ta arritur këtë, do të duhet të kanalizoni energjinë tuaj dhe të keni kujdes nga gracka e të qënit të shpërndarë. Po kështu, në dashuri, kini kujdes nga rrëshqitja! Nëse jeni të lumtur në një familje, mos e rrezikoni të komprometoni gjithçka, duke iu dorëzuar aventurave të pasiguruara.

Dashi me ashendent Gaforren: Mirëbesimi nuk do t’ju mungojë. Kjo është ajo që do t'ju mundësojë të lëvizni malet! Profesionalisht, ju do të jeni në gjendje të arrini disa nga ambiciet tuaja më të larta. Në dashuri, do të keni sukses të bashkoni pasionin dhe besnikërinë. Dhe, nëse jeni i lirë, do të keni një shans të mirë për të takuar partnerin ideal, fare thjesht!

Dashi me ashendent Luanin: Do t'ju duhet harmoni rreth jush, dhe kjo është arsyeja pse do të jeni gati për të zotëruar tendencat tuaja dominuese. Nga ana e zemrës, ky qëndrim inteligjent do t'ju bëjë të zvogëloni tensionet që ndonjëherë mbretërojnë në marrëdhënien tuaj dhe të jetoni momente të veçanta me partnerin tuaj. Në punë, do të merrni kohën për të kapërcyer pengesat.

Dashi me ashendent Virgjëreshën: Falë aleancës së Jupiterit dhe Saturnit, ky vit premton të jetë shumë konstruktiv. Në punë, ju do të demonstroni një efikasitet të frikshëm. Në jetën tuaj bashkëshortore dhe familjare, ju do të merrni plotësisht përgjegjësitë tuaja. Të afërmit tuaj do të ndjehen të sigurt me ju.

Dashi me ashendent Peshoren: Nuk do ta keni të lehtë këtë vit. Sidoqoftë, do ta mbani moralin lart. Ky do të jetë sekreti i suksesit tuaj. Në të vërtetë, në fund, ju do të tejkaloni të gjitha pengesat. Do të shënoni pikë të rëndësishme në punën tuaj. Dhe në dashuri, ju do të punoni për të forcuar lidhjet që ju bashkojnë me partnerin tuaj.

Dashi me ashendent Akrepin: Do të shfaqni një energji të pandryshueshme dhe një moral prej çeliku. Dy avantazhe që do t'ju bëjnë të mblidhni suksese të mëdha. Në një nivel profesional, duhet të arrini qëllimet tuaja. Në dashuri, ju do të keni sharmin e parezistueshëm të fituesit. Sidoqoftë, nëse jeni një çift i lumtur me atë që ndan jetën me ju, do të betoheni për besnikëri.

Dashi me ashendent Shigjetarin: Kujdes nga besimi i tepruar në vetvete! Mund t’ju vërë në vështirësi, veçanërisht në fushën profesionale. Gjithashtu, sigurohuni që të mbani këmbët në tokë. Nga ana e zemrës, mos u përpiqni të impononi vullnetin tuaj tek partneri dhe tregohuni më të hapur.

Dashi me ashendent Bricjapin: Duke iu nënshtruar ndikimeve të kundërta, do të ndaheni midis dëshirës për të vepruar dhe frikës nga dështimet, veçanërisht në punën tuaj. Sidoqoftë, falë vullnetit tuaj, përfundimisht do të shpëtoni nga frika juaj dhe do të realizoni projektet tuaja. Nga ana e zemrës, do të keni nevojë për mbështetjen e partnerit tuaj. Mos lejoni që të vendoset një klimë mosbesimi.

Dashi me ashendent Ujorin: Τë disponueshëm më shumë sesa vitin e kaluar për të kapërcyer disa kufizime, do të keni marrëdhënie pozitive me ata që keni përreth. Në punë, do të jeni më fleksibël, më diplomatikë dhe marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj do të jenë më të ngrohta. Në dashuri, do të pranoni të merrni parasysh këshillat e partnerit tuaj. Dhe pastaj, do të vendosni pak fantazi në jetën në çift.

Dashi me ashendent Peshqit: Të ndikuar fuqimisht nga Jupiteri, do të keni nevojë që meritat tuaja të njihen me vlerën e tyre të vërtetë. Kështu që, në profesionin tuaj, do të përfshiheni plotësisht, dhe përpjekjet tuaja duhet t’ju çojnë në një promovim të mirë. Nga ana e zemrës, do të krijoni një atmosferë pasionante në marrëdhënien tuaj. Lëndimet dhe pajtimet do të ndjekin njëra-tjetrën me një ritëm djallëzor!

DEMI NĒ 2020

Sipas horoskopit të Demit për 2020, kjo periudhë kohore do të jetë një vit tjetër ndërtimi për ju, ku përpjekjet tuaja që keni bërë sjellin efekte të ngurta dhe të dukshme në jetën tuaj.

A ka Demi fat në vitin 2020? Njerëzit e Demit janë, zakonisht, shumë racionalë. Në çdo sekondë të jetës, ata i përqendrojnë përpjekjet e tyre duke punuar shumë për të arritur mirëqenien dhe standardin e jetës. Kjo nuk do të thotë, megjithatë, se pasuria nuk mund t’i buzëqeshë një Demi nëse ata i provojnë shanset e tyre në llotari. Disa nga numrat e tyre me fat janë 6, 8, 13, 15, 27 dhe 32.

2020 do të jetë padyshim një vit emocionues, nga të gjitha pikëpamjet, dhe do të ketë surpriza dhe rezultate të mëdha edhe në sferën sentimentale. Jupiteri do ta bëjë fatin të vijë nga larg, kështu që është e mundur që ju të mund të jetoni një histori të bukur dhe emocionuese nga një distancë. Shkurt dhe Mars, me Marsin në Bricjap, do të jenë muajt në të cilët do të ndiheni më të fortë dhe do të gjeni guximin të shkoni përpara me dikë që ju ka pëlqyer për një kohë të gjatë. Seksi gjithashtu do të jetë eksploziv dhe i kënaqshëm.

Ndikimet planetare te Demi në vitin 2020

Për njerëzit e lindur nën shenjën astrologjike të Demit, viti 2020 është viti i përsosur për dashurinë, familjen dhe shtëpinë. Jupiteri në lidhje me Plutonin do të sjellin përfitime të konsiderueshme. Këto përfitime mund t'i referohen dhuratave, parave, trashëgimisë ose një perspektive më gjithëpërfshirëse në lidhje me arsyet që ju kanë penguar vitin e kaluar. Këtë herë, fushat e prekura nga mirëbërësi i madh – Jupiteri,  do të financojnë njerëz të tjerë që bashkëpunjnë me ju ose partnerin, ndikojnë në intimitet dhe transformim, kështu që ju duhet të prisni projekte të rëndësishme të jetës në këto fusha. Deri në 20 dhjetor, Jupiteri do të jetë pranë Saturnit, dhe së bashku ata do të sjellin prosperitet, por ata gjithashtu do t’ju detyrojnë të merrni vendime të rëndësishme këtë vit, veçanërisht të natyrës financiare. I qeverisur nga Venera, perëndeshë e lashtë e dashurisë, apo planeti i dashurisë dhe bukurisë, Demi zakonisht gëzon plotësisht stendat e një nate dhe ndryshon shpesh partnerët - veçanërisht në rini para se të martohen dhe të zbulojnë rehatinë e jetës familjare. Venera, planeti juaj qeverisës, në lëvizje të dukshme retrograde përmes shtëpisë së martesës, është një energji që mund të zmadhojë të gjitha llojet e problemeve në marrëdhënien në çift, dhe gjithçka mund të fillojë nga fakti që partneri dëshiron të investojë para në diçka që nuk ju duket e dobishme tani. Nga këtu, gjërat do të përkeqësohen dhe do të çojnë në debate, ndoshta edhe kërcënime për ndarje. Urani do të jetë retrograde në Dem midis 12 gushtit 2019 - 11 janar 2020 dhe 15 gusht 2020 - 1 janar 2021.  

Urani nuk ka qenë retrograde në Dem për 80 vitet e fundit, dhe shumë prej nesh as nuk e dinë se si ndihet kjo energji. Nëse Urani në lëvizje të drejtpërdrejtë është planeti më rebelues përmes efekteve të tij tek ne, është e qartë se Urani retrogradë nuk do të jetë më pak. Me Uranin në shenjën tuaj vitin e kaluar, identiteti juaj dhe e gjithë jeta ka ndryshuar, dhe po ndryshon shpejt, dhe gjithashtu karriera juaj, planet dhe jeta e dashurisë. Vizioni juaj për të ardhmen është rrënjësisht i ndryshëm se më parë, dhe mund të përjetoni ndryshime që duken të frikshme vetëm sepse nuk dihen, por kjo do të sjellë momente plot entuziazëm. Ju keni besim se gjithçka është në avantazhin tuaj dhe që ju do të gjeni thirrjen tuaj të thellë tani, kështuqë jini të hapur për të gjitha mundësitë. Në Shtator fillon një periudhë prodhuese që do të sjellë sukses dhe zhvillim për Demin. Ngarkesa e punës do të jetë më e madhe, por ju i qaseni asaj me shumë entuziazëm. Do të ndjeheni të inkurajuar nga ndodhja e mundësive, detyrat stimuluese dhe nga fakti që keni më shumë autonomi. Jupiteri tani është në një marrëdhënie të mirë me Saturnin. Prandaj, situata profesionale e Demit konsolidohet, situata materiale stabilizohet, dhe nisma financiare është më e dobishme. Tetori dhe Nëntori do të sjellin për Demin një rikuperim të dukshëm përsa i përket bashkëpunimeve dhe kontratave, aleancave të reja dhe fitores në konkurse dhe luftimit të konkurrencës. Dhjetori premton rritje të shanseve për promovim dhe njohje.

Paraja

Në vitin 2020, financat tuaja mund të përmirësohen shumë. Ju mund ta gjeni veten më të qëndrueshëm dhe të sigurt në fushat e parave. Një rritje e madhe nuk ka të ngjarë të ndodhë, por aplikimi i disiplinës në fushat e punës me një plan më të organizuar dhe të zhvilluar, ndërsa ndërtoni një regjim ditor në fusha të tjera do të shtojë disiplinën që rezulton në sigurinë financiare, stabilitetin dhe strukturën. Heqja e borxhit afatgjatë me këtë disiplinë do të jetë e mundur këtë vit, si dhe ristrukturimi i çështjeve të parave është i mundur. Ajo që keni filluar në vitin 2019 drejt kursimeve dhe sigurisë do të vazhdojë të bëhet edhe më e lehtë.

Karriera dhe puna

Rreth kohës së eklipsit hënor në pranverë, ju mund të hasni disa vështirësi në fushën tuaj të punës dhe karrierës. Do të përfitoni nga ndryshimi i rutinës suaj të përditshme, por do të dëshironi ta luftoni atë. Mos e lufto; do të jetë mirë për ndryshime afatgjata. Do të gjeni që keni shumë energji dhe stimulim dhe do të shijoni një nivel më të madh suksesi sesa vitet e kaluara. Pranvera sjell ndryshime. Mirëprisni ato meqë e kaluara nuk ka qenë shumë konstruktive. Diçka si punë hobi ose me kohë të pjesshme mund të shfaqet si një burim i rëndësishëm i të ardhurave nëse kombinoni pasionin, interesin, aftësitë dhe kohën tuaj për t'i dhënë asaj një vend më të spikatur në jetën tuaj. Mund t’ju duket se ndryshimi i vendit të punës për diçka më interesante do të jetë një dëshirë gjatë muajve të verës. Mund të ndodhë papritmas dhe thjesht dëshironi të ruheni nga vendimet impulsive.

A do të marrë Demi një punë në vitin 2020? Demi do të hasë në sprova dhe pengesa, por do të përballeni me të gjitha me guxim. Mundësi të reja fitimi do të ndodhin në karrierën tuaj. Njerëzit Dem do të kenë mundësinë të marrin para nga trashëgimia ose kreditë, ata do të gëzojnë përmirësim financiar, dhe ata mund të fillojnë projekte me partnerët e tyre që do të rrisin të ardhurat e tyre. Gjithashtu, ata do të jenë më pak të hutuar në vitin 2020, ata do të vendosin idetë e tyre në mënyrë më të lehtë, dhe do të jenë në gjendje të studiojnë, mësojnë dhe grumbullojnë njohuri të reja. Demi do të arrijë të planifikojë një pushim, dhe të shkojnë në udhëtime të shkurtra jashtë vendit.

Dashuria & Marrëdhëniet

 Në vitin 2020, marrëdhëniet tuaja do të duket se kalojnë nga faza "bisedë e vogël" në ndërveprime shumë më të thella dhe më intensive. Do të keni thellësi, kënaqësi dhe lidhje të forta këtë vit, veçanërisht me ata që janë pak më të vjetër se ju. Do të keni një sens më të madh të vetëvlerësimit, besimit dhe mbështetjes që ka kuptim në të gjitha marrëdhëniet tuaja.

A do të martohet Demi në vitin 2020? Nëse nuk e keni gjetur bashkëshortin tuaj shpirtëror, ky mund të jetë viti! Angazhimet zyrtare, madje edhe martesa, mund të ndodhin pasi marrëdhëniet tuaja marrin një kthesë për një konvencionalitet më të madh. Në vitin 2020, Demi ka shanse të mëdha për t'u martuar, dhe astrologët tanë besojnë se ky është momenti i përsosur që ata të thonë "Po". Kujdes nga impulsiviteti në vjeshtë, veçanërisht në tetor.

A do ta gjejë Demi beqar dashurinë? Planeti i dashurisë dhe përfitimeve, Venera, mund t’i sjellë Demit të vetmuar lidhje të qëndrueshme, marrëdhënie afatgjata, dhe për ata që tashmë janë të angazhuar në një lidhje, mund të sjellë mundësinë për ta konsoliduar atë, dhe madje edhe për të hyrë në një nivel tjetër.

Parashikimi i shëndetit

Në 2020 do ta keni më të lehtë të zhvilloni rutina më të dobishme shëndetësore. Do të bëhet më e lehtë nga pranvera deri në fund të vitit. Nëse keni varësi (fiksime), do të jetë më e lehtë t'i mposhtni ato. Zhvillimi i një regjimi të përditshëm i sjelljeve të shëndetshme do të jetë i mundur dhe ju do të jeni në gjendje të rregulloni atë që nuk ka funksionuar. Mbajtja e peshës tuaj të qëndrueshme do të jetë një sfidë e madhe këtë vit, por ju keni forca ndikuese që mund të ndihmojnë me disiplinën e kërkuar për ta mbajtur atë të qëndrueshëm. 2020 do të ketë nevojë për të gjithë shëndetin dhe qëndrueshmërinë tuaj pasi është një vit për të korrur frytet që keni mbjellë.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Demi me ashendent Dashin:  Nën ndikimin e Saturnit në një pozitë të pafavorshme, këtë vit nuk do të jetë shumë e lehtë për të jetuar. Sidoqoftë, problemet me të cilat do të përballeni nuk janë pa zgjidhje. Pra, nëse e mbani moralin lart dhe vendosni të reagoni në vend që t’i dorëzoheni dekurajimit, shpejt do t'i tejkaloni vështirësitë.

Demi me ashendent Demin: Edhe nëse jeta juaj nuk është aspak një lumë i gjatë dhe i qetë gjatë këtij viti, do të arrini të kontrolloni mirë situatat dhe të shmangni rrëshqitjen. Në vendin e punës, madje do të jeni në gjendje të merrni përgjegjësi shtesë përmes përpjekjeve të vazhdueshme. Në dashuri, sigurohuni që të forconi lidhjet tuaja bashkëpunuese me partnerin tuaj.

Demi me ashendent Binjakët: Jo, pakujdesia dhe mendjelehtësia nuk do të jenë aty! Shpesh, do të duhet të merrni vendime të vështira, qoftë në jetën tuaj personale apo profesionale. Sidoqoftë, nëse përballeni me përgjegjësitë tuaja dhe mbështeteni mbi ashpërsinë dhe ndjenjën e përpjekjes, do të dilni fitimtarë dhe madje të rritur nga të gjitha këto prova!

Demi me ashendent Gaforren: Në varësi të ndikimit të kundërt të Jupiterit dhe Saturnit, do të ndaheni midis tendencave kontradiktore. Por mund të dilni shumë mirë, veçanërisht në një nivel profesional, me kusht që të vendosni qëllime specifike. Nga ana e  zemrës, vihuni në dialog me partnerin tuaj.

Demi me ashendent Luanin: Shmangni lehtësinë dhe kultivoni një shije për përpjekje. Këto duhet të jenë përparësitë tuaja këtë vit. Në punë, atëherë mund të konsolidoni pozicionin tuaj dhe madje të merrni një promovim. Në dashuri, mos lejoni që keqkuptimi të marrë përsipër jetën tuaj bashkëshortore. Dhe nëse keni ndonjë ankesë për partnerin tuaj, shprehni ato qartë dhe me qetësi.

Demi me ashendent Virgjëreshën: Do të jeni guximtarë dhe të vendosur për të kapërcyer pengesat që qëndrojnë në rrugën tuaj. Ndikimi i Marsit do të jetë stimulues dhe nuk do të rrezikoni t’i dorëzoheni dekurajimit. Do të shihni që përpjekjet tuaja do të shpërblehen.

Demi me ashendent Peshoren: Më shumë se kurrë, rregulloni të forconi lidhjen që ju lidh me partnerin tuaj. Vetëm ai, në të vërtetë, mund t'ju ndihmojë të kapërceni kohët e vështira dhe të tejkaloni dyshimet tuaja. Shoku juaj do t'ju ndihmojë gjithashtu nëse duhet të keni probleme profesionale. Do t'ju stimulojë dhe ju shtyjë të veproni.

Demi me ashendent Akrepin: Ndaloni melankolinë! Edhe nëse ndonjëherë jeni tunduar të visheni me të zezë, mos iu dorëzoni depresionit. Për më tepër, falë ndikimit të dobishëm të Jupiterit, do të gjeni burimet për të reaguar përballë vështirësive. Më në fund, do të keni mundësi të zgjidhni problemet tuaja.

Demi me ashendent Shigjetarin: Deri në mes të qershorit, kini kujdes nga paqëndrueshmëria profesionale dhe sentimentale! Të kapur nga një vorbull ndikimesh konfliktuale planetare, rrezikoni të kryeni një marrëzi dhe të merrni vendime të këqija. Por nga fundi i qershorit, do të jeni më realistë, më të kthjellët dhe do arrini të kontrolloni më mirë situatën.

Demi me ashendent Bricjapin: Nën ndikimin e Saturnit në një situatë konflikti në lidhje me shenjën tuaj, mund të jeni të prirur të tërhiqeni në vetvete. Do të ishte gjëja e fundit për të bërë! Nga ana tjetër, kërkoni ndihmën e njerëzve që ju duan dhe vazhdoni të udhëheqni një jetë aktive shoqërore. Kështu do të dilni prej saj.

Demi me ashendent Ujorin: Deri në fund të majit, ju do t'i kushtoni energjinë tuaj arritjes së ambicieve profesionale, dhe do të dëshmoni se jeni po aq efikas, sa efektiv. Nga qershori, nga ana tjetër, mund të ndjeheni pak të demotivuar, por do të duhet të prisni! Në dashuri, mos i kërkoni partnerit të pamundurën; pranoni dobësitë e tij të vogla.

