ASTRO
 
ASTRO-AL
Temat astrologjike  
  Faqja kryesore
  Info mbi librin astrologjik
  Astrologjia
  Ēfarė ėshtė horoskopi
  Horoskopi 2014
  Historia e astrologjisė
  Hapat e parė tė astrologjisė
  DIELLI - krijuesi i jetės nė Tokė
  Elementet e Jetės dhe Natyrės
  Miti i galaktikės sonė
  Vlera e astrologjisė
  Fakulteti i astrologjisė
  Astrologjia dhe Astronomia: E ėma dhe e bija
  Ndryshimi midis shenjave dhe yjėsive
  Tabela pėrmbledhėse
  Elementet themelore te zodiakut
  Grupimet e shenjave
  SHENJAT ZODIAKALE
  Shenjat flasin
  PLANETĖT
  Zbuloni fazat tuaja hėnore
  ASPEKTET PLANETARE
  Ashendenti
  12 sektorėt e zodiakut
  Akset dhe shtėpitė
  HARTA QIELLORE E LINDJES
  Shenjat nė shtėpinė e pestė
  Efemeridet
  Sunduesit planetarė
  Pozicionet e planetėve
  Tema astrologjike e Shqipėrisė
  Tema astrologjike e Aleksandrit tė Madh
  Parashikues & Parashikime tė mėdha
  TRANZITET PLANETARE
  Kalendari
  DITĖT E JAVĖS
  Revolucioni Diellor
  ASTRO-MJEKĖSIA
  Ndikimi i Henes se plote
  Eklipset
  Vdekja e papritur nė astrologji
  SINASTRIA
  Kur do ta gjej dashurinė
  Si ta bėsh pėr vete?
  PROFESIONI
  Parashikimi i Ndeshjeve
  Astrologjia kineze
  ASTROLOGJIA INDIANE
  Horoskopi Maja
  Orakulli kinez
  Leximi i vijave te dores
  Orakulli i Delfit
  Dita e verės - festa e Diellit
  Joga Diellore
  NUMEROLOGJIA
  Astro-teologjia
  Dorėshkrime tė Detit tė Vdekur
  Shenjat dhe vendet
  Kafshėt dhe planetėt
  Sa tradhėtar jemi
  Gurėt e ēmuar
  Artet mantike
  METODA TĖ TJERA PARASHIKIMI
  => Kuptimi i shkronjave
  => Domethėnia e Lemzės
  => Zaret e fatit
  => Simbolika e luleve
  => Parashikimi me Domino
  => Sjellja seksuale sipas ngjyrės
  => Natyra seksuale sipas shkronjave
  => Elementi i dorės
  => A ėshtė ditė me fat?
  Ngjyrat e fatit dhe flaka
  Ēifti ideal
  Hėnat e pėrgjakura - Tetradat
  Fjalor astrologjik
  SHPJEGIMI I ĖNDRRAVE
  Thėnie pėr astrologjinė
  Info mbi parashikimet
  Galeria
  Si tė fitoni para
  Sondazh
  Mė kontaktoni
Copyright astro-al
Elementi i dorės

Elementi i dorës

Arti që studion dorën e konsideron atë si pasqyrën e  personalitetit. Duke analizuar tipin e dorës mund të zbuloni nëse jeni romantik apo racional.

DORA – ZJARR

Ka një dorë Zjarr kush ka pëllëmbë të gjatë dhe gishta të shkurtër dhe me viza kryesore shumë të dukthme.

Vlerat: është njeri entuziast, plot energji dhe deshirë për të jetuar, i pëlqejnë shumë diskotekat, vendet e zhurmshme, takimet me njerëz të famshëm. Është tipi që do të dëfrejë miqtë.

Të metat: është i dashuruar pas ndryshimeve dhe kështu mund të merzitet shumë shpejt nëse gjërat janë të përsëritshme dhe të zakonshme.

Dashuria: janë njerëz që dashurohen me shikim të pare dhe që aq shpejt sa ndizen aq edhe fiken nëse nuk ndërhyjnë dhe faktorë të tjerë.

Çfarë pëlqejnë: u pëlqejnë sportet, vendet me festa dhe argëtime.

Profesionet e përshtatshme: janë të prirur të merren me menaxhim, sport dhe politikë.

DORA – TOKË

Ka një dorë Tokë kush ka një dorë me pëllëmbë të shkurtër, me gishta gjithashtu të shkurtër dhe me pak viza kryesore.

Vlerat: është person konkret, i qëndrueshëm, që di të manovrojë gjithnjë, në çdo rast, me shumë racionalitet. I pëlqen shumë të mendohet mire para se të veprojë. Është njeri I mprehtë, i llogjikshëm dhe pika e mbështetjes së familjes.

Të metat: është i matur më tepër se duhet dhe gjakftohtë.

Dashuria: ndjenja e dashurisë tek persona të tillë rritet avash-avash duke mos lejuar të tjerët të fusin hundët në jetën e tyre.

Çfarë pëlqejnë: u pëlqen qetësia, gjërat e zakonshme, kopshtet e gjelbëruara si dhe kuzhina dhe gatimet e mira.

Profesionet e përshtatshme: bankier, llogaritar, mekanik, matematicien.

DORA – AJËR

Ka  një dorë Ajër kush ka pëllëmbë të shkurtër me gishta të gjatë dhe viza të dukshme.

Vlerat: person i shoqërueshëm, gazmor dhe i besueshëm, por ironik. Kanë cilësi që i lejojnë të kenë shumë miq

Të metat: Ka kuriozitet të sëmurë.

Dashuria: I pëlqen të flirtojë dhe urren impenjimin dhe përgjegjësitë. Preferon miqësitë dashurore më shumë.

Çfarë pëlqejnë: udhëtimet, të lexojë, të shkojë në shfaqje artistike, të shkruajë.

Profesionet e përshtatshme: gazetar, shitës, fotograf, avokat.

DORA – UJË

Ka një dorë Ujë kush posedon pëllëmbë të gjata dhe gishta gjithashtu të gjatë,  jo me shumë viza.

Vlerat: është person i ndjeshëm, i sjellshëm, ëndërrimtar. Është më romantiku nga të gjithë.

Të metat: Jo rrallë delikatesa e tij përfundon në dobësi nervore dhe emotive.

Dashuria: në dashuri është tradicional, beson tek familja dhe tek martesa. Është besnik dhe i besueshëm. Shumë herë mund ta bësh mik për kokë.

Çfarë pëlqejnë: I pëlqejnë pikturat, të shkruajë poezi, të vizitojë muze, vende antike si dhe muzika.

Profesionet e përshtatshme: artist, poet, punonjës social, infermier, parashikues, terapist, muzikant.


Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your message:
HOROSKOPI - ASTROLOGJIA  
  ...................................Faza e sotme e Hėnės dhe pozicioni aktual planetar (lart)
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us Protected by Copyscape Plagiarism Check
 
astron  
   
Advertisement  
   
Sot, ka pasur 60 visitorsnė kėtė faqe!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
ASTRO