AstroN
 
ASTRO-MITOLOGJI
AstroN  
  Mirë se vini në ASTRO-MITOLOGJI
  Fakulteti i Studimeve Astrologjike
  Horoskopi në vargje
  Aforizma astrologjike
  ASTROLOGJIA
  HISTORIA E ASTROLOGJISË
  E ëma dhe e bija
  NDARJA E ZODIAKUT
  => Zodiakë të ndryshëm
  => Shenjat në Hemisferën Jugore
  => Aftësitë kriminale sipas shenjave
  => SOLSTICET = frymëmarrjet e Tokës
  12 SHENJAT ZODIAKALE
  HOROSKOPI
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  ASHENDENTI – SHENJA NË NGRITJE
  Bukuria fizike
  SHTËPITË ZODIAKALE
  FAZAT E HËNËS
  Dielli në astrologji dhe astronomi
  NDIKIMI I PLANETËVE
  Efemeridet dhe Retrogradët
  ASPEKTET PLANETARE
  HOROSKOPI I VIΤIΤ 2020
  ASTRO-EROTIKA
  SINASTRIA
  VENUSI - AFRODITA
  Divorci dhe Tradhëtia
  TRANZITET PLANETARE
  REVOLUCIONI DIELLOR
  Mespikat
  ASTRO-MJEKËSIA
  Vdekja dhe aksidentet
  ASTROLOGJI TË TJERA
  ASTROLOGJIA INDIANE
  HOROSKOPI KINEZ
  ASTROLOGËT DHE KONTRIBUESIT
  Fjalor astrologjik
  KALENDARI
  Kalendari Pagan Helen
  DITËT E JAVËS
  Llogaritja e orës
  Festat pagane
  ASTRO-MITOLOGJI
  Apolloni - hyjnia e Diellit
  MITOLOGJIA GREKE
  ZEUSI - Mbreti i perëndive
  Mitologjia ilire
  Kokino - Observatori ilir
  Brigët dhe Frigjia
  PERËNDESHAT MITOLOGJIKE
  Kurorat me gjethe
  Trëndafili dhe lulet
  Ulliri në kulturën e lashtë greke
  Simbolizmi i kalit
  Simbolizmi i Dhisë së Egër
  Shqiponja dhe përkrenarja e Skëndërbeut
  Sirenat
  TEMPUJ DHE FALTORE
  Delfi - Orakulli më i famshëm
  Parimet Delfike
  Ishulli Rodos
  Orfeu
  KUPTIMI I EMRAVE
  KULTI I DIELLIT
  Dita e Verës - festa e Diellit
  Syri që sheh gjithçka
  ASTRO-TEOLOGJIA
  Fjala "Amen"
  Shpirti
  NUMEROLOGJIA
  METODA TË NDRYSHME PARASHIKIMI
  Orakulli kinez
  Leximi i dorës - Kiromancia
  Domethënia e lemzës dhe oreve fikse
  Zaret e dashurisë
  Domethënia e ngjyrave
  Tipi i mashkullit që ju pëlqen
  GJUMI DHE ËNDRRAT
  KARRIERA DHE PROFESIONI
  Vendet dhe Udhëtimet
  HISTORI ANTIKE
  Shkrimet e para
  Libra astrologjikë
  HISTORI GJUHE
  Më kontaktoni
  Fito para online
AstroN
Aftësitë kriminale sipas shenjave

AFTËSITË KRIMINALE  SIPAS SHENJAVE ZODIAKALE (Statistika të bëra nga FBI)

Është vërtetuar se shenjat e zodiakut lidhen drejtpërdrejt me llojin e krimit që mund të kryejnë; Përveç kësaj, shenja mund të përcaktojë në njëfarë mënyre krimin që ka gjasa të kryhet.

Shenjat e zodiakut ndahen në kategori të ndryshme: Shenjat e Zjarrit janë Shigjetari, Dashi dhe Luani. Nga të tria këto shenja, Shigjetari ka një numër më të lartë kriminelësh dhe ata janë më të vështirët për t'u kapur. Të lindurit e Dashit zakonisht rrinë të armatosur, ndërsa Luanët zakonisht janë shumë të rrezikshëm.

Një tjetër kategori e shenjave të zodiakut janë shenjat e ajrit. Ato janë Peshorja, Binjakët dhe Ujori. Peshorja ka përqindjen më të madhe kriminale në krahasim me pjesën tjetër të shenjave ajrore. Peshoret zakonisht janë të armatosur dhe shumë të rrezikshëm. Binjakët janë të përfshirë më shumë në krime mashtrimi, ndërsa Ujorët zakonisht kryejnë krime në bazë të hakmarrjes.

Shenjat e Tokës janë Bricjapi, Virgjëresha dhe Demi. Në këtë kategori, kriminelët zakonisht kapen më lehtë. Nga shenjat e tokës, Demi është më i rrezikshmi dhe shpesh temperamental. Virgjëreshat janë gjithashtu të armatosur zakonisht. Bricjapi shpesh është ai lloj krimineli që është i aftë për gjithçka.

Shenjat e ujit janë Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit. Në këtë kategori, Gaforret kanë numrin më të lartë të kriminelëve. Ata gjithashtu janë zakonisht shumë të dhunshëm. Akrepi dhe Peshqit kanë gjithashtu temperament të nxehtë.

Sipas faqes së internetit të FBI-së fbi.gov, Gaforret janë kriminelët më të rezervuar dhe janë shenjat më të rrezikshme të zodiakut. Duke ardhur në zbritje, vendin e dytë për krime e zë Demi; Shigjetari është i treti në listë, pastaj Dashi, Bricjapi, Virgjëresha, Peshorja, Peshqit, Akrepi, Luani, Ujori dhe të fundit Binjakët.

Gaforret zakonisht njihen kryesisht si vrasës pasionant. Ata vrasin shumë herë dhe i lënë disa lloje shënjash në trupat e viktimave të tyre për t’u dalluar si vrasës. Ky lloj vrasësi mendohet të jetë mendërisht i paqëndrueshëm.

Demi zakonisht është i përfshirë në pastrimin e parave. Ata shumicën e krimeve të tyre e kryejnë në vetmi.

Shigjetarët janë mashtrues, grabitës dhe hajdutë. Ata në shumicën e rasteve nuk i dëmtojnë viktimat e tyre.

Dashi zakonisht punësohet nga dikush tjetër për të kryer një krim. Bricjapët janë të përfshirë kryesisht në krimin e organizuar; ata vlerësohen si më sadistë se Akrepët. Virgjëreshat janë vjedhës dhe hakera. Peshoret zakonisht janë njerëz të korruptuar. Peshqit lidhen kryesisht në krimet e drogës.

Krimineli i shenjës së Binjakëve nuk i merr gjërat seriozisht; ata janë mashtrues dhe hajdutë. Luanët zakonisht përfshihen në veprimtari kriminale vetëm për t’u bërë të famshëm; ata nuk hyjnë në krime të vogla. Akrepët janë vrasës me kontratë ose vrasin për hakmarrje. Ujorët janë hakera dhe hileqarë, dhe mashtrues të përfshirë kryesisht në manipulim (dokumente false, etj).


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
 
  POZICIONI AKTUAL PLANETAR

HËNA SONTE:
 
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=