Demi me ashendent Peshqit: Tetë muajt e parë të vitit do të jenë shumë konstruktivë. Në punë, mund të merrni iniciativa të guximshme, dhe ky guxim do të jetë shpërblyes. Edhe në dashuri, ju do të merrni përgjegjësinë për fatin tuaj. Gjatë katër muajve të fundit të vitit, megjithatë, do të tundoheni që të lini fatin të vendosë përsëri për ju. Duhet të reagoni dhe të refuzoni çdo pasivitet.

 

 

BINJAKËΤ NĒ 2020

Sipas horoskopit të Binjakëve 2020, do të hyni menjëherë në një periudhë të fortë ndërtimi të jetës tuaj, kështu që për vitin 2020 përdorni ndikimin e mbetur për të gërmuar në atë që me të vërtetë shpresoni të arrini në jetë. Kushtojini vëmendje si t'i ktheni ëndrrat tuaja të brendshme më të thella në një burim të qëndrueshëm dhe të zbatueshëm jashtë vetes.

 A është viti 2020 me fat për Binjakët?

 Binjakët do të kenë një fat të mirë në vitin 2020. Fatkeqësisht, jo të gjithë njerëzit e Binjakëve dinë të shfrytëzojnë plotësisht mundësitë e tyre.

Është normale që ju të ktheheni në mënyrë ciklike në jetën e njerëzve që keni dashur në momente të caktuara të jetës tuaj dhe, madje edhe në vitin 2020, e kaluara mund të kushtëzohej. Sidoqoftë, nuk është e sigurt se diçka që zgjat do të vijë nga një reagim kthyes. Seksi me siguri do të jetë i bukur me partnerët me të cilët tashmë keni një intimitet të caktuar, por mund të jetë edhe më shumë me disa njohuri të reja. Nga prilli deri në korrik, Venera do të jetë në shenjën tuaj dhe do të përmbushë ëndrrat tuaja më romantike dhe erotike.

Ndikimet planetare te Binjakët në vitin 2020

Duke filluar nga ky vit, Binjakët do të shtyjnë veten të jenë më kërkues dhe të kujdesshëm kur të zgjedhin njerëzit që i rrethojnë në të ardhmen. Këtë vit, ata do të takojnë shumë njerëz të rinj, dhe do t'i klasifikojnë ata sipas potencialit të tyre, kështu që disa prej tyre mund të mos mbesin në jetën e tyre. Saturni në bashkëpunim me Plutonin në 12-20 janar, do t'ju bëjnë të keni kërkesa më të larta ndaj të tjerëve ose, përkundrazi, do të hasin një mungesë bashkëpunimi, gatishmërie dhe fleksibiliteti nga të tjerët. Ju duhet shumë durim dhe diplomaci për të shmangur përplasjet dhe madje edhe shkëputjet me të tjerët, veçanërisht midis 3 janarit - 15 shkurt kur Marsi zemërak dhe konfliktual do të vendoset në shtëpinë e 7-të të martesës e partneritetit. Venusi do të jetë retrograde te Binjakët midis 12 majit dhe 25 qershorit, Venusi sjell shumë konflikte me njerëzit e dashur, dhe gjithçka mund të fillojë nga një trashëgimi, disa përgjegjësi ose parime morale. Është e mundur që një njeri i dashur t’ju ketë propozuar një partneritet në gusht, dhe tani do mendoni dy herë për të. Disa Binjakë do të shqetësohen më shumë për punët e shtëpisë ose përgatitjet e mundshme të dimrit. Dëshironi që edhe partneri juaj të përfshihet, por mund të jetë e vështirë ta bindni atë. Pozitive, Venus në lëvizje retrogradë sjell mundësinë për të rivlerësuar marrëdhëniet familjare dhe për t'u pajtuar me dikë nga e kaluara. Nyja e Veriut është retrograde në Gaforre dhe Binjakët gjatë gjithë vitit. Marsi do të jetë pranë Lilithit (Hënës së Zezë) ndërmjet 18 qershorit - 20 tetorit, gjë që mund të shkaktojë telashe në lidhje me bashkëpunime, shoqata dhe kontrata, ose mund t'ju vërë në disavantazh në konkurse, procese ose transaksione. Kujdes sidomos në korrik dhe shtator!  Me Jupiterin, Saturnin e Plutonin në shtëpinë e tetë do të dëgjoni lajme mbi vdekje të rëndësishme këtë vit. Jupiteri në shtëpinë e tetë është gjithashtu i favorshëm për ata që duan të marrin kredi.

Dashuria dhe marrëdhëniet

A do të martohen Binjakët në vitin 2020? Njerëzit e lindur nën shenjën astrologjike të Binjakëve do të kenë mundësinë të fillojnë një marrëdhënie afatgjatë, dhe ata që kanë një partner të qëndrueshëm mund të marrin një propozim për martesë. 2020 do të shohë një lehtësim në të gjitha ndryshimet që keni parë në marrëdhënie në vitet e kaluara. Divorcet, vdekja, grindjet në partneritete, trazirat e mëdha në lidhjet sociale kanë qenë tema e viteve të fundit. Deri në pranverë do të filloni të zhvilloni marrëdhënie më të buta me miqtë dhe ata përreth jush. Duken më pak të gatshëm për t’u larguar. Do të ndjeni përsëri dashuri në fillim të verës. Dhe nga fundi i vitit, do të filloni të keni përsëri më shumë marrëdhënie intime personale dhe domethënëse, veçanërisht duke parë një ndryshim ekzistues të marrëdhënieve në një nivel tjetër. Ky person mund të jetë më i moshuar. Do t’i vlerësoni më shumë! Mund të keni qenë duke luftuar me "lamtumirat" vitet e fundit dhe do të keni mundësi të thoni "përshëndetje" përsëri me besim dhe mirënjohje.

A do ta gjejnë Binjakët beqarë dashuri në vitin 2020? Binjakët e vetmuar mund të gjejnë një partner shpirtëror te Dashi, Ujori ose Luani. Të lidheni me Peshq ose Virgjëresha nuk rekomandohet në vitin 2020. Venera do të jetë në tranzit në shtëpinë e të nënndërgjegjeshmes, por edhe të marrëdhënieve karmike, dhe kjo mund të sjellë përsëri një histori dashurie nga e kaluara.

 Karriera dhe puna

Keni qenë mjaft të kënaqur për të mos dalë shumë në dukje vitet e fundit, mjaft të kënaqur ndoshta edhe për të qëndruar në shtëpi. Ky vit sjell një ndryshim në atë kënaqësi dhe deri në fillim të verës do të keni nevojë për të dalë në publik, për të shëtitur më shumë dhe të filloni një rrugë që ju mundëson të shkoni pas asaj që dëshironi. Deri në fund të vitit, do të filloni punë të reja ose projekte të reja karriere dhe do të ndiheni mirë me punën që bëni. Ju mund të keni pasur konflikte vitin e kaluar me eprorët e punës, por kjo do të lehtësohet deri në fund të vitit 2020 në bashkëpunime afatgjata. Do të merrni vendime më të mira. Fushat e punës që mund të jenë me interes do të kenë të bëjnë me studimin, udhëtimin, kompjuterat, elektronikën ... Fushat e njohurive dhe informacionit. Do të jetë shpërblyese.

Paraja

2020 do t’ju shohë gjithnjë e më shumë të merrni një qëndrim pavarësie, veçanërisht në muajt e parë të vitit. Një drejtim i ri që lidhet me shërbimin publik do të tërheqë gjithnjë e më shumë shpërblime më të madha financiare me kalimin e çdo muaji të vitit 2020. Deri në nëntor përparimi për të cilin keni punuar do të ndodhë dhe ju jo vetëm që do të rikuperoni pasuritë e humbura, por do të gëzoni sigurinë e shtuar financiare që do të vijë me punë më plotësuese dhe të gjetura rishtas.

Parashikimi i shëndetit

Mund të zbuloni se viti 2020 është një akt balancues dhe mund të shtrëngojë burimet tuaja shëndetësore dhe të mirëqenies duke u përpjekur të bëni shumë gjëra e sa më shpejt. Ju mund të lodheni lehtë por do të rikuperoheni shumë shpejt. Sigurohuni që të bëni kontrollet tuaja fizike dhe mjekësore. Kur të zbuloni se keni sfiduar shëndetin tuaj, shpejt do të ktheni rrugë dhe do të bëheni shumë të vetëdijshëm për dietën, ushqimin, burimet ushqimore dhe përgatitjen, ushtrimet dhe forcën që zien Do të shpërbleheni kur të kaloni në vitin 2021 me një jetë krejtësisht të re.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Binjakët me ashendent Dashin :  Aksioni! Ky do të jetë ilaçi për të gjitha problemet tuaja. Dhe edhe nëse pengesat e paparashikuara qëndrojnë në rrugën tuaj, ju nuk do të hiqni dorë. Τë stimuluar, do të dyfishoni përpjekjet tuaja për të arritur qëllimet tuaja. Në punë, ky qëndrim do t'ju lejojë të ngjisni shkallët. Nga ana e zemrës, do të realizoni ëndrrat tuaja më të fshehta dhe do të konsolidoni pozicionin tuaj.

Binjakët me ashendent Demin: Pas një viti plot tension, ju do të gjeni shijen tuaj për gjakftohtësi ... dhe gjykim të shëndoshë. Rezultati: do të keni përsëri stabilitet. Në jetën tuaj profesionale, madje mund të filloni një përparim të shkëlqyeshëm, falë nismave të guximshme, por të synuara mirë. Në dashuri, klima do të jetë e besueshme.

Binjakët me ashendent Binjakët: Një vit shkëlqyesor përpara! Më në fund të çliruar nga ndikimi negativ i Saturnit, do të gjeni të gjithë dinamizmin tuaj. Sidoqoftë, deri në maj, shmangni iniciativat e rrezikshme, veçanërisht në fushën profesionale. Në jetën tuaj të dashurisë, është gjithashtu në këtë vit që ju do të gjeni stabilitet.

Binjakët me ashendent Gaforren: Për ju, ky vit do të vihet nën ndikimin e kombinuar të Jupiterit dhe Saturnit. Një aleancë pozitive që do t'ju mundësojë t’i jepni baza të forta karrierës suaj, si dhe jetës tuaj private. Në punë, do të merrni përgjegjësi të reja. Në dashuri, ju do të forconi lidhjet që ju bashkojnë me partnerin tuaj.

Binjakët me ashendent Luanin: Konsolidimi! Kjo do të jetë fjalë kyçe për vitin tuaj. Në një nivel profesional, ju do të arrini të menaxhoni sukseset e marra vitin e kaluar dhe madje të merrni një drejtim të ri. Në jetën tuaj si çift, do të luani kartën e stabilitetit. Nëse jeni i lirë, një takim duhet të ndodhë rreth mesit të vitit dhe të çojë në një marrëdhënie të qëndrueshme.

Binjakët me ashendent Virgjëresha: Lajm i mirë! Është në shenjën tuaj të lindjes që Jupiteri do të ndikojë për mirë në pjesën më të madhe të këtij viti. Më të sigurt se viti i kaluar, do të synoni për qëllime të larta profesionale, dhe guximi juaj do të shlyhet. Në dashuri, pas një klime mjaft të paqëndrueshme që ka mbretëruar kohët e fundit në jetën tuaj, ju do të shijoni një lumturi të qetë.

Binjakët me ashendent Peshoren: Edhe nëse, ndonjëherë, nuk keni moral, për shkak të Saturnit, nuk do të mbeteni kurrë në depresion për shumë kohë. Nga ana e zemrës, do të gjeni me partnerin tuaj zgjidhje për problemet tuaja në çift. Në punë, ju mund të përparoni ngadalë, por me siguri.

Binjakët me ashendent Akrepin: Shumë më mirë të predispozuar ndaj kënaqësisë dhe tolerancës sesa vitin e kaluar, do të përmirësoni marrëdhëniet tuaja me të dashurit tuaj. Kështu, harmonia dhe mirëqenia do të jenë edhe një herë në vend në jetën tuaj familjare dhe bashkëshortore. Në punë, falë bashkëpunimit më të mirë me mjedisin tuaj profesional, do të jeni më efikas dhe efektiv.

Binjakët me ashendent Shigjetarin: Kini kujdes, deri në fund të Marsit! Anët më të guximshme dhe më impulsive të personalitetit tuaj do të theksohen, dhe do të tundoheni të ndërmerrni shumë rreziqe, veçanërisht në jetën tuaj profesionale. Nga prilli, nga ana tjetër, do të bëheni më të arsyeshëm. Nga ana e zemrës, dini si të njihni cilësitë e partnerit tuaj.

Binjakët me ashendent Bricjapin: Të vendosur dhe plot iniciativë, do të jeni të vendosur të aprovoni veten në të gjitha fushat! Në një nivel profesional, asgjë nuk do t'ju ndalojë deri në fund të prillit. Por, nga maji, do të shfaqen disa pengesa dhe do të duhet të kultivoni durim. Në dashuri, ju do të keni sukses të krijoni një bashkëpunim harmonik dhe të ngrohtë në marrëdhënien tuaj.

Binjakët me ashendent Ujorin: Këtë vit, në vend që të kundërshtojë Ashendentin tuaj, Jupiteri do të qëndrojë gjatë në shenjën e Bricjapit. Kështu që, në vend që t’ju shtyjë në teprim, ky planet do t'ju ndihmojë të pajiseni me optimizëm. Në punë, ju do të shprehni të gjithë krijimtarinë që është në ju. Në jetën tuaj si çift, do të keni shumë gëzim, fantazi dhe ngrohtësi. 

Binjakët me ashendent Peshqit: Horizontet e reja janë tuajat! Në dashuri, nëse jeta juaj në çift është tronditur vitin e kaluar, do të keni diskutime të sinqerta, ndonjëherë edhe pak të acaruara, me partnerin tuaj. Kjo do t'ju mundësojë të filloni mbi një bazë të ndryshme dhe më të mirë. Në fushën profesionale, më në fund mund të kapni projekte në shkallë të gjerë.

 

GAFORRJA NĒ 2020

A është viti 2020 me fat për Gaforren? Njerëzit e lindur nën Gaforren do të jenë mjaft me fat në vitin 2020. Edhe pse në përgjithësi nuk besojnë shumë në fat. Edhe pse paraja dhe pasuria nuk janë aq të rëndësishme për Gaforren, viti 2020 do të jetë një periudhë e begatë për ta.

Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap në vitin 2020 do të vazhdojnë t'i nënshtrohen disa testeve në fushat relacionale dhe afektive. Disa histori mund të përfundojnë përfundimisht, duke ju lënë të kuptoni se ju meritoni më shumë se sa keni menduar. Do të ndiheni shumë të tërhequr sidomos nga njerëz shumë më të vjetër se ju, me të cilët mund të keni përvoja seksuale shumë interesante dhe dërrmuese. Dashuria është serioze dhe ju nuk do kënaqeni me thërrime.

Ndikimet planetare në Gaforre në vitin 2020

 Horoskopi i Gaforres në 2020 na tregon se zona më përfaqësuese për këtë shenjë në vitin e ri është karriera dhe profesioni. Ngjarjet e kaluara i detyrojnë ata të punojnë gjithnjë e më shumë dhe të zhvillojnë karrierën e tyre. Në vitin 2020, Saturni sjell kufizimet e Gaforres në shprehjen e atyre ndjenjave të thella dhe të qëndrueshme që shënojnë jetën e një personi, në tërësinë e vet - ato që lidhen me familjen, vendin, traditat dhe kujtimet e gjata nga fëmijëria. Jupiteri në bashkëpunim me Plutonin lehtëson hyrjen në informacion dhe ndihmon Gaforren të përvetësojë lehtësisht idetë e reja. Është një kohë kur ata duhet të lexojnë, shkruajnë, regjistrohen në gazeta dhe revista, të mësojnë makinën, të studiojnë një gjuhë të huaj, të fillojnë një kurs për diçka që i tërheq, ose të bëjnë një udhëtim studimi. Kalimi i Jupiterit përmes punës, rutinës së përditshme dhe sektorit të shëndetit nuk do të jetë aq i lehtë. Përpjekjet e bëra në këto drejtime do të jenë të mëdha sepse i referohen disa zakoneve (veseve) që duhen ndryshuar, pavarësisht nëse bëhet fjalë për delegim pune, për ndryshimin e vendit të punës për kënaqësi më të madhe, ose kujdesjen për shëndetin fizik, emocional dhe mendor. Pra, nëse doni të filloni një dietë, një plan stërvitje ose, thjesht, një zakon të shëndetshëm, tani është koha e duhur, të paktën do ta bëni atë me gëzim dhe entuziazëm. Gjithashtu për shkak të Jupiterit, Gaforret do të bëhen më të shpenguar, ata do të krijojnë kontakte më lehtë, dhe stili i tyre i komunikimit ose negocimit do të përmirësohet. Periudha kur Marsi, zot i shtëpisë së dashurisë së Gaforres, të jetë të retrogradë do të jetë një moment kritik për Gaforren. Ata do të kalojnë nëpër prova të ndryshme nga të cilat do të duhet të mësojnë. Ato duhet të kuptojnë kufijtë e vendosur në marrëdhënie dhe të jenë të gatshëm të mësojnë prej tyre.

Dashuria & Marrëdhëniet

Në fillim të vitit 2020, një trazirë e papritur mund të ndodhë në marrëdhëniet tuaja, por ajo zgjat pak, vetëm një muaj apo më shumë. Dashuria dhe romanca kanë rëndësi për ju më shumë se gjithçka dhe dashuria, martesa, fëmijët do të sundojnë jetën tuaj në vitin 2020. Njerëzit Gaforre që janë të përfshirë në një lidhje afatgjatë mund të diskutojnë për martesën, ata madje mund të përcaktojnë datën e ngjarjes së madhe, dhe marrëdhëniet mund të kalojnë nëpër një periudhë konsolidimi dhe harmonie.

A do të gjejë Gaforrja beqare dashurinë në vitin 2020?

Këtë vit, bashkëshorti shpirtëror i Gaforres shpesh do të jetë një Dem apo edhe dikush nga shenja e tyre zodiakale. Ata duhet të jenë shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet që ata krijojnë me Dashin sepse ato janë të vështira dhe kanë fuqinë për të ngarkuar karmën e tyre. Këtë vit, megjithatë, do të ketë një mënyrë argëtimi dhe mendjelehtësie që nuk ka qenë vitet e fundit. Thjesht do të jetë një vit më stimulues dhe i këndshëm. Kreativiteti në marrëdhëniet familjare do të jetë i pranishëm dhe do të kalojë madje edhe në botën tuaj të punës.

Karriera dhe puna

Puna dhe karriera juaj në vitin 2020 do të shohë një natyrë më të sigurt dhe tërheqëse tek ju. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në mesin e verës pas disa muajve pothuajse të furishëm në fund të pranverës. Kreativiteti dhe inovacioni do të jenë shenjë dalluese këtë vit në botën tuaj të punës. Mund të ndodhë një mundësi e pazakontë për udhëtime larg. Mos u bëni tepër të sigurt në vetvete sepse vlerat dhe pozicionet tuaja të fuqisë në karrierën tuaj mund të testohen mjaft gjatë këtij viti. Ju do të triumfoni, por do t'ju duhet disa soditje dhe studime për të kapërcyer testin. Bashkëpuntorëve do t’ju dukeni tërheqëse dhe popullore, duke filluar nga mesi i verës. Një kthesë e rëndësishme në jetën e Gaforres do të zhvillohet deri në fund 2020. Një periudhë gëzimi do të pasojë kur Gaforrja do të njohë një kulturë të re dhe një gjuhë të huaj ekzotike në një pjesë tjetër të botës. Ata do të shkojnë në shumë udhëtime, qoftë për kënaqësi ose për biznes.

Paraja

 Viti 2020 është një vit karakteristik për të bërë hapa përparimtarë financiarë. Energjitë tani janë në kohën e duhur. Ato të kërkojnë fokus dhe disiplinë dhe do të vazhdojnë deri në vitin 2020. Do të ishit mire të shpenzoni me kontroll dhe kjo është koha për të kërkuar këshilla nga jashtë me investime dhe angazhime financiare afatgjata. Rritja juaj e dukshme e vetëbesimit gjithashtu do t'ju tërheqë mundësi dhe madje mund të duket se ato vijnë nga askund. Zakonet tuaja të kursimit do të shpërblehen me zakonet e investimit pasi vera të kalojë dhe ju do të gjeni fuqizim personal. Do të jeni në kontrollin e financave tuaja. Kujdes, megjithatë, nëse atë nuk i përzieni financat tuaja me të tjerët, gjë që mund të zhbëjë të gjithë punën e vështirë që keni bërë vitet e fundit.

Parashikimi i shëndetit

Në vitin 2020 posaçërisht rreth mesit të verës do të rrezatoni shëndet dhe mirëqënie. Do të shprehni më shumë vetëbesim në qenien tuaj. Do të ndodhë një përmirësim i shëndetit, por dijeni që është rezultat i mësimeve të vështira të mësuara në vitet e fundit. Puna juaj e vështirë po jep frytet e saj. Do të keni nevojë për qëndrueshmëri dhe siguri në vitin 2020 i cili ka një fjalë kyçe: ruani veten kur të përziheni me të tjerët.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Gaforrja me ashendent Dashin:  Nëse viti i kaluar ishte një vit pasioni, këtë vit më mirë do të vihet më shumë nën shenjën e arsyes. Dhe kjo për shkak të Saturnit. Sidoqoftë, nëse ndonjëherë ky planet zgjon entuziazmin tuaj, do t'ju detyrojë gjithashtu të mbështeteni mbi afate të gjata, si në punë ashtu edhe në jetën tuaj private. Dhe nuk do të keni gjë të keqe!

Gaforrja me ashendent Demin: Harmonia dhe mirëqenia do të jenë të pranishme në jetën tuaj sentimentale. Përveç kësaj, falë aleancës së Jupiterit dhe Saturnit, ju do të keni gjithçka që ju nevojitet për të zhvilluar dhe konsoliduar pozicionin tuaj profesional. Nga shtatori deri në fund të dhjetorit, mbi të gjitha, do të keni mundësi të arrini përformanca të shkëlqyera.

Gaforrja me ashendent Binjakët: Do të ndryshojë jeta tuaj, dhe ju vetëm mund të gëzoheni në të. Në të vërtetë, do të keni sukses t'i jepni fund situatave që i shihnit shumë të rënda. Shumë prej jush do të kthejnë një faqe të re në jetën tuaj të dashurisë. Në fushën profesionale, ju do të keni risi dhe do të ketë sukses të veçantë.

Gaforrja me ashendent Gaforren: Ndryshe nga jeta e zakonshme, do të ëndërroni për kohëzgjatje, stabilitet, në të gjitha fushat. Nga ana e zemrës, ju do të bëni gjithçka për të ndërtuar një lumturi të qëndrueshme sentimentale. Në punë, do të punoni për të ndërtuar baza të forta. Kjo nuk do t'ju ndalojë të ndërmarrni nisma.

Gaforrja me ashendent Luanin: Në fund të prillit, Jupiteri do t'ju braktisë! Të privuar nga mbështetja e tij, do të duhet të bëni më shumë përpjekje për të arritur qëllimet tuaja profesionale. Pavarësisht gjithçkaje, me një durim, ju do të arrini qëllimet tuaja. Sa i përket jetës tuaj të dashurisë, pa dyshim më pak pasion, ajo do të fitojë në qetësi.

Gaforrja me ashendent Virgjëreshën: Forca juaj do të jetë më e madhe këtë vit. Do të arrini të gjeni ekuilibrin e duhur midis rreziqeve të pamatura dhe kujdes të tepërt. Kjo është ajo që do t'ju lejojë të arrini një ngjitje të shkëlqyer profesionale. Do të jetë gjithashtu një kohë e mirë për ata që duan të fillojnë biznesin e tyre. Në dashuri, do të keni mundësi të jepni dëshmi të mira të lidhjes me partnerin tuaj.

Gaforrja me ashendent Peshoren: Jo, gjërat nuk do të jenë të lehta këtë vit! Por vështirësitë me të cilat do të hasni, do t'ju bëjnë më të fortë. Kjo do t'ju bëjë të shihni jetën nga një këndvështrim tjetër. Do të rizbuloni vlerat reale. Pra, në dashuri, ju mund t’i jepni një frymë të re marrëdhënies suaj. Në punë, do të forconi pozicionin tuaj.

Gaforrja me ashendent Akrep: Temperamenti juaj prej fituesi do të shprehet me gjithë forcën e vet. Dhe mjerë për ata që kërkojnë t'ju rezistojnë! Në punë, kjo frymë e mprehtë konkurruese do t'ju sjellë sukses të madh. Në dashuri, mos e tërheqni litarin dhe mos u përpiqni me çdo kusht të impononi vullnetin tuaj tek partneri.

Gaforrja me ashendent Shigjetarin: Do të mbingarkoheni me aktivitete. Sidoqoftë, mos u shpërndani shumë! Në një nivel profesional, mendoni të konsolidoni ato që keni fituar para se të filloni pushtetimet e reja. Në dashuri, ju do të keni artin për të mrekulluar partnerin tuaj dhe për t’i ofruar një jetë brilante. Por ju gjithashtu e ngacmoni shumë xhelozinë e tij. Kini kujdes, mos e teproni!    

Gaforrja me ashendent Bricjapin: Deri në fund të shkurtit, ju do të shfaqni moralin e një fituesi dhe do të korrni suksese, veçanërisht në vendin e punës. Por, nga muaji Mars, Saturni do të ndihet më shumë, dhe atëherë shpesh mund të torturoheni nga dyshimi. Për fat të mirë, Jupiteri do të jetë atje për t'ju mbështetur dhe për t'ju ndihmuar të reagoni.  

Gaforrja me ashendent Ujorin: Më të arsyeshëm se vitin e kaluar, do të kërkoni stabilitet. Në dashuri, do të përpiqeni të forconi lidhjet që ju bashkojnë me partnerin tuaj, veçanërisht nëse problemet e mëdha kanë destabilizuar jetën tuaj në çift kohët e fundit. Në fushën profesionale, ju do të luani plotësisht kartën e sigurisë.

Gaforrja me ashendent Peshqit: Rroftë ndryshimi! Do të dëshironi të zbuloni horizonte të reja. Por sigurohuni që ta drejtoni energjinë tuaj drejt qëllimeve specifike. Pra, në punë, kini kujdes nga pakujdesia! Nga ana e zemrës, në vend që ta vendosni partnerin tuaj në qymyr të nxehtë, dini si ta siguroni atë.

 

LUANI NĒ 2020

A është 2020 një vit me fat për Luanët? Për Luanin planetët dhe shanset duket se vazhdojnë të buzëqeshin në vitin 2020. Megjithatë, paralajmërimi është i vërtetë për Luanët sepse ata kanë tendencë të ekzagjerojnë me shpenzimet e parave.

A i lënë ndonjë hapësirë angazhimet e tmerrshme ditore për pyetjet e zemrës? Do të ishte turp nëse nuk do të hapeshit për dashurinë, me gjithë forcën e saj. Kalimi i Saturnit në Ujori në pranverë (atëherë Saturni do të kthehet në mënyrë retrograde në Bricjap) mund të ju vendosë përpara një zgjedhje të rëndësishme: nga njëra anë do të ketë mundësinë e fillimit të një udhëtimi të rëndësishëm dhe të qëndrueshëm në çift, nga ana tjetër fundi i një historie. Seksi do jetë i ëmbël, por sekondar.

Ndikimet planetare në Luan në vitin 2020

Saturni në bashkëpunim me Plutonin më 12-20 janar nuk do të vijë me duar bosh, por do të sjellë shumë fat, optimizëm, zgjerim, shumë gëzim dhe kapacitet pune, sipas Horoskopit 2020 për Luanin. Të gjithë këta përbërës të përsosur do ta bëjnë 2020 një vit ideal për njerëzit e lindur nën shenjën astrologjike të Luanit. I vendosur në njërën nga dy shtëpitë financiare të Luanit, Jupiteri (Mirëbërësi i Madh) mund t'ju sjellë mundësi interesante dhe tërheqëse fitimit në nëntë muajt e parë të vitit 2020. Sidoqoftë, pavarësisht se sa e favorshme duket kjo perspektivë, rekomandohet të veproni me kujdes, me plan, dhe pa nxitim. Kini kujdes, veçanërisht në mars-maj dhe gusht-shtator të vitit 2020: këto periudha janë shumë sfiduese për Luanët, dhe me një nivel të lartë rreziku. Duke parë nga një këndvështrim tjetër, Saturni, i rëndësishëm sepse është sunduesi tradicional i Bricjapit, bën një shoqëri harmonike me Uranin, që ndodhet në shtëpinë e dhjetë të Luanit. Kjo tregon sukses të papritur në karrierë por edhe ndryshim pune.

Idetë e reja do t'ju sjellin shumë para, o Luan! Jupiteri kalon gjashtë muaj në fushën e kreativitetit, romancës, fëmijëve dhe argëtimit, duke ju ftuar të eksploroni me entuziazëm shumë mundësi. Kur Marsi është retrogradë, midis shtatorit - nëntorit, Luani mund të hasë disa probleme reale në administrimin e emocioneve në mënyrë konstruktive. Ata duhet të mësojnë se si të mos përpiqen të jenë nën kontrollin e të tjerëve, as të pretendojnë fuqinë e tyre. Rezervimi është çelësi për të gjitha problemet tuaja. Ndërsa bëheni më të rezervuar, problemet tuaja do të zgjidhen. Disa Luanë mund të pranojnë një sfidë, dikush nga puna ose rrethi juaj i ngushtë i miqve mund të tërheqë interesin tuaj. Në vitin 2020, Luanët gëzojnë mbështetjen planetare të Saturnit dhe Uranit, të cilat favorizojnë ndryshime progresive dhe rinovime, bazuar në një plan të menduar mirë, i cili do t'i ndihmojë ata të zhvillojnë projekte të rëndësishme afatgjata. Për më tepër, Urani i furnizon me energji dhe ide, ndërsa Saturni ofron këmbëngulje, mençuri dhe strategji.

Dashuria & Marrëdhëniet

2020 nuk do të sjellë marrëdhënie të lehta. Ke nevojë për dashuri dhe vlerësim, admirim dhe megjithatë duket se askush nuk e bën këtë vit. Do të shkoni vonë në takime dhe mbledhje dhe do të paguani çmimin. Deri pas pranverës, nuk është koha për angazhime afatgjata. Deri në fund të verës edhe pse jeni përsëri në rrugën e duhur për dashuri dhe kushte të përmirësuara të jetesës me partnerët ose bashkëshortin. Marrëdhëniet kanë një ton serioziteti dhe rëndësie për të cilën nuk jeni mësuar. Është një mësim në marrëdhënie të pjekura reciprokisht që ju po mësoni. Nuk është një mësim i thjeshtë për t’u mësuar, megjithatë, është një mësimdhënës fuqizues.

A do të martohet Luani në vitin 2020?

Në vitin 2020, ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit do të kenë mundësinë të takojnë dikë me të cilin mund të fillojnë një lidhje të re, dhe ata që tashmë janë në një lidhje mund të bëhen prindër. Beqaret Luan do të jenë më pranë zemrave të tyre, duke zgjedhur me shpirtin e tyre këtë vit. Meshkujt Luan mund të bëhen ambiciozë për të gjetur të dashurën ideale. Beqaret mund të jenë të hapur për flirt, duke u bërë simpatik dhe ata mund te takojnë dikë me të cilën mund te fillojnë një lidhje te re. Është e mundur që takimi të zhvillohet për shkak të aktiviteteve të zakonshme, hobeve, madje edhe në një festë, ose gjatë argëtimit.

Karriera dhe puna

 2020 do t'ju gjejë të sfiduar në fushat e menaxhimit, koordinimit, drejtimit dhe bashkëpunimit. Është një kohë provash. Ka shumë të ngjarë që nuk do të shihni një promovim ose përparim në karrierë në vitin 2020, por kjo kohë për të ndërtuar një themel të fortë do të japë fryte ndjeshëm deri në mesin e 2021. Ju do të jeni përgjegjës dhe do të keni një sens në rritje të përgjegjësisë për punën dhe bashkëpuntorët. Mbizotëroni sfidat dhe do të fitoni shumë me gati një ndryshim rrënjësor revolucionar vitin e ardhshëm. Shkërmoquni dhe karriera juaj do të marrë një goditje. Nga fundi i vitit, ju ndoshta do të tërheqni, si personalisht ashtu edhe profesionalisht, ato që do të jenë në jetën tuaj për t'ju ndihmuar në qëllimet afatgjata.

Paraja

Do të keni nevoja konfliktuale në vitin 2020. Nevoja juaj natyrore për të shpenzuar shumë dhe tejkaluar është e kufizuar me një ndjenjë përgjegjësie. Sensi i përgjegjësisë do të rritet deri në mes të verës, por mos e teproni me besim në vetvete; kjo është një kohë për të rregulluar financat tuaja. E ardhmja juaj afatgjatë varet nga kjo. Do të shihni një përqendrim në shtëpi, shtëpi, tokë, rrënjët tuaja, familjen e zgjeruar këtë vit. Nëse bëni shpenzime të tepruara këtë vit, do të ishte mirë ta bëni në rinovimin ose dekorimin e shtëpisë tuaj. Ky vit është gjithashtu një kohë për të investuar në të ardhmen tuaj afatgjatë. Shpërdorimi i parave në të kaluarën do të vihet në dukje dhe duhet të tregohuni të përmbajtur këtë vit.

Parashikimi i shëndetit

Shëndeti juaj mund të vihet në provë këtë vit, por duke ju tërhequr në një regjim të detyruar disipline në rutinën tuaj të ushtrimeve në shtëpi. Është viti për të investuar në pajisjet e stërvitjes në shtëpi dhe për t’i përdorur atë! Gjatë një kohe testimi keni nevojë për të gjithë energjinë, qëndrueshmërinë dhe rehatinë që mund të tërhiqni. Do të zbuloni se jeni më të shqetësuar për marrëdhëniet, mungesën e atyre kuptimplote dhe karrierën, mungesën e përparimit, por tani është koha për të shtuar disiplinën e shëndetit për një afat të gjatë. Një nivel i pjekurisë do të rezultojë dhe do t'ju sjellë shumë shpërblim. Do të keni nevojë për këtë shëndet optimal deri në mesin e vitit 2020 kur gjërat lehtësohen në të gjitha fushat e jetës tuaj.

Ashendenti ju thotë më shumë

Luani me ashendent Dashin:  Jupiteri do të jetë aleati juaj më i mirë. Ai do të promovojë suksesin tuaj profesional duke ju mundësuar të përfitoni nga raste të shkëlqyera. Edhe në dashuri, ju do të keni çdo arsye të gëzoheni. Harmonia do të mbretërojë në jetën në çift dhe, nëse jeni i lirë, ju mund të takoni dashurinë e madhe këtë vit.

Luani me ashendent Demin: Ky është një vit që premton të jetë mjaft i rastësishëm. Në punë, kontrolloni impulset tuaja të pamatura. Në dashuri, marrëdhëniet tuaja me partnerin tuaj ndonjëherë mund të jenë konfliktuale. Por nga maji, ju mund të rivendosni një klimë më të qetë në shtëpinë tuaj.

Luani me ashendent Binjakët: Ndonjëherë do të ndjeheni të dekurajuar. Ju me të vërtetë do të keni përshtypjen se partneri nuk ju kupton, ose se të gjitha përpjekjet që bëni në punën tuaj nuk japin rezultatet e pritura. Durim! Gradualisht do të arrini të kapërceni këto momente dyshimi dhe do të rifitoni besimin tek vetja dhe tek ata që doni.

Luani me ashendent Gaforren: Një vit i mbarë përpara! Në dashuri, ju do të jetoni momente të mrekullueshme. Do t’ju duhet të përdorni vetëm hijeshinë tuaj për të ruajtur këtë klimë të privilegjuar. Në punë, ndikimi i kombinuar i Jupiterit dhe Uranit do t'ju stimulojë dhe inkurajojë të synoni qëllime të larta. Suksesi do të jetë me ju!

Luani me ashendent Luanin: Fati do të jetë në anën tuaj. Përveç kësaj, ju do të kultivoni shijen e përpjekjes. Kjo do t'ju lejojë të kryeni projektet tuaja më ambicioze. Në dashuri, shpesh do ta vendosni partnerin tuaj në qymyr të nxehtë. Por gjithashtu do të dini se si ta rrethoni me vëmendje delikate ...

Luani me ashendent Virgjëreshën: Zemra juaj do të lëkundet shpesh midis çmendurisë dhe mençurisë. Në dashuri, do të keni një kohë të vështirë t'i rezistoni tundimit. Rezultati: një klimë tensioni mund të vendoset në jetën tuaj të partneritetit. Në nivelin profesional, do të jeni të sigurt dhe shumë të përpikët; dhe ka të ngjarë të promovoheni.

Luani me ashendent Peshoren: Nëse keni në mendje projekte ambicioze, këtë vit do të jetë momenti ose kurrë të bëni gjithçka që është e mundur për t'i realizuar ato. Do të jeni të motivuar dhe, si një bonus, mund të mbështeteni në njerëzit me pushtet. Në dashuri, ju jeni të vendosur për ta bërë jetën në çift një aventurë më emocionuese. Mjerë partneri juaj nëse ai nuk ju bashkohet!

Luani me ashendent Akrepin: Deri në fund të prillit, jeta juaj e dashurisë mund të jetë e ndërlikuar. Nga maji, nga ana tjetër, do t'ju duhet të bëni një pushim dhe do të jeni gati të bëni disa përpjekje për të rikthyer një klimë më të qetë në marrëdhëniet tuaja. Në punë, ju do të shënoni pikë, me kusht që të mprehni frymën tuaj konkurruese.

Luani me ashendent Shigjetarin: Nuk mund t’ia lejoni vetes të mbështeteni në yllin tuaj me fat. Por, nëse pranoni të merrni pak nga rezervat tuaja të guximit, gjithçka do të jetë mirë. Në punë, madje mund të filloni një ngjitje të parezistueshme. Në dashuri, mos e trajtoni partnerin tuaj shumë rastësisht. Respektojeni atë, ki besim tek ai dhe do të vendoset një lidhje e bukur midis jush.

Luani me ashendent Bricjapin: Me Jupiterin e pozicionuar mirë në qiellin tuaj, është aspekti më ambicioz i personalitetit tuaj që do të theksohet. Në profesionin tuaj, ju do të ngjisni shpejt shkallët e hierarkisë. Nga ana e zemrës, do të dëshmoni se është plotësisht e mundur të kombinoni besnikërinë dhe kënaqësinë. Partneri juaj nuk do të ankohet!

Luani me ashendent Ujorin: Τë frymëzuar mirë nga Saturni, do të jeni në gjendje të impononi përpjekjet e nevojshme për të marrë atë që dëshironi. Ky qëndrim do t'ju mundësojë të konsolidoni pozicionin tuaj profesional. Në dashuri, nga ana tjetër, do të ketë ulje-ngritje. Por, nëse doni të mbani të paprekur dashurinë që ju lidh me partnerin tuaj, do të keni sukses!

Luani me ashendent Peshqit: Jini të rreptë, të disiplinuar dhe mund t'i tejkaloni të gjitha vështirësitë. Në punë, duhet të merrni dritën jeshile për të realizuar projektet tuaja të mëdha krijuese. Në dashuri, ju do të luani fëmijën e llastuar, por do të jeni aq të butë me partnerin tuaj sa ai të shkrihet.

 

VIRGJËRESHA  NĒ 2020

A do të jetë viti 2020 me fat për Virgjëreshën?

Horoskopi i Virgjëreshës tregon se viti 2020 do të nisë me një vrull të mahnitshëm në fushën e biznesit, dhe veçanërisht në blerjet e rëndësishme personale. Mund të bëhet fjalë për një shtëpi, një trashëgimi, ose një përfitim shumë të rëndësishëm që Virgjëresha ka pritur për një kohë të gjatë.

Në vitin 2020 shtohet Jupiteri i madh dhe i mirë, i cili do të sjellë entuziazëm, gëzim, dashuri dhe pasion. Jeta juaj e dashurisë do të përfitojë jashtëzakonisht shumë nga ky tranzit dhe ju mund të bieni çmendurisht në dashuri me një person që përputhet me ndjenjat tuaja dhe është gati të ndërtojë diçka të rëndësishme me ju. Seksi gjithashtu do jetë magjik dhe tërheqës. Nëse dëshironi të keni një fëmijë, ky mund të jetë viti i duhur për të bërë vlerësimet e duhura së bashku me partnerin tuaj.

Ndikimet planetare te Virgjëresha në vitin 2020

Do ta përqendroni vëmendjen tuaj në jetën tuaj familjare! Udhëtimi i Jupiterit në sektorin shtëpisë, familjes dhe jetës shtëpiake ju jep një nxitje për të ndryshuar shtëpinë tuaj, për ta rinovuar atë, apo edhe për të rritur madhësinë e saj. Sidoqoftë, familja juaj zgjerohet duke shtuar anëtarë të rinj ose duke kuptuar disa situata që lidhen me prindërit ose paraardhësit. Pavarësisht nga problemet që ju duhet të zgjidhni, gjërat do të shkojnë drejt zgjidhjes së konflikteve dhe kuptimit të disa gjërave që, në një moment, ju janë dukur të papranueshme. Krijimi i një ambienti jetësor pozitiv, jo vetëm në shtëpi, por edhe në zemrën tuaj, është zgjidhja për të gjitha problemet. Jepini vetes më shumë kohë për t'u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë, për t'u shëruar dhe për të gjetur qetësinë e brendshme. Humori i Virgjëreshës do të jetë i shkëlqyeshëm në nëntë muajt e parë të vitit 2020. Keni më shumë besim në pikat tuaja të forta, keni një perspektivë më të qetë, keni një sens humori, ju pëlqen të argëtoheni dhe t'i bëni njerëzit e tjerë të qeshin. Venusi në lëvizje të dukshme retrograde aktivizohet në shtëpinë e udhëtimeve, pas së cilës do të lëvizë në shtëpinë e parave. Ju gjithashtu mund të hasni në disa sanksione. Të nderuar Virgjëresha, përpiquni të përqendroni vëmendjen tuaj në punën tuaj sepse mund të ndodhin disa gabime. Marrëdhëniet me ndonjë motër a vëlla apo të afërm të largët tani mund të rifillojnë me rastin e një ngjarje që do të ndodhë pas 1 nëntorit. Për më tepër, për disa vjet tani, Urani dridhet nga dëshira për të vepruar në shtëpinë e parave të Virgjëreshës. Tani, Jupiteri dhe Urani bashkojnë përpjekjet e tyre me Saturnin për të ndihmuar Virgjëreshën në investimet e pasurive të patundshme dhe në operacione të tjera të bazuara në seriozitet, përpjekje dhe strategji afatgjatë. Por Jupiteri, Saturni dhe Urani veprojnë në mënyrë joharmonike kur përplasin energjinë me Plutonin, dhe kombinimi mund të jetë i dëmshëm në rast spekulimesh ose përpjekjesh për të fituar para për të cilat nuk keni punuar, dhe duke i tejkaluar shpenzimet për kënaqësi, veshje, teka dhe gjëra të tjera të përditshme.

Dashuria & Marrëdhëniet

2020 është një vit i shkëlqyeshëm për Virgjëreshat! Jeta familjare do të jetë harmonike dhe plot gëzim gjatë gjithë vitit! Nëse jeni të përfshirë në një lidhje, duhet ta dini se kambanat e dasmës do të bien për ju këtë vit. Nëse jeni beqarë, keni të gjitha shanset të takoni partnerin që dëshironi. Viti 2020 i ka të gjithë përbërësit kozmikë të jenë një vit i veçantë për Virgjëreshat, si në aspektin e zhvillimit personal, ashtu edhe të partneriteteve dhe marrëdhënieve. Ky është një vit i shkëlqyeshëm për martesë ose për fillimin e një marrëdhënieje.

Karriera dhe puna

 Karriera juaj mund të ketë një ndryshim të papritur dhe ju mund të keni një botë krejt të re të punës! Të përbushjes suaj. Edhe nëse nuk e ndryshoni karrierën tuaj, do të ndryshoni mënyrën në të cilën bëni punën tuaj. Do të zhvilloni më shumë sistemin e komunikimit dhe elektronikës përgjatë gjithë vitit 2020. Edhe këto do të vijnë me çaste të shkurtra dhe rezultate të papritura. Por komunikimi i çrregullt do të ndodhë në marrëdhëniet tuaja profesionale, si dhe në marrëdhëniet tuaja më intime. Ka një atmosferë eksitimi dhe shprese. Shijojeni. Ju nuk e keni pasur atë për një kohë të gjatë dhe do të duket e huaj për ju. Për ata që kanë lindur në shenjën e Virgjëreshës, viti 2020 është viti kur të gjitha përpjekjet e bëra për t'u zhvilluar profesionalisht do të shpërblehen më në fund. Do të ndodhin ndryshime të mëdha financiare, duke mbështetur planin që Virgjëresha ka bërë në vitin e kaluar. Virgjëreshat duhet të vazhdojnë të luftojnë për të arritur qëllimet e tyre. Projektet në grup janë më të mirat në këtë drejtim. Këtë vit, njerëzit e lindur në shenjën e Virgjëreshës do të detyrohen të udhëtojnë për biznes dhe të përballen me shumë sfida. Venera në tranzit përmes sektorit të studimeve, udhëtimeve, vendeve të huaja dhe parimeve të jetës do të lehtësojë gjithçka që lidhet me këto fusha. Kështu, mund të bëhet fjalë për vazhdimin e studimeve, shkuarjen në kurse studimi jashtë vendit, rivendosjen e një marrëdhënieje me dikë nga një vend tjetër ose i një kulture tjetër, dhe disa Virgjëresha mund të kenë mundësinë për të shkuar në një udhëtim të dëshiruar prej kohësh.

Paraja

Në vitin 2020 do të ndiheni si të rilindur në një ndryshim nga trajtimi juaj i zakonshëm i përpiktë që u bëni të dhënave financiare në atë të marrjes së më shumë rreziqesh. Është një kohë e mirë në jetën tuaj për para dhe burime për të blerë dhe shitur, prona dhe detyrime. Ju do të shijoni vjeljen e rritjes së rrezikut nga fillimi i vjeshtës kur do të tërheqni para. Mund të dalë një kohë që të tërhiqni burime financiare nga larg; mënyra të pazakonta dhe mund të jenë thelbësore. Mbështetuni në mënyrën tuaj zakonisht të rregullt për të ruajtur nëse kjo ndodh. Do të ndodhë një kohë testimi në fund të 2020 dhe dëshironi të keni një themel të fortë financiar poshtë jush.

Parashikimet e shëndetit

Një ngarkesë stresi më e çrregullt do të fillojë vitin dhe ju do të bëni një korrigjim të shpejtë për të rifituar shëndetin tuaj. Problemet shëndetësore nuk do të jenë shumë problem këtë vit sepse do të keni një atmosferë eksituese, aktive, vigjilente, shpresëdhënëse për ju dhe thjesht do të keni mirëqenie. Keni tendencën të shqetësoheni lehtësisht për shëndetin natyrisht. Ky është një vit për të mos u merakosur. Mirëqënia është e juaja si shpërblim për vitet e kaluara të disiplinës. Qëndrimi juaj do të përcaktojë shëndetin tuaj. Mesi i vitit 2019 ka sjellë fundin e trazirave në jetën tuaj. 2020 është një kohë për t'u përgatitur për të.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Virgjëresha me ashendent Dashin: Edhe nëse i nënshtroheni ndikimit përçarës të Saturnit dhe Plutonit, do të jeni në gjendje të kapërceni dyshimet tuaja dhe të arrini gjëra të mëdha këtë vit. Në të vërtetë, Jupiteri, i pozicionuar mirë në zonën tuaj qiellore, do t'ju inkurajojë të veproni në vend që t'i nënshtroheni dekurajimit. Bëni mirë, guximi juaj do të shpërblehet, në të gjitha fushat!

Virgjëresha me ashendent Demin: Jo, vështirë se do të jeni të arsyeshëm këtë vit! Duhet thënë që Jupiteri, në një pozitë jo të favorshme, do t’ju shtyjë të shumëfishoni teprimet. Sidomos në dashuri. Jini vigjilentë, ose do ta keni të vështirë të shmangni një krizë martesore. Në nivelin profesional, bëni një përpjekje për të qëndruar i kthjellët. Udhëtime të largëta të mundshme.

Virgjëresha me ashendent Binjakët: Mëlçia mund të ju shkaktojë probleme të lehta gjatë verës. Pini sa më shumë ujë mineral. Shikoni mirë çfarë hani, mbani dietë duke u përqëndruar në ushqimet e lehta: ka shumë të ngjarë të abuzoni me gjërat e mira! Rrezik nga dermatoza për disa, veçanërisht gjatë pranverës.

Virgjëresha me ashendent Gaforren: Do t’ia lejoni vetes të mbizotëroheni nga ana e padëshirueshme e karakterit tuaj: do të prireni të jeni shumë autoritar dhe veçanërisht jotolerant. Klima e përgjithshme e vitit do ta bëjë këtë lloj sjelljeje të padurueshme.

Virgjëresha me ashendent Luanin: Për shumicën prej jush, aventurat do të jenë pasionante, të dhunshme, qartësisht jo-konformiste; por ato nuk do të ofrojnë karakter kohëzgjatjeje. Disa çifte mund të bëhen të çalë pas arratisjeve të njërit ose tjetrit partner.

Virgjëresha me ashendent Virgjëreshën: Do të keni marrëdhënie të veçanta me fëmijët tuaj. Shfrytëzo rastin për t'i ndihmuar ata të zgjidhin problemet personale ose akademike që i shqetësojnë. Nëse jeni i lirë, një dashuri naive mund të lindë në punën tuaj; por, në këtë rast, jini shumë të matur, përndryshe rrezikoni të keni komplikime të pandashme.

Virgjëresha me ashendent Peshoren: Kujdes nga mënyra juaj shpesh brutale për të shprehur mendimet tuaja. Këto mund të jenë të vlefshme, por kjo nuk është një arsye për të ofenduar pothuajse sistematikisht ata që preken lehtë. Bëni më të mirën për të ditur këndvështrimin e bashkëbiseduesve tuaj: "Ne mund t'i bindim të tjerët me arsyet tona; ne vetëm i bindim ata me të tyret" (Joubert).

Virgjëresha me ashendent Akrepin: Gjithçka që lidhet me çështjet financiare duhet të studiohet me kujdes. Shmangni mosmarrëveshjet për paratë, të cilat do t'ju çonin në situata të pakënaqura. Gjithashtu shmangni shpenzimet e mëdha në një nivel personal. Aplikimet për kredi nuk do të jenë të dobishme përveçse nëse doni të blini fitojnë mallra pajisjesh.

Virgjëresha me ashendent Shigjetarin: Prioritet i çështjeve familjare. Do të zgjidhni me sukses një çështje delikate të trashëgimisë ose probleme materiale në lidhje me një nga të afërmit tuaj familjar. Kujdes, përplasje serioze do t'ju kundërshtojnë rregullisht bashkëshortin juaj në lidhje me edukimin e fëmijëve tuaj! Jini fleksibël dhe diplomatik, dhe pastaj mund të arrihet një mirëkuptim i mirë për këtë çështje.

Virgjëresha me ashendent Bricjapin: Ka të ngjarë që nevoja për para t’ju detyrojë të bëheni shumë të shqetësuar rreth qershorit. Nuk ka nevojë për panik sepse kjo nuk do të zgjidhë asnjë problem. Gjëja kryesore do të jetë përmbajtja derisa rrota të kthehet; dhe kjo do të kthehet në favorin tuaj pothuajse menjëherë. Mezi do të shpëtoni këtë herë, por jo çdo herë, natyrisht!

Virgjëresha me ashendent Ujorin: Duhet të prisni ndonjëherë konflikte fizike me ato përreth jush, përveç nëse mund të kontrolloni nervozizmin tuaj. Bëni shumë sport për ta përdorur këtë energji në mënyrë të shëndetshme dhe fitimprurëse. Bëni gjithashtu pak joga herë pas here.

Virgjëresha me ashendent Peshqit: Ju keni parë vazhdimisht se sa ju ka lënduar ndrojtja juaj. Tani do të bëhet fjalë për të kërkuar të zhvilloni vetëbesimin tuaj. Bisedat e vogla publike për një temë për të cilën jeni të apasionuar do të ishin një hap gjigant përpara. Nëse aftësia juaj në çdo fushë është e njohur dhe vlerësuar, shfrytëzoni rastin të heqni qafe peshën që ka rënduar shpirtin tuaj për kaq gjatë.

 

PESHORJA NĒ 2020

Horoskopi i Peshores 2020 premton zhvillim personal dhe mirëkuptimi i brendshëm bëjnë ndryshime të fuqishme në jetën tuaj.  

Mirësevjen, 2020! Mirësevjen, vit me fat!

Viti i ri fillon me një atmosferë pushimesh pas vitit të trazuar të 2019, i cili rikthen gjallërinë e jetës së Peshores dhe i nxit ata të përqëndrohen më shumë në dëshirat e tyre dhe hobet më më të bukura.

2020 do të jetë një vit kompleks përsa i përket marrëdhënieve. Mos e detyroni kohën tuaj ose atë të partnerit tuaj: durimi me siguri do të jetë aleati më i mirë për t'u marrë me kriza të vogla ose të mëdha. Edhe nëse disa histori mbarojnë, mund të mbështeteni në tranzitin e gjatë të Venusit në Shenjën e Binjakëve në Prill, maj, qershor dhe korrik, për të bërë takime të reja emocionuese me njerëz të huaj. Në pranverë gjithashtu Saturni do të mbështesë dashurinë. Seksi do t'ju japë gëzime: ju jeni shumë të kërkuar si dashnor.

Ndikimet planetare në Peshore në vitin 2020

Me një vizion të ri për gjërat dhe jetën në përgjithësi, 2020 është viti i marrëdhënieve për Peshoret. Dhe kur themi marrëdhënie, i referohemi të gjitha llojeve të marrëdhënieve: profesionale, miqësi, familje, dashuri, shoqëri, bashkëpunim, etj. Saturni manifeston ashpërsi dhe pragmatizëm, veçanërisht në fushën e marrëdhënieve shoqërore dhe ndërnjerëzore, duke kufizuar ndërveprimet që nuk korrespondojnë me standarde dhe norma të caktuara të jetesës. Jupiteri rikthen sigurinë dhe besimin, ai sjell energji dhe gjallëri, dhe sjell arritje në shumicën e fushave të jetës. Të flini sa duhet, të përqëndroheni në shëndet, jo në peshë, të hani shëndetshëm dhe të ushtroni ushtrime - këto janë gjërat kryesore që do t'ju ndihmojnë të dukeni më mirë dhe të jeni më të shëndetshëm, pavarësisht stilit të modës që adoptoni. Këtë vit, Urani një planet i cili promovon rinovimin dhe lirinë, gjithmonë do t'ju sfidojë ju që të rikrijoni jetën e çiftit tuaj. Ka një efekt energjik, por edhe një veprim të paparashikueshëm dhe ndërprerës, i cili mund t’ju ​​shqetësojë në raste të ndryshme, duke marrë parasysh që Peshoret e duan harmoninë dhe mënyrën e shenjtë të mesme.

Kjo është një kohë kur marrëdhëniet profesionale mund të prishen dhe gjithçka mund të fillojë nga zbulimi i një komploti kundër jush. Peshorja do të ndiejë nevojën për të shpenzuar më shumë para, për t'u argëtuar, për të dalë jashtë statusit të tyre shoqëror. Të gjitha këto mund të dëmtojnë situatën e tyre materiale, gjë që do të provojë gjithashtu marrëdhëniet e tyre në çift.

 Marsi dëshiron që ju të stresoheni për paratë, dhe është më mirë të veproni vullnetarisht dhe me vetëdije në këtë drejtim. Përndryshe, kush e di nga mund të ndodhë stresi dhe cilat probleme të tjera mund të keni për t'u përballur. Ndër të tjera, Marsi retrograde në Dash, duke filluar nga 9 shtatori, mund të përcaktojë një rishikim të metodave të fitimit ose mund të sjellë përsëri në vëmendje një iniciativë më të vjetër, të papërfunduar. Në një version negativ, Marsi mund t’ju ​​bëjë të shpenzoni para për të paguar pagesa të papaguara ose borxhe të lënë pas dore. Midis 14 Tetorit dhe 3 Nëntorit, Mërkuri është retrograde në Akrep dhe Peshore. Për Peshoret, kjo është një periudhë e çekuilibrit emocional dhe mohimit. Për të qenë në gjendje të përballojnë gjatë këtyre tre javëve kur ato janë më të ndjeshme se zakonisht, Peshorja duhet të ketë një kontroll më të mirë të emocioneve të tyre dhe të shmangë mbizotërimin nga ndonjë ndjenjë e fortë. Për më tepër, tani është momenti kur ata duhet të mësojnë se si të bëjnë paqe me gjërat që nuk mund t'i ndryshojnë dhe t'i tejkalojnë ato. Ata mund të ndjehen të pasigurt për veten dhe marrëdhënien e tyre në çift, por të gjitha këto janë ndjenja të kota, dhe nëse mund t'i kontrollojnë ata, do t'i kapërcejnë me sukses këto tre javë (retrograde) që janë aq të vështira për ta.

Dashuria & Marrëdhëniet

 Në vitin 2020 në eklipsin e Marsit, marrëdhëniet ku jeni përfshirë mund të jenë zhgënjyese ose të mundimshme. Varet nga zgjedhjet tuaja që të përcaktoni se sa intensive do të jenë këto zhgënjime. Ju duhet të përgatiteni duke u kujdesur së pari për veten tuaj, dhe duke vepruar kështu mund të hyni në kohë me vetëbesim. Pastaj viti do të sjellë ekuilibrin e kënaqësisë dhe përmbushjes, por ju duhet të filloni tani për t'i konsoliduar këto marrëdhënie. Vlerësojini ato, me kufij të qartë të prerë që janë caktuar. Shpërblimi për ta bërë këtë deri në fund të vitit do të jetë përmbushës, i zgjeruar dhe i rritur gjerësisht.

A do të martohet Peshorja në vitin 2020?

Disa nga Peshoret mund të takohen në vitin 2020, pas një jete pritjeje, me personin për të cilin kishin ëndërruar për një kohë të gjatë. Të tjerët mund të habiten nga një dashuri e vjetër që kthehet në jetën e tyre dhe që lidhja të fillojë nga një pozicion më i pjekur. Për Peshoret e tjera, periudhat e vetmisë janë gjithashtu të mundshme midis dy marrëdhënieve dashurie, ideale për të rimenduar marrëdhënien e dashurisë në aspektet e saj më sublime, shpirtërore.

Karriera dhe puna

Mënyrat e reja, krijuese, inovative për të fituar para nga një punë e re, krijuese, inovative janë tuajat gjatë gjithë vitit 2020 dhe thellë në vitin 2021. Është një kohë e rrallë në jetën tuaj. Partneritetet e biznesit mund të sfidohen gjatë fillimit të pranverës. Ndërtimi i një themeli të fortë është i mundur tani. Vitet e fundit kanë sjellë një kohë shëruese në jetën tuaj, veçanërisht punën tuaj dhe jetën profesionale. Ju korrni shpërblimet e përpjekjes shtesë që keni investuar në vitet e kaluara. Tani është koha e korrjes. Është gjithashtu një kohë ambicieje, e përmirësimit të imazhi tuaj dhe për t’u bërë më efikas. Do të shihni aftësitë dhe produktivitetin tuaj në një kohë artë dhe do të arrini të gjitha objektivat dhe qëllimet. Shijojeni. Tashmë keni paguar çmimin për të. Midis majit dhe shtatorit të vitit 2020, jeta e Peshores do të lëvizë në një fazë ngritjeje, dhe ata do të kenë mundësi të udhëtojnë ose të zgjerojnë fushën e tyre të interesit.

Paraja

Paratë dhe financat janë gjithnjë në një nivel të lartë, dhe mund të prekni burime të reja të pazakonta, territor të paeksploruar. Jini zemërgjerë, por mos e hidhni kapitalin e fituar me mundim në erë, veçanërisht në shkurt ose mars ose në fillim të vjeshtës kur mund të keni turbullira. Ju duket se tërheqni mundësi dhe para në çdo hap. Mësimi i aftësive të reja, sipërmarrjeve të reja dhe mjediseve të reja, do t’ju sjellë para që duket se bien si shi në jetën tuaj. Paratë do të vijnë nga shumë burime, papritur dhe së bashku me të do të vijnë njohje dhe mirënjohje. Ju keni punuar gjatë prapa skene dhe tani do të jeni në qendër të vëmendjes. Mashtrimi do të jetë ekuilibër. Kërkoni këshilltarë dhe këshilla të mira. Deri në fillim të pranverës mund të jetë një kohë kur paratë duket se nuk rrinë, kështu që mbani ekonomi dhe ruajeni, edhe në muajt e mëvonshëm të verës.

Parashikimi i shëndetit

Shëndeti juaj do të gëzojë interes të zgjeruar në praktikat alternative shëndetësore dhe këto do t'ju sjellin një lidhje të shumëpritur me natyrën tuaj shëruese të ekuilibruar. Është një kohë e gjallë shërimi; jo vetëm për veten tuaj, por edhe për të tjerët që mund të prekni. Energjia do të duket pothuajse magnetike dhe pozitive dhe këto praktika alternative të cilat lehtë mund t’i përfshini në jetën tuaj do të rezultojnë në një përfundim gati të pashpjegueshëm të forcës dhe qëndrueshmërisë së përmirësuar të trupit dhe mendjes, të ekuilibruar dhe të integruar. Ajo që ishte e pakapshme në shëndet tani është e përfshirë lehtë dhe natyrshëm. Shëndeti merr një cilësi shpirtërore dhe kjo do t'ju shërbejë mire juve pasi viti 2020 është një vit me përmirësim edhe më të madh.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Peshorja me ashendent Dashin :  Do të keni një sens mjaft pozitiv të kohës. Do të jeni më se të vetëdijshëm se koha është e nevojshme për një zhvillim harmonik dhe të qëndrueshëm të gjithçkaje që bëni dhe që nuk duhet të nxitoni nëpër hapa. Do ta dini shumë mirë se "koha nuk kursen atë që kemi bërë pa të" (François Fayolle).

Peshorja me ashendent Demin: Financat tuaja në përgjithësi nuk do të jenë në gjendje të keqe këtë vit. Shpenzimet tuaja të paparashikuara do të kompensohen me prurje mjaft të papritura parash. Fati mund të buzëqeshë veçanërisht për ju në Mars, Qershor dhe Shtator në lojëra që kërkojnë llogaritje ose reflektim.

Peshorja me ashendent Binjakët: Gjatë pranverës, mos hezitoni t’ia deklaroni zjarrin tuaj personit të ëndrrave: do të gjeni pa përpjekje fjalët që do të duhet të thuhen dhe gjestet që do të duhet të bëhen për ta përkulur atë. Një propozim për martesë do të pranohej menjëherë; prandaj duhet ta shmangni atë nëse nuk keni ndërmend ta vendosni litarin në qafë kaq shpejt.

Peshorja me ashendent Gaforren: Tre muajt e parë të vitit do të jenë një kohë ideale për t'u kujdesur për shtëpinë tuaj më seriozisht, pavarësisht punëve tuaja të shumta diku tjetër. Bëni një veprim simpatik, jepni pak vëmendje për botës suaj të vogël dhe lehtësisht do të keni sukses të krijoni një atmosferë të lumtur në shtëpi.

Peshorja me ashendent Luanin: Gjërat nuk do të shkojnë siç e kishit planifikuar: ndonjëherë ato do të jenë më mirë se sa guxoni të shpresoni, herë të tjera do të zhgënjeheni. Do të duhet të mësoheni me këtë dhe të përshtatni strategjinë tuaj sipas ngjarjeve, pasi ato të ndodhin.

Peshorja me ashendent Virgjëreshën: Në përgjithësi jeni besnikë në dashuritë tuaja, ju kërkoni stabilitet në ndjenja. Por edhe ju shpesh ëndërroni për zogun mulizezë, i cili ngushton shumë tokën tuaj të gjuetisë. Mësoni të jeni më eklektik në mënyrë që t'i jepni vetes më shumë rrugë të mbarë dhe për këtë arsye më shumë shanse.

Peshorja me ashendent Peshoren: bashkimi aktual planetar, megjithë kërcënimet e veta, nuk do t'ju ndalojë të arrini përfitime materiale interesante, ndonjëherë më të larta se parashikimet tuaja më optimiste. Duke zvogëluar shpenzimet tuaja në nevojat strikte, duke refuzuar vështirësitë financiare, duke paguar kesh gjithçka që është për t’u paguar, praktikisht nuk do keni asnjë rrezik.

Peshorja me ashendent Akrepin: Merrni jetën si të vijë. Ju mund të ankoheni dhe të mallkoni fatin me pretekstin se jeta nuk është e drejtë me ju.  Merrni mundimin - ose më saktë kënaqësinë - për të marrë atë që ju ofron jeta, qofshin ato thërrime të tortës dhe jo e gjithë torta.

Peshorja me ashendent Shigjetarin: Sëmundjet tuaja të vogla fizike mund të zgjohen dhe madje të bëhen kronike nëse nuk përballeni me problemin. Mos hezitoni të bëni një kontroll shëndetësor me mjekun tuaj, duke kryer të gjitha analizat dhe ekzaminimet e nevojshme. Dhe pse të mos filloni me të vërtetë këtë dietë për të cilën ëndërroni pa guxuar kurrë të vendosni?

Peshorja me ashendent Bricjapin: Do të keni vullnetin të keni sukses në gjithçka që bëni, por me siguri do t'ju mungojë maturia dhe mprehtësia. Shpesh do ta keni të vështirë të vizatoni një vijë midis asaj që është e arritshme dhe asaj që është e paarritshme. Për ju, të duash është thjesht të jesh në gjendje. Ju nuk do të jeni në gjendje të prisni momentin strategjik për të vepruar, dhe do të lëvizni në mënyrë sistematike buldozerët për të zvogëluar pengesat.

Peshorja me ashendent Ujorin: Dështimet dhe zhgënjimet do të jenë fati juaj këtë vit, përveç nëse arrini të ekuilibroni entuziazmin dhe kokëfortësinë tuaj. Dije që të dëshirosh nuk do të thotë të mundësh në atë masë sa njeriu të jetë në gjendje të kontrollojë situatën, të masë me saktësi rreziqet e pranishme dhe rëndësinë e pengesave. Kini kujdes që të mos shkoni me turr, veçanërisht në fillim të shtatorit; përndryshe, humbja do të jetë e siguruar.

Peshorja me ashendent Peshqit: Shpesh do t’i nënshtroheni pagjumësisë, edhe nëse nuk keni arsye për t’u shqetësuar. Përdorimi i kamomilit, marzoramit, koprës dhe veçanërisht lules së portokallit do t'ju qetësojnë. Lexoni disa faqe të një libri të mirë në shtrat, ose dëgjoni muzikë të butë ndërsa flini.


AKREPI NĒ 2020

Sipas horoskopit tuaj, viti 2020 do të jetë vit i rëndësishëm zhvllimi dhe një pjesë të madhe të asaj që korrni si shpërblim vijnë nga përpjekjet e bëra në të kaluarën.

A është 2020 një vit me fat për Akrepin? Për Akrepat, viti 2020 do të jetë një vit me fat. Në vitin 2020, njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut do të jenë me fat në të gjitha aspektet, dhe mund të arrijnë gjëra të mrekullueshme nëse kjo është ajo që dëshirojnë. Shanset për tu pasuruar do të ndodhin nga diku ku ata kurrë nuk e kishin menduar se do të ishte e mundur.

Urani në Dem në vitin 2020 do të vazhdojë të sjellë tërheqje të shkëlqyera për njerëz ekstravagantë dhe të ndryshëm nga ata me të cilët zakonisht priren të jenë të lidhur. Nëse doni të keni flirte ose aventura të reja, do të prishni zgjedhjen tuaj. Nëse në vend të kësaj doni të ndërtoni diçka të rëndësishme së bashku me partnerin tuaj, ju duhet pak më shumë angazhim. Në pranverë, në fakt, me kalimin e përkohshëm të Saturnit në Ujori (i cili gjithashtu do të presë Marsin në ato muaj), dikush do t'ju provojë. Seksi do jetë argëtues dhe emocionues, si gjithmonë.

Ndikimet planetare në Akrep në vitin 2020

Së pari, le të kujtojmë se Plutoni, një planet që sundon Akrepin ka lidhje të veçanta me të, dhe për të lindurit në këtë shenjë, ai është në shtëpinë e intelektit dhe komunikimit që nga viti 2019, ku do të mbetet deri në vitin 2024. Kjo është një kohë e gjatë, kështu që duhet të përfitoni nga ky pozicion i cili shkakton: fuqi bindëse, forcë mendore, aftësi analitike, talent për hulumtime dhe hetime, interes për psikologji dhe tema të ndryshme të thella, delikate, apo edhe misterioze, dhe aftësi për të mbrojtur veten kundër ndikimit të tij të pakëndshëm: sens i tepruar kritik, mendime negative, ankth ose fobi, tension nervor, tendenca për të manipuluar njerëzit e tjerë. Më në fund, ju mund të korrni frytet e punës suaj, Akrep!

Para një viti, Jupiteri ishte tranzit në shenjën tuaj, dhe ju keni qenë këmbëngulës dhe keni filluar një projekt të ri, ose keni marrë vendime që ende nuk kanë treguar ndonjë rezultat, tani është momenti për sukses. Në 13 muajt e ardhshëm, Jupiteri kalon në fushën e burimeve financiare të fituara nga puna, vetëvlerësimit dhe gjëravë që ju bëjnë të ndjeheni të sigurt, kështu që ju do të keni mundësinë për të stimuluar këto fusha. Aftësitë dhe talentet tuaja do të rriten, ju do të punoni më me efikasitet, e do të shpërbleheni, do të bëni gjithashtu vlerësim të vetvetes,  dhe kështu mundësitë e reja vijnë në rrugën tuaj.  Mos nxitoni të konsumoni frytet e punës suaj në ndërmarrjet me rrezik, mos harxhoni më shumë se zakonisht, sepse ky është një vit për produktivitet, jo për shpërdorim.

Neptuni, një planet tjetër me evolucion të ngadaltë, tranziton shtëpinë e dashurisë dhe erotizmit për Akrepin. Është një pozicion i ndjeshëm sepse, megjithëse shumë romantik, Neptuni ka një ndikim mashtrues, që priret të premtojë shumë dhe të bëjë pak. Venusi retrogradë sjell dëshirën për t'u shkëputur nga gjithçka, kështu që ju dëshironi t'i thoni gjërat troç pasi keni qenë të pakënaqur në muajt e fundit. Edhe pse keni krijuar marrëdhënie të reja, disa sekrete mund të shfaqen në lidhje me partnerin tuaj tani, dhe ju, përveç kësaj, do të ndjeheni si një orë muri që duhet të jetë e palëvizshme, e ekuilibruar, por tani nuk është e mundur të keni gjëra të tilla. Akrepi është një nga dy shenjat që preken nga retrograda e Marsit. Ata do të tregojnë vendosmëri në projektet e tyre. Sidoqoftë, ata do të ndjehen të mbingarkuar dhe të rraskapitur, sepse nuk do të jenë në gjendje t'i kryejnë të gjitha detyrat e tyre.

Në mënyrë të papritur, në vitin 2020, Akrepat janë pothuajse imunë (të përjashtuar) ndaj lëvizjeve kapriçoze të Mërkurit. Nga natyra, ata që lindin nën këtë shenjë nuk janë njerëz shumë komunikues, dhe ata i shprehin ndjenjat e tyre vetëm para njerëzve shumë të afërt. Kjo është arsyeja pse ata nuk do të përballen me ndonjë çështje që lidhet me komunikimin ose, të paktën, jo çështje të rëndësishme. Në punë, tensione të vogla mund të ndodhin me bashkëpunëtorët më të ndjeshëm nën ndikimin e Mërkurit, por kjo nuk do të pengojë zhvillimin e projekteve të nisura tashmë nga Akrepi. Sidoqoftë, do të ishte mirë të tregoni diplomaci dhe durim. Për më tepër, gjatë javëve të Mërkurit retrogradë, Akrepi duhet të pushojë së qëni sarkastik dhe ironi.  

Dashuria & Marrëdhëniet

Pranvera dhe gjithashtu fundi i vitit 2020 do të jetë plot gëzim, veçanërisht për Akrepin beqar. Edhe nëse është ftohtë jashtë, dikush interesant do të hyjë në jetën tuaj dhe do të ngrohë atmosferën. Nëse ëndërroni për dikë prej kohësh, ky është momenti për të ndërmarrë veprime. Përgjatë vitit, ju keni fituar shumë forcë dhe këmbëngulje, dhe nëse i përdorni ato tani, mund të keni sukses të fitoni dashurinë për të cilën keni ëndërruar gjithmonë.

A do të martohet Akrepi në vitin 2020?

Beqarët Akrep mund të takojnë dikë me të cilin mund të krijojnë një marrëdhënie të qëndrueshme, afatgjatë, ndërsa Akrepët që tashmë janë të përfshirë në marrëdhënie të qëndrueshme mund të presin propozime për martesë. Viti 2020 lehtëson konsolidimin dhe harmoninë në martesë për Akrepin.

Karriera dhe puna

Karriera juaj ka pasur mbarësi në vitin e kaluar, dhe viti 2020 do të shohë të njëjtën gjë deri në mes të vitit, kur do të shihni sikur një re largohet dhe ju jeni të lirë të shpreheni profesionalisht. Kjo mund të rezultojë në një promovim, një hap përpara, vlerësime të mira, produktivitet më të madh. Rezultatet e punës dhe përqendrimit të zellshëm, duke pranuar përgjegjësinë personale dhe profesionale, do të vijnë këtë vit. Ju mund të prireni të përqëndroheni intensivisht në punë, prandaj kini kujdes që të mos nxisni probleme, të jeni tepër agresiv ose të detyroni të tjerët të bëjnë diçka. Mesi i verës dhe mesi i vjeshtës janë raste sidomos për të mos u përplasur me bashkpunëtorët ose me eprorët e punës. Këtë vit, ata që kanë lindur në këtë shenjë të zodiakut do të udhëtojnë kudo dhe në çdo kohë, dhe sa më misteriozë të duken, aq më mirë. Gjëra të çuditshme do të përputhen gjithmonë me natyrën e tyre, dhe pasioni dhe interesi për kulturat e reja do të jenë ato që t'i udhëzojnë në udhëtimet e tyre.

Paraja

2020 sjell energji për të tërhequr përfitimet e korrjeve në fillim të pranverës. Do të shihni vazhdimin e bollëkut gjatë gjithë vitit dhe deri në fund të vitit 2020, mund të shihni pikën më të lartë të prodhimit dhe ruajtjes së të ardhurave tuaja në shumë vite. Është një kohë për të ruajtur për të ardhmen. Mos harroni, të gjitha gjërat e mira kalojnë në cikle dhe ky është viti juaj me fuqi më të lartë në shumë vite, vetëm se mund të pasohet nga një vit më i dobët. Shkëlqimi, fuqia personale, vizioni, qartësia janë të gjitha fjalët kyçe për financat këtë vit. Në fund të vitit, ju tërhiqni atë që keni dëshiruar për t'ju dhënë siguri dhe kënaqësi.

Parashikimet e shëndetit

Shëndeti juaj do të priret të jetë mjaft i mirë këtë vit, i vetmi përjashtim është që ju mund të humbni gjëra "të vjetra", si syzet e vjetra, zakonet e vjetra të mira, praktikat më të vjetra të cilat do të ishte mirë t’i vazhdonit. Ju po korrni shpërblimet e praktikave të kaluara. Nëse ato kanë qënë të shëndetshme, do të vazhdojnë të jenë të tilla. Nëse ato kanë qënë të keqmenduara, do të vazhdojnë të jenë po kështu. Shëndeti i personave të moshuar që ju rrethojnë mund të vuajë këtë vit dhe ju mund të zbuloni se duhet të përqendroheni tek ata dhe jo mbi veten tuaj. Nëse e shtyni veten të kaloni kufirin, do të paguani këtë me shëndet të sëmurë. 2020 ka një strukturë të pasur dhe të fortë në lidhje me të dhe nëse keni zakone të dobëta shëndetësore këtë vit, duhet pak disiplinë në mënyrë që të përgatiteni për vitin e ardhshëm.

Ashendenti ju thotë më shumë…

Akrepi me ashendent Dashin: Yjet do t'ju japin mjaft shpresa të mira për të përmirësuar gjendjen materiale dhe pozitën tuaj. Do të ketë lëvizje të konsiderueshme të parave. Njerëzit që ju kanë borxh para do të jenë në gjendje t'ju paguajnë; mos hezitoni të insistoni, nëse është e nevojshme, dhe të jeni të vendosur. Mos bëni shpenzime të paarsyeshme.  

Akrepi me ashendent Demin: Nëse dëshironi të ndryshoni orientimin ose kompaninë, periudha nga Prilli deri në Shtator do të jetë e favorshme për të kryer procedura, të kaloni teste, të bëni intervista. Gjithçka do të jetë mirë nëse jeni aktor ose artist; do të punoni me ethe krijuese me sukses.  

Akrepi me ashendent Binjakët: Nga ana e zemrës, do të duhet të përpiqeni të heshtni ndjenjat tuaja të gabuara dhe të hiqni qafe lidhje të caktuara që ju duken barrë, edhe nëse kjo mund t’ju shkaktojë, ndër të tjera, humbje financiare. Do të stimuloheni më pas për t’i dhënë jetës tuaj të dashurisë perspektiva të reja dhe më magjepsëse.

Akrepi me ashendent Gaforren: Do të përpiqeni të përmirësoni pozitën tuaj, sepse do t'ju pëlqente më shumë se kurrë të shfaqni shenja të jashtme pasurie për t’i bërë përshtypje atyre që ju rrethojnë. Meqë fati shpesh do të jetë në anën tuaj, gjërat do të funksionojnë mirë për ju. Kini kujdes që të mos vazhdoni në këtë rrugë. Nëse po fitoni shuma të mëdhash, mos hezitoni të merrni në konsideratë një investim të pasurive të patundshme, pasi do të favorizohet shumë.

Akrepi me ashendent Luanin: Ky vit do të jetë i shkëlqyeshëm për të siguruar zgjidhjen e çështjeve ligjore në pritje. Po kështu, do të ndihmojë në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Shtetin, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me administratën tatimore. Do gjë që lidhet me jashtë mund të jetë një faktor i fatit.

Akrepi me ashendent Virgjëreshën: Zorrët, tretja dhe sistemi nervor do të shqetësohen mjaft. Prandaj duhet të prisni probleme të mundshme shëndetësore, të cilat do të rezultojnë në ulçerë, dhimbje barku ose kriza nervore. Thjesht do të ndiheni të paaftë, të viktimizuar apo edhe të zhgënjyer nga dikush i dashur për ju, në mënyrë që nervat e tu të luajnë me ju!

Akrepi me ashendent Peshoren: Sektori profesional do të ndikohet shumë. Entuziazmi juaj do të jetë i shkëlqyeshëm, idetë tuaja të qarta, gjykimi juaj i qëndrueshëm dhe guximi juaj do të jetë në kulmin e projekteve tuaja - me një fjalë, ju do të jeni në gjendje të arrini objektivat që i vendosni vetes. Nëse keni nevojë për financim, do të merrni me lehtësi një kredi të favorshme bankare.

Akrepi me ashendent Akrepin: Të kapur midis dëshirës për të qenë bashkëpunues me fëmijët tuaj, dhe detyrimit për t'i disiplinuar ata, do të keni vështirësi të adoptoni një qëndrim koherent, veçanërisht gjatë vjeshtës. Sidoqoftë, kjo është ajo që ata presin nga ju, pa qenë në gjendje t'ju tregojnë!

Akrepi me ashendent Shigjetarin: Τë shumtë janë të lindurit e shenjës suaj që kanë këtë ashendent, të cilët do të tregojnë një mendje pak të mbështetur në tokë, ata janë më pak të përqendruar menjëherë në shqetësimet materiale. Disa prej tyre do të duan të vendosin diçka tjetër në ekzistencën e tyre, duke u kthyer më lehtë drejt filozofisë, fesë ose parapsikologjisë. Nëse është kështu, ata zakonisht do ta bëjnë këtë me një kuriozitet të madh, por do të mbeten të pandjeshëm ndaj thirrjeve këmbëngulëse të ashtuquajturve guru ose sekte.

Akrepi me ashendent Bricjapin: Nëse jeni tashmë të angazhuar, marrëveshja me partnerin tuaj do të forcohet në mënyrë dramatike që nga prilli. Dhe nëse jeni akoma një zemër e vetmuar, me siguri do të bëni një takim të papritur, por vendimtar, rreth muajit maj ose qershor, i cili do të transformojë jetën tuaj për lumturinë tuaj më të madhe.

Akrepi me ashendent Ujorin: Për një numër të mirë të të lindurve të shenjës që kanë këtë ashendent, dashuria do të priret drejt njëfarë stabiliteti; por kjo nuk do t'i pengojë ata të jetojnë një jetë më intensive sentimentale. Në një marrëdhënie, merrni gjërat seriozisht dhe mos lejoni që diskutimet të zvarriten; ju mund të konsolidoni lidhjet tuaja me njëfarë bashkëpunimi shumë të këndshëm.  

Akrepi me ashendent Peshqit: Rezistojini dëshirës për të shpenzuar para që nuk keni fituar ende. Do të duhet të jeni ekonomik duke kufizuar shpenzimet tuaja të konsumit të përditshëm. Mbi të gjitha, varet nga ju nëse përdorni sensin tuaj të zakonshëm kur bëhet fjalë për shpenzimet e bëra për punët e dashurisë, sepse këtu është e mundur të humbni mendjen! "Paratë e shpenzuara për dashuri nuk kthehen më në çantë" (proverb persian).

 

SHIGJEΤARI  NĒ 2020

Sipas horoskopit tuaj të vitit 2020, duket se ka shumë ndryshime që vijnë në jetën tuaj gjatë këtij viti, dhe ju do të keni mundësinë të ripunoni mënyrën si mënyrën se si e paraqisni veten në botë, dhe çfarë i prezantoni ju botës.

A do të jetë 2020 një vit me fat për Shigjetarin? Për Shigjetarin, viti 2020 do të jetë një vit plot prosperitet, pasuri dhe sukses. Ata do të gjejnë lumturi në gjëra të vogla dhe do të kuptojnë se sa pak kërkojnë që të ndjehen njerëzit më me fat në tokë.

Në vitin 2020 yjet do t'ju kërkojnë të konsolidoni rezultatet e arritura nga vitin 2019. Në fushën sentimentale do të ndjeni nevojën për veprime konkrete nga ana e partnerit dhe mund të jeni gjithashtu protagonist i disa skenave të vogla dhe të këndshme të xhelozisë. Kalimi i Venusit në Binjakët do të sjellë pakënaqësi në pranverë dhe fillim të verës. Sidoqoftë, nga fundi i qershorit, Marsi në Dashi do t'ju ndihmojë të luftoni për idealet tuaja, duke ju çuar në arritjen e qëllimeve fisnike. Edhe seksi do jetë super!

Ndikimet planetare te Shigjetari në vitin 2020

 Venusi në lëvizje të dukshme retrograde, përmes shtëpisë së 12-të, sjell shumë energji mendore, aftësi përqëndrimi, por edhe konfuzion, sepse nuk do të arrini të kuptoni se çfarë dëshiron personi tjetër pranë jush, edhe pse ju i jepni gjithçka. Do të kërkoni për një përgjigje të pyetjes: “çfarë më bën të lumtur?' Do të ndjeni nevojën për ta izoluar veten nga të tjerët për të krijuar një lidhje më të mirë me hyjninë, kështu që është një kohë e mirë për t'u afruar me Zotin dhe për të intensifikuar jetën tuaj shpirtërore. Në fund të vitit 2020, shumë Shigjetarë do të arrijnë të krijojnë parime të reja të jetës. Për ata me fat, gjithçka mund të vijë përmes zbulesës, ëndrrave paralajmëruese. Këtë vit, kur Mërkuri të jetë retrogradë, do të jetë një periudhë më pak e tensionuar për Shigjetarin sesa për shenjat e tjera. Ka të ngjarë të marrë lajme shumë të mira nga familja dhe të udhëtojë. Kur është e mundur, rekomandohet të shmangni udhëtime shumë të gjata, por në rast se ato janë të nevojshme, Shigjetari duhet të marrë masa paraprake.

 Ndikimi i Saturnit mbi Shigjetarin: Do të shqetësoheni më shumë se kurrë për sigurinë dhe komoditetin material. Asnjë ngritje e papritur financiare nuk do të ndodhë, dhe gjithçka që do grumbulloni tani është përmes përpjekjes dhe punës së vazhdueshme. Ambicia dhe fryma praktike rriten, kështu që ju mund të josheni nga një marrëveshje që lidhet me aktivitetin e prodhimit. Ju i kushtoni një rëndësi më të madhe kursimeve tuaja, duke menduar për kohërat e errëta. Do të bëheni më llogaritës, më të rezervuar, më të kujdesshëm me paranë, duke iu frikësuar të nesërmes.

Ndonjëherë, ju e kufizoheni veten vetëm në minimumin e nevojshëm, të shqetësuar sidoqoftë për rehatinë, për të mos ju munguar asgjë, por duke imponuar disa kufij për disa qëllime të largëta në të ardhmen.

Marsi retrogradë në Dash (nga 9 shtatori deri në 14 nëntor) do ta prekë Shigjetarin në sektorin profesional, ku aspektet planetare do të lehtësojnë shfaqjen e pengesave në përmbushjen e detyrave. Gjithashtu, Shigjetari do të ketë dy muaj për të rivlerësuar dhe riorganizuar disa aspekte që lidhen me punën dhe bashkëpunimet shtesë.

Urani retrogradë në Dem, duke filluar nga 16 gushti, do të ndikojë në jetën e dashurisë së Shigjetarit. Tani është koha për të marrë shanse në dashuri, edhe nëse ata ndërmarrin veprime që nuk janë të zakonshme për ta. Ata do të mësojnë shumë gjëra rreth jetës dhe dashurisë ndërsa mësojnë të njohin më mire edhe një person të ri.

Dashuria & Marrëdhëniet

Në pranverën e vitit 2020, do të keni një luhatje të shkurtër stabiliteti në dukje që është shenjë dalluese e këtij viti dhe do të bëni një lëvizje për t’i kthyer humbjet e marrëdhënieve në fitore. Do të rishqyrtoni jetën tuaj dhe kjo përfshin edhe marrëdhëniet tuaja. Ajo që ka humbur vitet e fundit do të zëvendësohet, jo nga të njëjtët persona, por nga ata që ingranohen më mirë me natyrën tuaj bujare dhe të pavarur.

 A do të gjejë dashurinë Shigjetari i vetmuar?

Kjo është një kohë e jashtëzakonshme për të konsoliduar marrëdhënien në çift, dhe ata që janë beqarë mund të kenë mundësinë të takojnë partnerë të rinj dhe të fillojnë një lidhje dashurie, veçanërisht pasi planeti i dashurisë të aktivizojë aksin e marrëdhënieve. Duke filluar nga maji, është e mundur të caktoni datën e dasmës, në rast se ata nuk e keni bërë tashmë këtë.

Karriera dhe puna

2020 nuk është një karrierë me ngjarje të mëdha kthimi ose një vit ndryshimi profesional për ju. Do të prireni të përqendroheni më shumë në vetvete, sesa në karrierë apo punë. Jeni rritur në karrierën tuaj dhe botën e punës vitet e fundit dhe produktiviteti juaj në rritje do të jetë shpërblimi juaj. Do të prireni t’i përkushtoheni punës tuaj. Do të vini re aftësitë vendimmarrëse të mprehta, të sakta në fund të dimrit dhe në fillim të pranverës dhe mund të jetë koha për të bërë një zgjerim të ngadaltë në punë ose biznes. Energjitë kanë ardhur në momentin e duhur. Edhe nëse ngarkesa e shtuar në punë vjen në rrugën tuaj, ju keni një vetëbesim për trajtimin e saj. Kontaktet e rëndësishme për të ardhmen do të vijnë në gjysmën e parë të vitit. Çfarë nuk ka qënë e mirë në vitet e fundit, e dini tashmë, dhe këtë vit do t’ju shpërblehet.

Paraja

Në 2020 bollëku, arsimi i lartë, udhëtimi dhe filozofia janë fjalë kyçe që do të përfshihen në mënyrën se si paratë vijnë tek ju ose shtohen këtë vit. Sidoqoftë, është një kohë për të qenë të kujdesshëm në investime, ndërmarrje të përbashkëta e t’u kushtoni pak më shumë vëmendje sesa e bëni zakonisht në ato çështje. Në fund të vjeshtës ju mund të hiqni dorë nga kujdesi pasi energjitë tuaja të brendshme do të tërheqin financat dhe sigurinë që mund të mungojnë. Do të vijë tek ju në një mënyrë të pazakontë, shkurt, por do të kapni burimin e fshehur ndihmuar nga fati.

Parashikimet e shëndetit

Horoskopi i Shigjetarit 2020 parashikon që shëndeti juaj sheh disa sfida këtë vit dhe nëse ato ndodhin, ato do të jenë të vogla. Ndërsa hyni në vitin 2020 dhe gjatë pranverës do të ndiheni me energji të shteruar ndonjëherë, por do ta rimerrni veten pas pranverës. Është një cikël i ri fillimi që po shfaqet. Zhvillim pas pushimit. Do të keni kontakte me institucionet shëndetësore, por që të jenë të lidhura me punën ose me të tjerët, jo me ju. Shëndeti dhe mirëqenia juaj do të vazhdojnë të jenë në një plan shpirtëror dhe energjia juaj do të jetë e lartë, intuitive, me një ndjenjë të paqes dhe kënaqësisë së brendshme që nuk keni pasur kohët e fundit. Bëni kujdes për shëndetin tuaj pasi viti 2020 ka disa sfida dhe dëshironi të jeni gati për t'u përballur me to.

Ashendenti ju thotë më shumë

Shigjetari me ashendent Dashin :  Ky vit mund t’ju ndihmojë të arrini një moment historik në jetën tuaj profesionale, pavarësisht nëse punoni për të jetuar ose si vullnetar. Do të jeni krijues pa qenë eksentrik, sepse do t’i mbani të dy këmbët në tokë. Do të vlerësoheni shumë nga eprorët tuaj. Do të jeni optimist dhe nuk do keni frikë të synoni shumë lart.

Shigjetari me ashendent Demin: Intuita juaj do të jetë udhëzuesi juaj më i mirë gjatë vitit. Mos hezitoni ta besoni atë dhe të keni besim në veten tuaj. Pastaj do të shihni një përmirësim të dukshëm në situatën tuaj të përgjithshme. Nëse tensionoheni, do të jetoni dobët këtë vit. Kënaquni, besojini jetës, pa menduar për ato që do të thonë të tjerët ose për surprizat e pakëndshme të mundshme.

Shigjetari me ashendent Binjakët: E dini mirë se shumica e vështirësive sentimentale me të cilat ju është dashur të përballeni deri më tani, i atribuohen sjelljes suaj të arsyetuar dhe pak paarsyeshme. Është e vërtetë që zemra ka arsyet e veta, por duhet të kërkoni ta zbusni atë në vend që ta lini t’ju çojë në humbje.

Shigjetari me ashendent Gaforren: Dijeni që jeta nuk i favorizon njerëzit mendje-zymtë dhe se "asgjë e madhe nuk ka mundur kurrë të realizohet pa entuziazëm" (Ralph Emerson). Prandaj shkoni përpara, pa humor të rëndë! Jini veçanërisht të kujdesshëm ndaj ndjenjës për t’u marrë me gjëra të padobishme dhe prirjes për indiferentizëm. Kultivoni optimizëm vazhdimisht.

Shigjetari me ashendent Luanin: Jini jashtëzakonisht të kujdesshëm në shpenzimet tuaja, veçanërisht nëse përfshin një kredi afatgjatë. Borxhet do të jenë të lehta për tu kontraktuar dhe shpenzimet më të lehta për t’u bërë, por ripagimet do të jenë më të dhimbshme nga sa duket: kjo është kurthi që ju pret! Ju do të jeni në gjendje të balanconi buxhetin tuaj në maj dhe tetor.

Shigjetari me ashendent Virgjëreshën: Ju ndoshta kohët e fundit keni vuajtur nga vetmia ose keqkuptimi. Por gjatë verës, gjithçka do të zhbllokohet menjëherë: ju do të njihni dashurinë e vërtetë dhe të fortë. Dhe nëse jeni akoma një zemër e vetmuar, me siguri do të bëni një takim të papritur, por vendimtar, rreth mesit të korrikut, i cili do të transformojë jetën tuaj për lumturinë tuaj më të madhe.

Shigjetari me ashendent Peshoren: Mjedisi planetar nga shkurti deri në prill do të jetë në gjendje të ndërlikojë marrëdhëniet sentimentale, të krijojë tensione, xhelozi, ndryshime të ndjeshmërisë, konflikte të fshehura ose të hapura. Disa çifte të formuara do të kenë përplasje, sepse secili partner do të kërkojë shumë nga tjetri, pa e pranuar vërtet natyrën e tij. Do të ketë vështirësi në lidhje ligjore për çiftet e tjera.

Shigjetari me ashendent Akrepin: Nga ana shëndetësore, gjithçka do të jetë në rregull në përgjithësi. Por, në pranverë, rrezikoni të bëheni të irrituar dhe në mënyrë të nervozuar të dobësuar, duke iu nënshtruar sëmundjeve të përhapura, alergjive të ndryshme dhe helmimeve nga ushqimi. Do të keni një oreks shumë kapriçioz nga korriku: do të kaloni nëpër faza bulimie të ndjekura nga periudha të anoreksisë. Atëherë do të tundoheni të ushqeheni në një mënyrë të pakontrollueshme.

Shigjetari me ashendent Shigjetarin: Këtë vit, do të jeni më pak të prirur drejt luftimit dhe virulencës (dhunës) sesa zakonisht. Tani do të preferoni të fitoni kohë, të qetësoni lojën, të bëni gjithçka që është e nevojshme për të ruajtur qetësinë. Por kjo nuk do t'ju ndalojë të vazhdoni të konsolidoni përparësitë e fituara dhe madje të refuzoni të bëni kompromis në disa fusha që ju duken themelore.

Shigjetari me ashendent Bricjapin: Aleatët tuaj planetarë do t'ju ndihmojnë të arrini aftësi profesionale këtë vit. Në të vërtetë, ata do të mbështesin veprimet tuaja me të gjitha forcat e tyre. Diplomat nga koka te këmbët, do të keni sukses të nxirrni veten në pah në punën tuaj, pa u dhënë kolegëve tuaj përshtypjen se po ecni në kopshtet e tyre me lule.

Shigjetari me ashendent Ujorin: Vit mjaft i mundimshëm i shënuar nga vështirësi financiare. Do të duhet të bëni shpenzime të paparashikueshme dhe të pangjeshshme. Nga ana tjetër, do ta keni të vështirë të rikuperoni shumat që ju kanë borxh dhe të merrni një kredi apo hua. Sidoqoftë, një përmirësim është i mundur në prill, shtator dhe dhjetor, për shkak të disa të ardhurave që vijnë papritur ose një rritje page.

Shigjetari me ashendent Peshqit: Tretja dhe asimilimi do të jenë të dobët gjatë verës, me siguri për shkak të nxehtësisë. Mos hani në çdo mënyrë dhe në çdo kohë. Do të jetë e rëndësishme të gjeni një ekuilibër të mirë në sektorin e ushqimit. Bëni kujdes me zorrët tuaja, të cilat do të jenë pika juaj e dobët. Pini shumë ujë natyror midis vakteve.

 

BRICJAPI NĒ 2020

Sipas horoskopit tuaj, viti 2020 është një vit kur do ta vini mendjen në fokus të plotë dhe do të krijoni botën që keni dëshiruar të jetoni si Bricjap.

A do të jetë 2020 një vit me fat për Bricjapin?

Ndryshe nga viti 2019, viti 2020 do të jetë i jashtëzakonshëm për Bricjapët. Dhe këtu po flasim për të gjitha aspektet e jetës së tyre. Viti 2020 do të jetë një nga vitet më të mira për Bricjapët, plot mirëqenie materiale dhe emocionale.

Jupiteri do të jetë një nga shumë planetët që do të jenë aleatët tuaj për vitin 2020. Do të jetë një vit me mundësi të shkëlqyera: nëse jeni çift, përgatituni vetë për të bërë projekte të rëndësishme për të ardhmen. Nëse jeni beqarë, çdo takim mund të jetë i duhuri për të realizuar ëndrrat tuaja të dashurisë. Vështirësitë e vetme mund të ndodhin në gjysmën e dytë të vitit, me Marsin në Dashi: mbase nuk do të jetë koha e duhur për një bashkëjetesë! Seksi do jetë fantastik, por do të ketë ditë kur dëshira juaj do të jetë e vogël.

Ndikimet planetare në Bricjap në vitin 2020

Ndikimi i Uranit retrogradë për shenjën e Bricjapit në vitin 2020: Ju gjithmonë keni dashur ta bëni jetën tuaj më të veçantë, unike dhe plot entuziazëm, dhe tani është koha e duhur për t’i dhënë ngjyrim gjërave. Pavarësisht nëse e ndjeni këtë apo jo, mund t’i hyni një aventure më të madhe në jetë, kështu që të harmonizoni ëndrrat me realitetin tuaj. Ju mund të jetoni ëndrrën për të cilën synoni, kështu që shikoni kalendarin tuaj dhe shihni se si mund ta ngjyrosni atë që të mund të keni ditë më të gëzueshme se më parë.

Plutoni është në lëvizje retrogradë midis 26 Prillit dhe 5 Tetorit në Bricjap. Plutoni do të ushtrojë presion mbi Bricjapët, një shenjë që ai tranziton për një kohë të gjatë (afërsisht 16 vjet).

Koha kur Plutoni takon Diellin, do të jetë e pasur me zbulesa, shndërrime të brendshme, ndryshime domethënëse në besime, qëndrime. Për disa Bricjapë, të cilët janë më shumë evolucionarë shpirtërisht, të gjitha këto shndërrime do të duken të natyrshme, pasi ata tashmë janë njohur me vlerat shpirtërore dhe e kuptojnë nevojën për të transformuar diçka brenda vetes.

Sidoqoftë, për të tjerët që janë më pragmatikë dhe më të tërhequr ndaj gjërave materiale, këto shndërrime mund të vështira për t'u zbatuar, kuptuar dhe menaxhuar. Siç ndodh shpesh në jetë, kur nuk e kuptojmë se jemi në një udhëkryq dhe se duhet të zgjedhim rrugën tonë, kur nuk jemi në harmoni me shpirtrat tanë, dhe e prishim lidhjen me hyjninë, ndodhin ngjarje të pakëndshme në jetën tonë për të shkaktuar zgjimin shpirtëror.

 Jupiteri retrogradë është në shenjën tuaj, në shtëpinë e personalitetit. Ky aspekt planetar lehtëson në katër muajt e ardhshëm zbulimin e informacionit që mund të përdorni në avantazhin tuaj. Ju keni besim në veten tuaj dhe përpiqeni të zhvilloheni profesionalisht dhe jo vetëm. Gjithashtu, duhet të jeni më të kujdesshëm në lidhje me atë lloj informacioni që merrni, dhe si mund ta përdorni atë për përfitimin tuaj.

Dashuria & Marrëdhëniet

 2020 gjen një luftë të vazhdueshme për të balancuar dashurinë dhe punën, familjen dhe shtëpinë. Në fakt, ju në të vërtetë mund të ndjeheni sikur nuk ju duan dhe ju nënvlerësojnë deri në mes të pranverës, kur më në fund komunikimet përmirësohen dhe ju do të shijoni marrëdhënie më të këndshme dhe plotësuese.

Nga mesi i verës, do të gjeni marrëdhënie më të gëzueshme dhe spontane dhe këto mund të bëjnë që më vonë gjatë vitit ju të bëni një vlerësim shumë serioz në lidhje me përparësitë dhe marrëdhëniet. Bricjapët e vetmuar mund të fillojnë një marrëdhënie dashurie, ndërsa ata që tashmë kanë formuar një çift mund të marrin lajmin se do të bëhen prindër.

Karriera dhe puna

2020 nuk do të jetë një vit i rëndësishëm për karrierën tuaj, por ju nuk do të keni as pengesa! Koha juaj më e mirë do të jetë drejt fundit të vitit kur energjitë janë të favorshme për ndryshim nëse vendosni ta bëni atë, ose për përparim nëse vendosni të përfitoni nga kjo. Për të çuar më tej qëllimet tuaja për të ardhmen do të filloni një aleancë të re ose një grup të ri shoqërues në mes të verës që është jashtë normës për ju dhe nevoja juaj për strukturë do t'ju tërheqë përsëri në fokus deri në fillim të vjeshtës. Sjelljet e përgjegjshme të punës suaj, aftësitë në menaxhim dhe rregull, organizimi dhe autoriteti do të shprehen në marrëdhëniet me të tjerët.

Bricjapët do të vërejnë madje që nga fillimi i vitit 2020 që do të ndjehen ndryshe - sa ndryshe varet nga vendimet që kanë marrë në dy vitet e fundit. Për shumë njerëz, financat e tyre mund të jenë disi të parregullta për pjesën më të madhe të vitit sepse disa vendosin se duhet të ndryshojnë vendin e tyre të punës. Nga prilli deri në gusht, ata kanë mundësinë për të përmirësuar jetën e tyre shoqërore - ose ata do të zgjerojnë grupin e miqve të tyre, ose do të marrin pjesë në më shumë aktivitete në grup. Nëse duan të udhëtojnë, nëntori është muaji më i mirë.

Paraja

2020 do të sjellë energjitë e vazhdueshme pozitive në financat tuaja. Do të zbuloni që financat përsëri vijnë nga marrëdhëniet e punës dhe partneritetet e afatgjata, ose nga e njëjta karrierë dhe punë që keni bërë.

Njerëz të tjerë dhe ndikime të jashtme mund t'ju ndërhyjnë oset’ju  kufizojnë në transaksionet tuaja financiare.

Do të shihni investime me përfitime të shkëlqyera ose mundësi blerjeje dhe shitjeje për të fitim. Është koha që të vazhdoni të ndërtoni dhe rritni pasuritë tuaja.

 Parashikimi i shëndetit

 Status Kuo-ja është motoja për shëndetin tuaj këtë vit. Jo shpesh për të gjithë ata që interesohen për shëndet dhe mirëqënie, 2020 nuk do të sjellë një ndryshim. Për shkak të sfidave tuaja të ekuilibrit në jetën tuaj, do të ishte e mençur të merreni me disa nga disiplinat e biznesit tuaj dhe të punës dhe ta përqendroni atë energji në një regjim shëndetësor dhe praktika më të mira shëndetësore këtë vit. Fundi i vitit sjell një shenjë të së ardhmes që 2020 është një vit i rëndësishëm për ndryshimin e jetës dhe nuk do të duhet të përqendroheni në një energji apo burime të shteruara në atë kohë.

 
Ashendenti ju thotë më shumë…

Bricjapi me ashendent Dashin :  Do të keni sukses të veçantë në punën tuaj gjatë vjeshtës. E gjithë kjo sepse do të keni ditur të shfrytëzoni plotësisht idetë tuaja dhe të zhvilloni imagjinatën tuaj krijuese. Nga ana tjetër, marrëdhëniet tuaja me rrethin tuaj profesional mund të paraqiten të vështira, veçanërisht në maj. Kujdes nga keqkuptimet. Mos hezitoni të vendosni pikat mbi i për t'u siguruar që mesazhi juaj është kuptuar.

Bricjapi me ashendent Demin: Do të jeni në gjendje të rrethoheni me disa masa paraprake për të realizuar projektet që janë të rëndësishme për ju. Mos bini në gjumë në një strofkë të rehatshme, në një rutinë të sigurt - ose përndryshe do të përfundoni të mërzitur, dhe dekurajimi ose depresioni do të vijnë dhe ju vizitojnë. Lëvizni, veproni, kënaquni me aktivitete të pazakonta ose emocionuese, takoni njerëz të rinj, etj.

Bricjapi me ashendent Binjakët: Do të ketë ulje dhe ngritje, kohë me fat dhe kohë tensioni. Kjo do të thotë se sensi juaj i përshtatjes do të jetë shumë i kërkuar nëse doni të ruani ekuilibrin tuaj. Përpiquni të jeni më të hapur, më të sinqertë në afrimin tuaj me njerëzit dhe gjërat. Sepse nuk është e lehtë të merresh me ty: ju e kontrolloni gjithmonë veten tuaj!

Bricjapi me ashendent Gaforren: Ka shumë mundësi që të kaloni probleme në jetën tuaj profesionale: mosmarrëveshje me ndonjë koleg, qëndrim armiqësor nga një epror, përkeqësim i kushteve të punës, apo edhe fatkeqësi e jashtme që mund të ndikojë në punë. Kërkohet kujdes: qëndroni vigjilent, mos merrni vendime me lehtësi.

Bricjapi me ashendent Luanin: Nga Marsi në Shtator, energjia juaj do të rritet dhjetëfish dhe do të jetë pasuria juaj më e çmuar. Do të jetë e nevojshme vetëm të shmangni t’i dorëzoheni agresionit, i cili shpesh do të tregojë majën e hundës së vet. Gjithashtu sigurohuni të kontrolloni oreksin tuaj për t’i hyrë rrezikut. Nëse futeni në biznese tepër të rrezikshme, rrezikoni të futeni në telashe serioze.

Bricjapi me ashendent Virgjëreshën: Me ardhjen e papritur të parave në prill dhe maj, situata juaj materiale do të paraqitet mjaft e mirë. Do të rritni edhe burimet tuaja. Sidoqoftë, absolutisht shmangni t’i jepni para hua një të afërmi tuaj. Vendosni disa para mënjanë, edhe nëse keni blerje për të bërë për shtëpinë. Shikoni mirë shpenzimet tuaja të planifikuara dhe do të shihni se mund t'i zvogëloni ato në mënyrë të përsosur këtu dhe atje.

Bricjapi me ashendent Peshoren: Marrëdhëniet me fëmijët tuaj shpesh mund të jenë të stuhishme. Nëse ata janë adoleshentë, nuk do të ndiheni në të njëjtën gjatësi vale me ta, dhe kjo do t'ju bëjë të mos ndiheni rehat, veçanërisht gjatë muajve të verës. Mos jini shumë të ashpër, do të duhet të hiqni dorë për të ruajtur engjëjt tuaj nga larg.

Bricjapi me ashendent Akrepin: Nëse keni një jetë seksuale shumë të lirë, kini kujdes nga partnerët që nuk i njihni mirë, sepse rreziqet e infeksionit do të jenë të mëdha. Por padyshim kjo nuk është asnjë arsye për t’ju bërë asket! Nëse jeni absolutisht të sigurt për partnerët tuaj, shkoni me gëzim me ta. Përndryshe, mos harroni kondomin!

Bricjapi me ashendent Shigjetarin: Rrezik debatesh të shpeshta me partnerin tuaj për çështje parash. Do të përpiqeni të vendosni një plan kursimi në shtëpi, por tjetri do të refuzojë të jetë i detyruar ta bëjë këtë, veçanërisht nëse është një i lindur i Ujorit ose Peshores. Do të duhet të gjeni një kompromis çdo herë, por detyra nuk do të jetë patjetër e lehtë!

Bricjapi me ashendent Bricjapin: Në punë, pengesat nuk do të mungojnë. Por ato do të zgjojnë shpirtin tuaj të luftimit në vend që t'ju dekurajojnë. Sidoqoftë, konfliktet serioze me eprorët tuaj mund të bllokojnë situatën. Jini diplomatik dhe fleksibël.  

Bricjapi me ashendent Ujorin:  Τe stomaku dhe të mëlçia do të zbuloni dobësi, sidomos në mes të majit dhe shtator. Kjo nuk ka asgjë të pakuptueshme pasi lakmia juaj në të ngrënë dhe mungesa juaj e gjykimit të shëndoshë në produktet ushqimore ju kanë shtyrë drejt teprimit. Me vendosmëri mbani një dietë dhjetëditore, dhe gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi me ashendent Peshqit: Ju jeni në gjendje të vlerësoni si njohës i mirë i pjatave dhe verërave. Por mos u vetëkënaqni kaq shumë. Pjatat e thjeshta mund t’ju jepnin kënaqësi pa dëmtuar sistemin tuaj të tretjes. Dije se "goja vret më shumë njerëz sesa shpata" (proverb francez).

 

UJORI NĒ 2020

Sipas horoskopit të vitit 2020, me gjithë energjinë në shenjën tuaj, Ujori këtë vit premton të ketë më shumë energji sesa vitin e kaluar. 2020 është një vit me fat, një vit ndryshimesh për mirë. Do të gjeni paqe, harmoni dhe lumturi. Edhe pse zakonisht jeni bredharak, nuk ju pëlqen të kapeni pas njerëzve apo vendeve për një kohë të gjatë, dhe nuk zini rrënjë lehtë, këtë vit do të kaloni disa ndryshime domethënëse që do t'ju largojnë nga zona juaj e rehatisë .

2020 do të jetë një vit që do t'ju shohë të rriteni shpirtërisht, ekziston mundësia që të mos vini re përparimin e madh që do të bëni në lidhje me vizionin tuaj të dashurisë dhe jetës si çift. Saturni në pranverë do të kalojë në Shenjën tuaj dhe do t'ju bëjë shumë të mençur. Për të qëndruar me partnerë mediokër, preferoni të mbeteni lumturisht beqarë. Por, nuk do të jetë e gjatë! Venera në Binjakët midis Prillit dhe Korrikut me siguri do të sjellë dashuri të madhe. Hyrja në intimitet me dikë do të jetë magji edhe në seks.

Ndikimet planetare në Ujor në vitin 2020

Ndikimi i Plutonit në Ujor: Ujori përcaktohet nga jokonformiteti dhe idealizmi, për këtë arsye ata janë gjithmonë të gatshëm për ndryshim. Ata mërziten shpejt, dhe gjithmonë kërkojnë aventura dhe njohuri. Ata nuk u kushtojnë vëmendje detajeve dhe jo gjithmonë tregojnë tolerancë. Nën ndikimin e Plutonit, ata mund të bëhen egoistë ose të padurueshëm. Në dashuri, ata kanë nevojë për mirëkuptim dhe mbështetje nga partnerët e tyre.

Jupiteri është në lëvizje retrograde në Bricjap midis 15 majit dhe 13 shtatorit, dhe kjo do t'ju nxisë që të rivlerësoni të gjitha marrëdhëniet tuaja të miqësisë dhe të vendosni se cilat janë të vlefshme për t'u ruajtur.

Mërkuri është retrogradë midis 17 shkurtit dhe 10 marsit në Ujor. Ndoshta do të ndjeheni më të irrituar kur Mërkuri është retrogradë. Do keni ditë më pak optimiste, të cilat do të zvogëlojnë aftësinë tuaj për të dalluar dhe vullnetin për të vepruar. Por mos e lejo veten të rrëmbehesh nga kjo valë. Mos harro gjithmonë se ka zgjidhje. Thjesht duhet të përpiqesh që të mund të shohësh gjithçka që po ndodh nga këndvështrime dhe pikëpamje të tjera.

Marsi është retrogradë në Dash, dhe ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit do të kalojnë një periudhë prej dy muajsh kur do të bëhen më të shqetësuar, stresuar dhe tunduar të marrin vendime të nxituara, ose të marrin iniciativa për të cilat më vonë do të pendohen. Aspektet planetare kërkojnë qetësi, durim dhe më shumë relaks.

Tranziti retrogradë i Uranit ju ofron mundësinë për të ndryshuar dinamikën por përmes ndryshimit tuaj. Jeni mësuar të keni gjithmonë të drejtë, por nëse i tregoni botës teknika të reja për të ndërtuar siguri në marrëdhënien tuaj, do të shpërbleheni nga një përgjigje tjetër që ju jep kënaqësi. Prandaj, nëse përpiqeni të diskutoni me familjen tuaj ndryshe, mund të shihni që keni shanse më të mëdha për t'i arritur ato vërtet dhe për të marrë gjithçka që ju nevojitet.

 Dashuria & Marrëdhëniet

Parashikueshmëria, stabiliteti, siguria dhe kënaqësia e dashurisë, martesës dhe marrëdhënieve afatgjata nuk janë pika juaj e fortë këtë vit dhe ju mund të shihni humbje në të gjitha këto fusha, madje edhe në miqësi. Kjo mund t’ju bëjë të tërhiqeni pasi të kuptoni se nuk mund të merreni vesh me të tjerët.

Ndryshimi i humorit,  pakënaqësia, shpërthimet e papritura mund të ndodhin. Edhe marrëdhëniet e biznesit mund të vështirësohen apo pengohen. Ju keni disa mësime për të mësuar këtë vit në marrëdhënie dhe ato mësime nuk do të pakësohen në vitin 2020. A do ta gjejnë Ujorët beqarë dashurinë në vitin 2020? Këtë vit, ata mund të takojnë, përmes rrethit të tyre shoqëror, dikë që do të rrisë interesin e tyre dhe me të cilin mund të fillojnë një marrëdhënie. Kjo mund të nënkuptojë një ndryshim në qëndrimin dhe vizionin ndaj një miku të vjetër. Ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit do të vazhdojnë të kenë ulje-ngritje në marrëdhëniet e tyre të dashurisë dhe këshillohen të komunikojnë me shumë kujdes. Ky nuk është një vit i favorshëm për të bërë plane martese.

Karriera & Puna

Fuqia personale është e juaja në vitin 2020 në botën e punës. Do të keni pak shqetësime deri në mes të vitit, kur të gjitha duket se do t’ju mblidhen. Ju pa dyshim do të gjeni ide pionierësh, mënyra të reja për të bërë gjëra dhe risi . Thjesht do të rrisni vetëbesimin dhe sigurinë dhe të tjerët do t’ju ndjekin. Në vitin 2020, Ujori mund të befasohet nga disa ngjarje që do t'i nxjerrin ata nga zona e tyre e rehatisë, veçanërisht në punë. Ujori do të ketë mundësinë për të zgjeruar rrethin e tyre miqësor, për të takuar njerëz të rëndësishëm, të cilët do t'u ofrojnë atyre mundësi të reja për të përparuar dhe evoluuar. Në të njëjtën kohë, ata do të kenë mundësinë për të filluar projekte të leverdisshme, afatgjata.

Paraja

 Paratë ju gjejnë në vitin 2020. Keni qenë të fokusuar në to për vitet e fundit dhe janë ato që ju gjejnë juve në çdo mënyrë të mundshme. Gjithçka do ta keni më të madhe: shitje, promovime, nderime, njohje, të ardhura më të mëdha. Është një vit i mirë në këtë sektor. Faktori i vetëm pengues në prodhimin e të ardhurave tuaja është në marrëdhëniet që mund të mbështesin atë prodhim të ardhurash. Do të ishte mirë të përforconi marrëdhëniet nëse të ardhurat ose financat tuaja varen nga marrëdhënia.

Pranvera është një kohë e mirë për të kërkuar këshilla dhe ndihmë nga jashtë për financat. Deri në fund të vitit, do ta shihni si një vit rritjeje dhe përparimi të fortë.

Parashikimi i shëndetit

Ju mund të tërhiqeni fuqimisht nga praktikat shëndetësore alternative në vitin 2020 dhe do të jetë në dobinë tuaj t'i integroni ato në jetën tuaj. Ju keni shijuar shëndet të gjallë fizik vitet e kaluara, por sfidat shëndetësore në fillim të vitit do t'ju çojnë në alternativa dhe shërim.

Do të duhen disa muaj por nuk do keni pengesa serioze. Puna në grupe ose rrjete me praktika shëndetësore është shumë e mundshme këtë vit. Në vitin 2020 do të keni nevojë për shëndet të mirë pasi problemet tuaja të marrëdhënies dhe partneritetet do të vazhdojnë të shkaktojnë stres të madh. Stresi mund të sjellë pasoja trupore, kështu që është koha për të vendosur praktika të mira.


Ashendenti ju thotë më shumë….

Ujori me ashendent Dashin: Shpesh, ndikimet planetare do të prekin jetën financiare, por në një mënyrë të çoroditur. Problemet me paratë do të shfaqen në prill, korrik dhe tetor. Por ato mund të zgjidhen nëse merrni kredi. Mos u mbështetni shumë te miqtë për t'ju ndihmuar në këto rrethana të vështira, edhe nëse ato janë shumë të dashur dhe shumë besnikë ndaj jush.

Ujori me ashendent Demin: Nga shkurti deri në qershor, prisni gjëra të mëdha në çështjet e zemrës. Shpirti juaj romantik mund t’i nënshtrohet disa teprimeve, por kësaj here pa peshë. Çdo gjë që do të thoni dhe bëni do të vlerësohet. Do të keni raste të shumta për të takuar njerëz të këndshëm, për të dalë. Do të jeni të papërmbajtshëm dhe do të evoluoni në një kontekst romantik po aq të këndshëm sa edhe të lehtë. Udha do të jetë e lirë për të bërë për vete personin e ëndrrave tuaja rreth muajit maj.

Ujori me ashendent Binjakët:  Do të përjetoni sukses në punën tuaj; megjithatë, kini kujdes nga ziliqarët, të cilët janë midis armiqve dhe mes miqve tuaj. Gjithashtu, adoptoni një dietë më të rreptë për të ulur nivelin e kolesterolit. Viti i favorshëm për përpjekjet intelektuale të të gjitha llojeve; lexoni shumë, interesohuni për tema të ndryshme.

Ujori me ashendent Gaforren: Ndonjëherë do të jesh i prirur drejt njëfarë melankolie dhe një pesimizmi të caktuar; reagoni duke provuar të ndryshoni mendimin tuaj. Kontrolloni fjalët, përndryshe marrëdhëniet tuaja martesore do të shpërthejnë. Është e kotë të shpresosh të fitosh para nga fati duke harxhuar kursimet e tua për lojëra; me durim vazhdoni të fitoni bukën tuaj me djersën e ballit.

Ujori me ashendent Luanin: Në profesionin tuaj, mos i besoni intuitës së rreme dhe tundimeve të sugjeruara nga të tjerët. Nëse është e mundur, shmangni udhëtimet larg shtëpisë këtë vit, pasi të gjitha llojet e telasheve ju presin. Në anën financiare, si dhe në anën e ndjenjave besojini vetëm sensit tuaj të organizimit, i cili do të jetë i shkëlqyeshëm.

Ujori me ashendent Virgjëreshën: Shpesh do të jesh i prirur për introspektivë; kjo do t'ju bëjë të mendoni për atë që dëshironi në të vërtetë në jetë, por gjithashtu mund t'ju bëjë më të mërzitshëm për të afërmit tuaj. Mos u përpiqni të zgjidhni mosmarrëveshjet tuaja në një mënyrë të zhurmshme: favorizoni mënyrën miqësore. Në punën tuaj, një profil i ulët do të dalë i nevojshëm.

Ujori me ashendent Peshoren: Detyrimet dhe përgjegjësitë tuaja do të jenë të shumta, dhe ju do të duhet të organizoheni metodikisht për t'i përmbushur ato. Do të jesh i prirur të shpenzosh shumë për të kënaqur kënaqësitë e përkohshme ose për t'i bërë njerëzit ziliqarë; ki kujdes, problemet financiare mund të të bien më shpejt nga sa mendon!

 Ujori me ashendent Akrepin: Në dashuri, nuk do hezitoni t'i ktheni partnerit reston që i takon; Kini kujdes, mund të shkonte shumë keq! Problemet familjare do të grumbullohen dhe do të duhet shumë guxim dhe mendjemprehtësi për t'i zgjidhur ato. Mos u shqetësoni për fatin tuaj: nuk është aq i keq sa e imagjinoni; në çdo rast, gjithmonë mund ta përmirësoni.

Ujori me ashendent Shigjetarin: Do të keni shumë ambicie dhe entuziazëm, gjë që do t'ju bëjë të arrini gjëra të bukura. Aftësitë tuaja intelektuale do të rriten, dhe do të keni mundësi të kuptoni ato që më parë ju dukeshin të paqarta. Kujdes nga keqkuptimet dhe konfuzioni në marrëdhëniet tuaja; mos besoni gjithçka që ju thuhet.

Ujori me ashendent Bricjapin: Mos keni shumë ambicie dhe tregohuni më të butë ndaj vetvetes, përndryshe gjithmonë do të jeni të nervozuar. Ulje e ndjeshme e tonit midis majit dhe korrikut; bëni një kurë me bimë xhenseni ose farë gruri. Mos u besoni stimuluesve dhe qetësuesve. Probleme në jetën profesionale ndërmjet prillit dhe tetorit; mos u përpiqni t'i rregulloni punët tuaja duke shkelur ligjin, është e rrezikshme!

Ujori me ashendent Ujorin: Do të duhet të bëni disa prova këtë vit, por do t’i bëni pa u dëmtuar. Mundësi të reja dhe të shkëlqyera do të lindin në punën tuaj gjatë pranverës. Nëse jeni duke kërkuar një punë që lidhet me ju, do të jeni të kënaqur. Disa probleme të vogla të tretjes gjatë verës për shkak të një goditjeje të fermentimit të zorrëve; evitoni frutat dhe perimet e papjekura mirë dhe hani kos.

Ujori me ashendent Peshqit: Do t'i jepni të gjitha për t’u kënaqur, dhe përpjekjet tuaja do të shpërblehen; dashuria juaj do të lulëzojë, veçanërisht në verë. Suksesi në punë; profesionet që kërkojnë hollësira dhe durim do të favorizohen në veçanti. Në fillim të shtatorit, rrezikoni të keni reflekse të çrregulluara; do të duhet të ushtroni kontroll më të madh mbi veten; bëni joga.


PESHQIΤ NĒ 2020

Sipas horoskopit tuaj të vitit 2020, bollëku i disponueshëm për ju këtë vit gjendet brenda marrëdhënies që mund të formoni me veten tuaj.

Disa mund të mendojnë se viti 2020 do të jetë për ju viti i miqësive të mëdha sesa i dashurive të mëdha, por në realitet kufiri midis këtyre dy botëve do të jetë me të vërtetë i hollë. Ju pëlqen ideja për të qenë së bashku me dikë që mund t’i besoni çdo gjëje. Venera në Binjakët do të sjellë pak trazira në jetën e çiftit në prill, maj, qershor dhe korrik: ideja e një tradhtie do të gumëzhisë në mendimet tuaja. Seksi do të jetë një nga shumë mënyra për të përmirësuar bashkëpunimin me partnerin tuaj.

A është 2020 një vit me fat për Peshqit? Në vitin 2020, Peshqit do të kenë një fat të jashtëzakonshëm në dashuri, megjithëse nuk do ta kuptojnë atë që nga fillimi. Edhe pse viti duket se fillon normalisht, dashuria do të arrijë më vonë në formën më të pazakontë. Në qershor, Peshqit do të forcojnë marrëdhënien e dashurisë që ata tashmë kanë, ose do të fillojnë një të re, mjaft premtuese.

Ndikimet planetare te Peshqit në vitin 2020

 Në vitin 2020, Plutoni zhvillon anën pesimiste dhe frikën e dështimit në një marrëdhënie për Peshqit. Njerëzit e kësaj shenje janë jashtëzakonisht të predispozuar për të ëndërruar edhe gjatë ditës, dhe ata shpesh do të jenë në disavantazh, sepse jetojnë në një botë utopike. Ata janë të devotshëm dhe të dashur, por mund të reagojnë jashtëzakonisht agresivisht nëse zbulojnë se janë mashtruar. Në dashuri, ata gjithmonë marrin parasysh besime të caktuara dhe nuk miratojnë kompromise.

Lëvizja mbrapsht e Jupiterit do t'ju bëjë të korrigjoni ekzagjerimet dhe disonancat (mosmarrëveshjet) në perceptimet ose vizionin tuaj për punën, suksesin, vetë-afirmimin dhe fatin.

Ndikimi i Mërkurit retrogradë tek Peshqit: Si dikush i lindur nën Peshqit, ju tashmë keni tendencë të jeni pak dramatik, por kur Mërkuri është retrogradë, impulsiviteti juaj mund të shpërthejë. Çdo emocion që e keni bllokuar deri më tani do të shfaqet, i cili mund të bëhet dërrmues për njerëzit përreth jush që do të ndjehen të sulmuar, edhe pse mund të keni arsye për t'u mërzitur dhe për të reaguar. Gjatë kësaj periudhe, është e rëndësishme të kuptoni rëndësinë e mënyrës së formulimit të mendimeve tuaja dhe mënyrën e shprehjes së ndjenjave. Është më mirë dhe më e shëndetshme të mendoni dy herë para se të thoni diçka.

Neptuni do të jetë retrogradë në Peshq ndërmjet 23 qershorit dhe 29 nëntorit të vitit 2020. Gjatë kësaj kohe, nga ju kërkohet që të përqendroheni më shumë në veten tuaj, në një nivel personal, por do të kaloni nëpër të njëjtin proces të rikalibrimit për qëllime më të larta në një niveli kolektiv. Neptuni retrogradë në Peshqit, shenjen më të ndjeshme, përfaqëson rilidhjen me kapacitetet tuaja jashtëshqisore. Mendjemprehtësia juaj aktivizohet, dhe ju bëheni energjitikisht perceptues.

Për Peshqit, tranziti i Uranit në Dem do të sjellë mënyra krejt të reja komunikimi, të cilat mund të duken të frikshme për ta. Sidoqoftë, nëse i besoni zemrës dhe zërit tuaj të brendshëm, gjithmonë do të dëgjoheni. Nuk rekomandohet të heshtni, dhe do të ishte e mençur të dilni nga zona juaj e rehatisë. Tani është koha për të folur qartë dhe për t'i lënë njerëzit t'ju njohin më mirë.

Me Marsin retrogradë, do të jetë një periudhë kur Peshqit do të ndiejnë nevojën për vetmi, meditim dhe introspeksion pasi Marsi është retrograde në shtëpinë e subkoshiencës. Në të njëjtën kohë, Peshqit këshillohen që t'i kushtojnë vëmendje të veçantë sektorit të tyre shëndetësor dhe profesional, të trajtojnë kushtet e tyre ekzistuese dhe të mos mbingarkohen nga situata më pak të pakëndshme që mund të ndodhin në punë. Ata kanë energji të ulët në kryerjen e detyrave të përditshme.

 Dashuria & Marrëdhëniet

 Marrëdhëniet nuk janë një përparësi për ju këtë vit. Nuk do interesoheni shumë dhe do të mësoni të shmangni ato marrëdhënie që nuk ju sjellin asgjë. Do të keni prirje të meditoni për atë që ka funksionuar dhe atë që nuk ka funksionuar dhe do të jeni të gatshëm t'i lini ato lidhje që nuk ju plotësojnë ose që janë shkatërruese. Nëse jeni i martuar, ju do të prireni të qëndroni të tillë.

Beqarët e vetmuar në vitin 2020 do të kenë mundësinë për të takuar dikë që do të ndryshojë rrënjësisht të ardhmen e tyre, dhe ata që tashmë janë në një lidhje do të fillojnë të mendojnë seriozisht për t'u martuar dhe për të zgjeruar familjet e tyre.

Karriera dhe puna

Do të keni etje për liri dhe sipërmarrje të reja në botën tuaj të punës dhe karrierës. Ky është viti që do ta merrni. 2020 ju sheh më të gatshëm të ndërmerrni rreziqe ose të krijoni shtigje të reja profesionalisht dhe do të zbuloni se puna që keni zgjedhur këtë herë do t'ju sjellë kënaqësi më të thellë, do të ketë kuptim më të madh.

Tre vitet e fundit nuk kanë qenë edhe aq të këndshme. Do të kënaqeni në vitin 2020, veçanërisht pas pranverës kur sipërmarrjet (projektet) e reja marrin një formë krejt të ndryshme nga sa jeni mësuar. Do të shkoni përtej zonës suaj të rehatisë, por do të jeni mjaft të qetë për ta bërë këtë. Puna e përkushtuar është një fjalë kyçe e rëndësishme për ju këtë vit.

Paraja

Puna juaj do të sjellë shpërblim, jo e vënë në dyshim deri në eklipsin pranveror. Kur kjo të ndodhë këtë vit, ju do të ndërroni vend shpejt dhe çdo humbje do të kthehet shpejt për të fituar pasi të ristrukturoni çështjet tuaja financiare, strategjitë tuaja financiare dhe madje edhe filozofinë tuaj financiare. Ju mund të mos i shihni ndryshimet tek ju, por të tjerët po dhe ato do të tërhiqen pas jush dhe atëherë do të duket se fati ka mbërritur me një bollëk mundësish të të ardhurave, të reja, të ndryshme dhe aventureske.Do të bëni plane serioze financiare, por jini më të hapur ndaj mënyrave të reja.

Shëndeti

Problemet shëndetësore mund t’ju sfidojnë këtë vit 2020 ose ato mund të shtohen më shumë. Do të jeni më të hapur për të bërë gjërat që duhen për të rikthyer shëndetin në rregull dhe do ta bëni këtë shpejt në fillim të verës dhe do të jetë një ndryshim i vazhdueshëm i përqendrimit në ushqim, dietë, stërvitje dhe mirëqenie.

Një kthim dy-mujor në pranverë, jo i një natyre serioze, çon në ndryshim të përhershëm. Do të gjeni gjithashtu ndryshime të një natyre emocionale dhe do të vini në një plan më të lartë shpirtëror, ëndërrimtar që do të zvogëlojë stresin për ju, duke ju sjellë paqen, kënaqësinë dhe gëzimin e kërkuar për një kohë të gjatë. 2020 sjell aventura dhe argëtim të vazhdueshëm dhe ju dëshironi të jeni mirë t'i shijoni ato në të gjitha nivelet.

Ashendenti ju thotë më shumë..

Peshqit me ashendent Dashin: Mund të pësoni vonesa dhe pengesa në disa fronte; mos u mërzitni, gjithçka do të rregullohet. Duhet të kujdeseni për shëndetin, mos e bëni tendosje të tepruara në trupin tuaj. Ju do të josheni për të hedhur hijen dhe për të komprometuar sigurinë e punës suaj aktuale. Kujdes nga një prej miqve tuaj.

Peshqit me ashendent Demin: Do të duhet të pohoni më mirë qëllimet tuaja dhe të mos hiqni dorë nga ambiciet që keni vendosur për veten tuaj. Shtëpia juaj do të jetë teatri i ndryshimeve të thella; ato do të duhet të negociohen me një qetësi të shkëlqyeshme. Në maj, ju do të keni një takim që mund të rrezikojë bashkimin tuaj aktual; mundohu të jesh i arsyeshëm.

Peshqit me ashendent Binjakët: Parashikohen vështirësi materiale; do të ishte më mirë të shtyheshin disa blerje jo urgjente. Do të keni një shans të mirë për të patur një takim sentimental shumë të rëndësishëm gjatë muajit qershor. Nëse bashkimi juaj aktual rezulton i pamundur, mos hezitoni të bëni një shkëputje. Edhe në momentet më të errëta, përpiquni të shihni anën e ndritshme të gjërave.

Peshqit me ashendent Gaforren: Martesa do të tërheqë beqarët me forcë të veçantë këtë vit. Mos harxhoni shumë para për dashuritë tuaja. Marrëdhëniet me rrethin tuaj familjar do të jenë të këndshme, pa re. Do të keni shumë për të bërë këtë vit; sidoqoftë, gjej kohë të marrësh frymë, ajrosu dhe mendo: kjo është thelbësore.

 Peshqit me ashendent Luanin: Evolucion i rëndësishëm i jetës suaj profesionale ose situatës sociale; përshtatuni me të tjerët falë ndryshimeve. Viti i favorshëm për punët tuaja të zemrës; mundësi për dashuri me shikim të parë në korrik. Do të dini të gjeni argumentet për të bindur bankierin tuaj që t'ju japë një kredi të madhe, ose shefin juaj për t'ju bërë një rritje page.

Peshqit me ashendent Virgjëreshën: Nuk do të gjeni një ekuilibër midis karrierës dhe jetës suaj private; jini të durueshëm. Një rishfaqje alergjie ose dukuri të mbindjeshmërisë pritet për muajt e pranverës. Projektet tuaja të tanishme kanë nevojë për pak më shumë reflektim për të pasur sukses. Fëmijët tuaj do t'ju shqetësojnë, por mos u përpiqni t'i mbivlerësoni ata.

Peshqit me ashendent Peshoren: Probleme dhe zhgënjime në nivelin sentimental; dyfishoni përpjekjet tuaja për të mbajtur marrëdhënie të mira. Konsideroni të zvogëloni peshën tuaj nëse jeni dukshëm mbipeshë; ha më lehtë dhe stërvitu. Nga ana e punës, ju mund të përfitoni nga rrethana të favorshme. Transaksionet e pasurive të paluajtshme favorizohen gjatë gjithë vitit.

Peshqit me ashendent Akrepin: Mos i kini sytë më të mëdhenj se stomakun juaj për çështje të hollash: problemet do të jenë të mëdha. Kujdes nga mosmarrëveshjet martesore në lidhje me edukimin e fëmijëve; kërkoni një kompromis. Ndryshime të thella do të ndodhin dhe do të trondisin zakonet tuaja; mos e bllokoni veten, evoluoni. Rrezik nga rënia, trullosja, helmimi ose dehja gjatë vjeshtës.

Peshqit me ashendent Shigjetarin: Një marrëdhënie romantike do të bëhet një marrëdhënie miqësore gjatë vitit. Do të jeni në shëndet të shkëlqyeshëm, me humor të shkëlqyeshëm dhe shumë lozonjar (qejfli). Personaliteti juaj do të lulëzojë në mirë-qenie ose në më-mirë-qenie. Aspiratat tuaja materiale dhe vullneti juaj për t'u zgjeruar do t'ju sjellin disa suksese të mëdha. Menaxhim efikas i financave tuaja.

Peshqit me ashendent Bricjapin: Vit i plot ngjarje në çështjet e zemrës: pasioni do të jetë në takim, por edhe komplikimet. Do t’ju mbërthejë një hezitim i madh midis maturisë dhe dëshirës për të marrë rreziqe; merrni këshilla nga njerëzit kompetentë. Kujdes nga tendenca juaj e zakonshme për t'u ngushëlluar me ushqim në rast zhgënjimi ose ankthi.

Peshqit me ashendent Ujorin: Jeta juaj familjare do të shpaloset në një atmosferë komode, dhe marrëdhëniet tuaja me të afërmit tuaj do të jenë të ngrohta. Do të jetë momenti të kërkoni të kuptoni një fëmijë i cili nuk ndalet së bëri marrëzira. Nëse keni marrëdhënie jashtëmartesore, ka të ngjarë të shkaktojnë stuhi të mëdha në pranverë. Rrezik i shtuar i pagjumësisë.

Peshqit me ashendent Peshqit: Kushtojini vëmendje dietës suaj; nëse është me pak yndyrë, do t'ju japë një imazh më të hollë dhe do të nxisë funksionimin më të mirë të mëlçisë. Nëse doni të përjetoni pak më shumë lumturi, komunikoni më shumë me të tjerët dhe përpiquni të kapërceni shqetësimet tuaja të përditshme. Një vit pak i vështirë për punën tuaj; duro!


Përgatiti N.Herceku

Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free